Temat: ToyoGaraż by Zortek

Zortek
04-12-2015 20:34   #1
Awatar
Kierowca
Przebieg: 117 km
Siemanko!
Dawno mnie tu nie było. Przez jakiś czas całkowicie zapomniałem o zdawaniu relacji z tego co się działo. Trzeba nadrobić zaległości.
A więc tak: na imię mam Kacper a auta były moją pasją od najmłodszych lat. Oglądając różne filmy, głównie szybkich i wściekłych nabyłem "japońcomanie". Tym czym kocham jest ten charakterystyczny pomruk rzędowych silników z kraju kwitnącej wiśni. Aktualnie mam 25 lat(15) i pracuje w warsztacie wuja. Pieniędzy mi nie brakuje ze względu na rodziców ale jeśli chce coś zmienić to tylko za to co sam zarobię. Od 7 lat moim oczkiem w głowie jest Superka MkIV z 99 r. , moja szara myszka. Siedem lat to szmat czasu więc z zwykłej Supry zmieniła się w okaz niczym wyjęty z Szybkich i Wściekłych. Czyż nie jest piękna?
i.imgur.com/Xux3oE9.jpg
i.imgur.com/X8adBCg.jpg
i.imgur.com/e1aYfMO.jpg
i.imgur.com/KwmmmTd.jpg
Tak jak mówiłem 7 lat to sporo czasu ,a od 2 lat "Mycha" się nie zmieniła. Zaczęło się robić monotonnie. Dociśnięcie pedału nie daje już tyle radochy co wcześniej. Chodząc ostatnio po garażu i porządkując klamoty zorientowałem się , że na zapleczu mam jeszcze sporo starszych części: oryginalne 2JZ-GE, używane przez jakiś czas zawieszenie bilsteina i inne klamoty. I w tym momencie zaświeciła się żarówka nad moją głową. A może sprawie sobie nową toykę? Od 2 lat szarak się nie zmieniał więc i fundusze by się znalazły. Szukałem czegoś starszego, z charakterem. Pierwsze pomysły trueno, levin , nie tego jest za dużo. I wtedy znalazłem ogłoszenie:"Toyota Supra Celica 84 r. Do remontu". Raz dwa kontakt, wyjazd , zakup i już mam nową bryczkę. Nowa Superka była w nie tak tragicznym stanie. Wszystkie blachy poza ramą nad jedzone, ale za to wnętrze igła. Po tygodniu w nowym nabytku już siedzi 2JZ i bilsteiny, a stoi on na OZ futura 17' starych od szaraka. Plany to oczywiście blacharka, za co już się zabrałem i złożenie tego wszystkiego do kupy. Wozik już jeździ ale nie wygląda.
Kiedy już wszystko będzie tak jak trzeba może zmienię coś w silniku, zobaczymy. Pare fotek na dzień dzisiejszy Zadowolony
i.imgur.com/M8ASpAy.jpg
i.imgur.com/oMSD7sM.jpg
i.imgur.com/sgyT2PP.jpg
Edytowane przez Zortek dnia 04-12-2015 20:35
media.giphy.com/media/mLwZP3jwsk76g/giphy.gif

GS - AE86 Trueno

VGS - Integra Type-R
do góry
AxirPL
04-12-2015 20:38   #2
Awatar
Kierowca
Przebieg: 509 km
SZYBKO PAKUJ 1JZ DO CELICI !
A czemu nie kupiłeś levina albo trueno ? Epickie są, i co z tego że ich za dużo jest..
Ich na świecie pewnie tylko z 50 000 tyś..
Natomiast dzisiejsze auta pewnie jakieś 700000 tyś albo więcej.
nie znam się
do góry
Zortek
04-12-2015 20:45   #3
Awatar
Kierowca
zastanowię się nad 1JZ. Co do wyboru auta to bardziej mnie kusiła kolejna supra, ale jeszcze życie się nie kończy Oczko

GS - AE86 Trueno

VGS - Integra Type-R
do góry
Uszatek
04-12-2015 21:18   #4
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 945 km
o widzę ktoś tu też ma supre powodzenia!Cieszy się
do góry
Zortek
05-12-2015 10:48   #5
Awatar
Kierowca
Siemanko. Właśnie wróciłem do domu po podróży po kolejne autko. Nocy nie przespałem, zastanawiając się co zrobić z celicą. Stwierdziłem że będzie to moje nowe daily. Nie chce w niej JZ ze względu na spalanie, bo jak wiadomo paliwo kosztuje ,a zwłaszcza w naszych czasach. Około 2 w nocy znalazłem ogłoszenie z truenką z 86 r. . Na początku miałbyć to dawca silnika do daily , ale po drodze do Wrocławia gdzie auto się znajdowało stwierdziłem że mogę z niego zrobić coś z przytupem. Auto wytargowane za 25 tys. złotych. W warsztacie byłem już o 8 ,a po drodze wstąpiłem do blacharza po klamoty od celici. Wujek z chęcią mi pomógł i wziął do pomocy swojego syna. We trzech uwineliśmy się z złożeniem celici i wyjęciem silnika z trueno. Teraz lece na śniadanie , a do końca dnia spróbuje wymienić silnik w wozikach. Pare fotek z aktualnym stanem. Szarak się nic nie zmienił.
i.imgur.com/mJffj6F.jpg
i.imgur.com/FoK5VGy.jpg
i.imgur.com/lon5chD.jpg
i.imgur.com/Eh0F9le.jpg
i.imgur.com/Mt6KI3L.jpg
i.imgur.com/dNVTmQa.jpg
i.imgur.com/8eRG2DV.jpg

GS - AE86 Trueno

VGS - Integra Type-R
do góry
Uszatek
05-12-2015 12:06   #6
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 945 km
Jeśli miałeś hajs na toyote supre i druga supre dodatkowo na ae86 to ty sie przejmujesz spalaniem ?
Mojego kolegi ae (chodzi tu o Szeszkina którego pewnie pół forum kojarzy.) spala 40litrów na 100
do góry
Zortek
05-12-2015 12:35   #7
Awatar
Kierowca
Moja supra jest już 7 lat w garażu. Ae kupilem glownie dla silnika. Celica to rama uzupelniona starymi czesciami supry

Wiadomość doklejona:
Dotknęły mnie problemy finansowe z powodu których muszę sprzedać wszystkie toyotki :( . Jeśli ktoś ma jakieś propo to zapraszam
Edytowane przez Zortek dnia 05-12-2015 19:22
do góry
Kasia
Awatar
Maszyna
Przebieg: 192 782 km
do góry  
rogal
05-12-2015 19:40   #8
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 043 km
Czyli uzupelniles celice częściami z Mk IV?
i.imgur.com/KDprKuj.jpg
nismo
do góry
Zortek
05-12-2015 20:01   #9
Awatar
Kierowca
Tak tymi które mi zostały

Wiadomość doklejona:
Jestem na jutro umówiony Z dwoma kupcami. Być może sprzedam wszystkie auta ; (

Wiadomość doklejona:
O 10 garaż był już pusty. Teraz jadę do komisu po nowe Daily. Po powrocie zarzuce jakieś foty opis itd.

Wiadomość doklejona:
Wróciłem z komisu z nowym daily :] . Za 8 tys. zakupiłem golfa mk2 gtd z 82 r. Golfik trochę do inwestowany:
-Borbet A 17' na Advamach
-Blacharka miód
-Silnik w dobrej kondycji
- Z tyłu led'y
Jeszcze nie wiem czy będę z nim coś robił. Jeszcze nigdy nie miałem VW więc nie wiem czy jest sens inwestować w niego. Muszę go jeszcze zarejestrować. Wygląda całkiem spoko nie wiem czy da się go jeszcze upiększyć. Podrzucajcie propozycje. Pare fotek z warsztatu. Ze sprzedaży toyot zostało mi jeszcze 3 tys. zł.
i.imgur.com/gZR5AiJ.jpg
i.imgur.com/u2R966p.jpg
i.imgur.com/4kLtUcu.jpg
i.imgur.com/drfQ541.jpg

Wiadomość doklejona:
Z(A)MIANY

Siemaneczko! W garażu stoi już nowa bryczka :D Jest nią passat B4 w sedanie doinwestowany jak mój golf. Zamieniłem się za niego właśnie za golfa. Passat ma VR6 2.8 z sharana 172 konie ,opuszczony na gwincie, felgi VW Pirelli ,które według mnie świetnie wyglądają i fajną atrakcję jaką jest maska otwierana do przodu :D. Zamieniłem się z gostkiem z okolicy. Dopłaciłem mu marne 500 zł. Passat wygląd całkiem spoko. W planach mam STANCE , jakieś audio i wnętrze , być może większe VR6 :D
i.imgur.com/ApDrYa6.jpg
i.imgur.com/4ljzTJ4.jpg
i.imgur.com/4ljzTJ4.jpg
i.imgur.com/MO3HYe8.jpg
Edytowane przez Zortek dnia 08-12-2015 20:26
do góry
KoVal
09-12-2015 01:09   #10
Awatar
Kierowca
Przebieg: 80 km
ale kupa
do góry
Zortek
23-01-2016 20:01   #11
Awatar
Kierowca
Wróciłem też do GS'a. Aktualnie jeżdżę Civic EG6 Si. Zrobiłem w nim tylko zawieszenie tzn. siedzi tam H&R , felgi i silnik są z Type R z 97r. ,który przewinął się przez moje ręce. Walnąłem sobie pare wlepek na szyby i stickbomba na lusterka. Efekt aktualnie jest taki. Zamówiłem z ebay'a Hood Bra i Zestaw dokładka + lotka Mugen'a.
Może nie długo wpadną jakieś Felgi
i.imgur.com/JuFVsNt.png
i.imgur.com/uUKlNhf.jpg
i.imgur.com/SFryDZD.png

Wiadomość doklejona:
Siemka! Nie będę pisał historii życia tylko powiem jak jest. Mieszkam teraz w japonii jakieś 150 km na północ od Tokio. Kupiłem sobie AE86 ,które jest moim daily. Zrobiłem w nim zawieszenie zmieniłem koło i dorzuciłem lotkę. Zrobię z nim co najwyżej trochę wizualki bo to ma być auto do jazdy do pracy i na zakupy. Chciałbym złożyć coś do pośmigania po torze albo górach, jakieś RWD bez przesadnie dużej mocy i momentu. Narazie jeszcze trochę upiększe 86 i potem poszukam czegoś na stanowisko latacza
i.imgur.com/nuTdrNx.jpg
i.imgur.com/WaJTurM.jpg
i.imgur.com/oFvNEDH.jpg
i.imgur.com/4GDDTmV.jpg
Edytowane przez Zortek dnia 16-10-2016 22:45
do góry
InFamous
17-10-2016 09:28   #12
Awatar
Kierowca
Przebieg: 895 km
Przyjemnie to wygląda Zadowolony
i.imgur.com/46Y14W0.jpg
do góry
Zortek
22-10-2016 21:37   #13
Awatar
Kierowca
Trueno dostało trochę sportowego charakteru. Wpadły kubełki od Bride'a ,a silnik dostał trochę markowych części. Wymieniłem paski chłodnicę filtr oleju i założyłem Oilcooler. Wszystkie części oczywiście nóweczki chłodnica Koyorada ,a reszta od Greddy. Na błotniku pojawiła się wlepka a tylne siedzenia powiedziały papa. Jeździłem sobie po trasie autobusu nr6 która wije się miedzy polami i dało mi to mase frajdy. Wróciłem do domu i poszedłem spać . Dzisiaj z rana wyprowadziłem hachirocku i pstryknąłem kilka fotek.
i.imgur.com/syeK3hR.jpg
i.imgur.com/tnVbDqm.jpg
i.imgur.com/cEU5nHs.jpg
i.imgur.com/qAP9G4z.jpg
i.imgur.com/TLEjdvd.jpg
i.imgur.com/NVoTFSm.jpg
i.imgur.com/Vn254Au.jpg

GS - AE86 Trueno

VGS - Integra Type-R
do góry
Kasia
Awatar
Maszyna
Przebieg: 192 782 km
do góry  
Mckubol
22-10-2016 22:01   #14
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 446 km
Jak zrobiłeś camber z tyłu? :>
Poza tym, kolejna panda trueno na forum.
Ogarnij zawieszenie i lakier. Powodzenia w dalszych pracach.
do góry
Zortek
21-04-2020 16:33   #15
Awatar
Kierowca
Szybki update. Mam aktualnie dwa auta, dzisiaj pokaże wam jedno. Stare, dobre e36 w coupe, czyli mój street driftcar. Pomodzone na tyle, żeby i jeździło i wyglądało. Wizualnie body od muska, Work VSKF w 18 calach 9,5 cala przód, 11 tył. Obniżone na gwincie od ISC, camber plates z przodu, z tyłu regulowane wachacze, rozpórki przód i tył. Serducho to m54b30 pomodzone na 280 koni. Dyfer standrdowo spaw, hydrołapa, kiera Nardi Torino i kubły Sparco. Wydeszek przelotowy, bo jak wiadomo ciche auta zabijają. Auto służy do latania jeśli są warunki albo na imprezach typu SeduceD czy Next Level. Drugim autem jest moje daily, które aktualnie jest w warsztacie, jak tylko z niego wyjedzie to pokaże wam czym śmigam na codzień.
i.imgur.com/BXNzTA6.jpg
i.imgur.com/A0Xa7mn.jpg

GS - AE86 Trueno

VGS - Integra Type-R
do góry
Przejdź do forum: