Temat: ToyoGaraż by Zortek

Zortek
04-12-2015 20:34   #1
Awatar
Kierowca
Przebieg: 116 km
Siemanko!
Dawno mnie tu nie było. Przez jakiś czas całkowicie zapomniałem o zdawaniu relacji z tego co się działo. Trzeba nadrobić zaległości.
A więc tak: na imię mam Kacper a auta były moją pasją od najmłodszych lat. Oglądając różne filmy, głównie szybkich i wściekłych nabyłem "japońcomanie". Tym czym kocham jest ten charakterystyczny pomruk rzędowych silników z kraju kwitnącej wiśni. Aktualnie mam 25 lat(15) i pracuje w warsztacie wuja. Pieniędzy mi nie brakuje ze względu na rodziców ale jeśli chce coś zmienić to tylko za to co sam zarobię. Od 7 lat moim oczkiem w głowie jest Superka MkIV z 99 r. , moja szara myszka. Siedem lat to szmat czasu więc z zwykłej Supry zmieniła się w okaz niczym wyjęty z Szybkich i Wściekłych. Czyż nie jest piękna?
i.imgur.com/Xux3oE9.jpg
i.imgur.com/X8adBCg.jpg
i.imgur.com/e1aYfMO.jpg
i.imgur.com/KwmmmTd.jpg
Tak jak mówiłem 7 lat to sporo czasu ,a od 2 lat "Mycha" się nie zmieniła. Zaczęło się robić monotonnie. Dociśnięcie pedału nie daje już tyle radochy co wcześniej. Chodząc ostatnio po garażu i porządkując klamoty zorientowałem się , że na zapleczu mam jeszcze sporo starszych części: oryginalne 2JZ-GE, używane przez jakiś czas zawieszenie bilsteina i inne klamoty. I w tym momencie zaświeciła się żarówka nad moją głową. A może sprawie sobie nową toykę? Od 2 lat szarak się nie zmieniał więc i fundusze by się znalazły. Szukałem czegoś starszego, z charakterem. Pierwsze pomysły trueno, levin , nie tego jest za dużo. I wtedy znalazłem ogłoszenie:"Toyota Supra Celica 84 r. Do remontu". Raz dwa kontakt, wyjazd , zakup i już mam nową bryczkę. Nowa Superka była w nie tak tragicznym stanie. Wszystkie blachy poza ramą nad jedzone, ale za to wnętrze igła. Po tygodniu w nowym nabytku już siedzi 2JZ i bilsteiny, a stoi on na OZ futura 17' starych od szaraka. Plany to oczywiście blacharka, za co już się zabrałem i złożenie tego wszystkiego do kupy. Wozik już jeździ ale nie wygląda.
Kiedy już wszystko będzie tak jak trzeba może zmienię coś w silniku, zobaczymy. Pare fotek na dzień dzisiejszy Zadowolony
i.imgur.com/M8ASpAy.jpg
i.imgur.com/oMSD7sM.jpg
i.imgur.com/sgyT2PP.jpg
Edytowane przez Zortek dnia 04-12-2015 20:35
media.giphy.com/media/mLwZP3jwsk76g/giphy.gif

GS - AE86 Trueno

VGS - Integra Type-R
do góry
Kasia
Awatar
Maszyna
Przebieg: 192 782 km
do góry  
AxirPL
04-12-2015 20:38   #2
Awatar
Kierowca
Przebieg: 509 km
SZYBKO PAKUJ 1JZ DO CELICI !
A czemu nie kupiłeś levina albo trueno ? Epickie są, i co z tego że ich za dużo jest..
Ich na świecie pewnie tylko z 50 000 tyś..
Natomiast dzisiejsze auta pewnie jakieś 700000 tyś albo więcej.
Nie prowadzę vGS'u/GS, nie zapraszam.
do góry
Zortek
04-12-2015 20:45   #3
Awatar
Kierowca
zastanowię się nad 1JZ. Co do wyboru auta to bardziej mnie kusiła kolejna supra, ale jeszcze życie się nie kończy Oczko

GS - AE86 Trueno

VGS - Integra Type-R
do góry
Uszatek
04-12-2015 21:18   #4
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 945 km
o widzę ktoś tu też ma supre powodzenia!Cieszy się
do góry
Zortek
05-12-2015 10:48   #5
Awatar
Kierowca
Siemanko. Właśnie wróciłem do domu po podróży po kolejne autko. Nocy nie przespałem, zastanawiając się co zrobić z celicą. Stwierdziłem że będzie to moje nowe daily. Nie chce w niej JZ ze względu na spalanie, bo jak wiadomo paliwo kosztuje ,a zwłaszcza w naszych czasach. Około 2 w nocy znalazłem ogłoszenie z truenką z 86 r. . Na początku miałbyć to dawca silnika do daily , ale po drodze do Wrocławia gdzie auto się znajdowało stwierdziłem że mogę z niego zrobić coś z przytupem. Auto wytargowane za 25 tys. złotych. W warsztacie byłem już o 8 ,a po drodze wstąpiłem do blacharza po klamoty od celici. Wujek z chęcią mi pomógł i wziął do pomocy swojego syna. We trzech uwineliśmy się z złożeniem celici i wyjęciem silnika z trueno. Teraz lece na śniadanie , a do końca dnia spróbuje wymienić silnik w wozikach. Pare fotek z aktualnym stanem. Szarak się nic nie zmienił.
i.imgur.com/mJffj6F.jpg
i.imgur.com/FoK5VGy.jpg
i.imgur.com/lon5chD.jpg
i.imgur.com/Eh0F9le.jpg
i.imgur.com/Mt6KI3L.jpg
i.imgur.com/dNVTmQa.jpg
i.imgur.com/8eRG2DV.jpg

GS - AE86 Trueno

VGS - Integra Type-R
do góry
Kasia
Awatar
Maszyna
Przebieg: 192 782 km
do góry  
Uszatek
05-12-2015 12:06   #6
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 945 km
Jeśli miałeś hajs na toyote supre i druga supre dodatkowo na ae86 to ty sie przejmujesz spalaniem ?
Mojego kolegi ae (chodzi tu o Szeszkina którego pewnie pół forum kojarzy.) spala 40litrów na 100
do góry
Zortek
05-12-2015 12:35   #7
Awatar
Kierowca
Moja supra jest już 7 lat w garażu. Ae kupilem glownie dla silnika. Celica to rama uzupelniona starymi czesciami supry

Wiadomość doklejona:
Dotknęły mnie problemy finansowe z powodu których muszę sprzedać wszystkie toyotki :( . Jeśli ktoś ma jakieś propo to zapraszam
Edytowane przez Zortek dnia 05-12-2015 19:22
do góry
rogal
05-12-2015 19:40   #8
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 042 km
Czyli uzupelniles celice częściami z Mk IV?
i.imgur.com/KDprKuj.jpg
nismo
do góry
Zortek
05-12-2015 20:01   #9
Awatar
Kierowca
Tak tymi które mi zostały

Wiadomość doklejona:
Jestem na jutro umówiony Z dwoma kupcami. Być może sprzedam wszystkie auta ; (

Wiadomość doklejona:
O 10 garaż był już pusty. Teraz jadę do komisu po nowe Daily. Po powrocie zarzuce jakieś foty opis itd.

Wiadomość doklejona:
Wróciłem z komisu z nowym daily :] . Za 8 tys. zakupiłem golfa mk2 gtd z 82 r. Golfik trochę do inwestowany:
-Borbet A 17' na Advamach
-Blacharka miód
-Silnik w dobrej kondycji
- Z tyłu led'y
Jeszcze nie wiem czy będę z nim coś robił. Jeszcze nigdy nie miałem VW więc nie wiem czy jest sens inwestować w niego. Muszę go jeszcze zarejestrować. Wygląda całkiem spoko nie wiem czy da się go jeszcze upiększyć. Podrzucajcie propozycje. Pare fotek z warsztatu. Ze sprzedaży toyot zostało mi jeszcze 3 tys. zł.
i.imgur.com/gZR5AiJ.jpg
i.imgur.com/u2R966p.jpg
i.imgur.com/4kLtUcu.jpg
i.imgur.com/drfQ541.jpg

Wiadomość doklejona:
Z(A)MIANY

Siemaneczko! W garażu stoi już nowa bryczka :D Jest nią passat B4 w sedanie doinwestowany jak mój golf. Zamieniłem się za niego właśnie za golfa. Passat ma VR6 2.8 z sharana 172 konie ,opuszczony na gwincie, felgi VW Pirelli ,które według mnie świetnie wyglądają i fajną atrakcję jaką jest maska otwierana do przodu :D. Zamieniłem się z gostkiem z okolicy. Dopłaciłem mu marne 500 zł. Passat wygląd całkiem spoko. W planach mam STANCE , jakieś audio i wnętrze , być może większe VR6 :D
i.imgur.com/ApDrYa6.jpg
i.imgur.com/4ljzTJ4.jpg
i.imgur.com/4ljzTJ4.jpg
i.imgur.com/MO3HYe8.jpg
Edytowane przez Zortek dnia 08-12-2015 20:26
do góry
KoVal
09-12-2015 01:09   #10
Awatar
Kierowca
Przebieg: 80 km
ale kupa
do góry
Zortek
23-01-2016 20:01   #11
Awatar
Kierowca
Wróciłem też do GS'a. Aktualnie jeżdżę Civic EG6 Si. Zrobiłem w nim tylko zawieszenie tzn. siedzi tam H&R , felgi i silnik są z Type R z 97r. ,który przewinął się przez moje ręce. Walnąłem sobie pare wlepek na szyby i stickbomba na lusterka. Efekt aktualnie jest taki. Zamówiłem z ebay'a Hood Bra i Zestaw dokładka + lotka Mugen'a.
Może nie długo wpadną jakieś Felgi
i.imgur.com/JuFVsNt.png
i.imgur.com/uUKlNhf.jpg
i.imgur.com/SFryDZD.png

Wiadomość doklejona:
Siemka! Nie będę pisał historii życia tylko powiem jak jest. Mieszkam teraz w japonii jakieś 150 km na północ od Tokio. Kupiłem sobie AE86 ,które jest moim daily. Zrobiłem w nim zawieszenie zmieniłem koło i dorzuciłem lotkę. Zrobię z nim co najwyżej trochę wizualki bo to ma być auto do jazdy do pracy i na zakupy. Chciałbym złożyć coś do pośmigania po torze albo górach, jakieś RWD bez przesadnie dużej mocy i momentu. Narazie jeszcze trochę upiększe 86 i potem poszukam czegoś na stanowisko latacza
i.imgur.com/nuTdrNx.jpg
i.imgur.com/WaJTurM.jpg
i.imgur.com/oFvNEDH.jpg
i.imgur.com/4GDDTmV.jpg
Edytowane przez Zortek dnia 16-10-2016 22:45
do góry
InFamous
17-10-2016 09:28   #12
Awatar
Kierowca
Przebieg: 895 km
Przyjemnie to wygląda Zadowolony
i.imgur.com/46Y14W0.jpg
do góry
Zortek
22-10-2016 21:37   #13
Awatar
Kierowca
Trueno dostało trochę sportowego charakteru. Wpadły kubełki od Bride'a ,a silnik dostał trochę markowych części. Wymieniłem paski chłodnicę filtr oleju i założyłem Oilcooler. Wszystkie części oczywiście nóweczki chłodnica Koyorada ,a reszta od Greddy. Na błotniku pojawiła się wlepka a tylne siedzenia powiedziały papa. Jeździłem sobie po trasie autobusu nr6 która wije się miedzy polami i dało mi to mase frajdy. Wróciłem do domu i poszedłem spać . Dzisiaj z rana wyprowadziłem hachirocku i pstryknąłem kilka fotek.
i.imgur.com/syeK3hR.jpg
i.imgur.com/tnVbDqm.jpg
i.imgur.com/cEU5nHs.jpg
i.imgur.com/qAP9G4z.jpg
i.imgur.com/TLEjdvd.jpg
i.imgur.com/NVoTFSm.jpg
i.imgur.com/Vn254Au.jpg

GS - AE86 Trueno

VGS - Integra Type-R
do góry
Mckubol
22-10-2016 22:01   #14
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 446 km
Jak zrobiłeś camber z tyłu? :>
Poza tym, kolejna panda trueno na forum.
Ogarnij zawieszenie i lakier. Powodzenia w dalszych pracach.
do góry
Przejdź do forum: