Temat: Legalne fury Piotera

piotrek18
10-12-2016 13:28   #1
Kierowca
Przebieg: 1 418 km
FURY W GARAŻU:
- Honda CRX Del Sol (setup str. 2)
- Nissan SkyLine R34
- Dodge Charger Mk2
- Dodge Monaco
- BMW E31

Siemaneczko. Dzisiaj nietypowo - wózki te poskładane są za niewyczitowaną kasę - zarabiam normalnie w trybie kariery w 2.3.1 Język Grafika ciulata, bo musiałem obniżyć rozdziałkę - w innym wypadku bugują mi się fonty i nie da się odczytać cyferek. Lecimy.

Jestem Peter i zamieszkuję obecnie Valo City. O robocie rozpowiadać się nie będę - dość powiedzieć, że zarabiam całkiem nieźle, choć praca nudna, a ponadto lubię sobie dorobić nocami. Oto moje narzędzia pracy. Del Slow i Sky.
i.imgur.com/DhZTo9d.jpg

Na początek solka. Honda CRX Del Sol SiR. Fabrycznie czerwona z 1.5. Potem wpadł sofcik, nowy kolor i lepszy zawias, ale obecnie apetyt wzrósł i składa się tam B16B.

Foty:
i.imgur.com/GhL4Vvw.jpg
i.imgur.com/YzlUFcG.jpg
i.imgur.com/Gh5hzBn.jpg
i.imgur.com/Tpk2Np9.jpg

Specyfikacja:
Silnik: B16B (niekompletny)
Zawias przód:
- camberkit
- amory noname
- springi Tein Sideway Master
- heble oem
Zawias tył:
- camberkit
- amory Bilstein B14 PSS
- springi Skunk2 Pro C
- heble oem
Koła:
- SSR 16"
- opony low-profile
Buda:
- nowy lakier
- lampy tył red-white

Druga zabawka - Skyline R34 w sedanie. Fabryczny lakier, stockowo RB26DE. Obecnie lekko dmuchnięte 2.8 i plany na grube mody. Wypluwa 600HP, w planach jest przekroczenie 1000, potem ogarnięcie budy.

Foty:
i.imgur.com/lekgC14.jpg
i.imgur.com/yZhS2lW.jpg
i.imgur.com/xvaWutq.jpg
i.imgur.com/pbvpC2K.jpg

Specyfikacja:
Silnik:
- blok rozwiert 2.8 się kuje
- wał Brian Crower Stage 3
- korby i tłoki JUN Stage 2
- czapka Titan Stage 4
- wałki fabryczne
- ssak Greddy Stage 3
- wtryski Deatschwerks Stage 3
- turbo z osprzętem OEM RB 26DET 2 bary
- wydech HKS na przelocie 3"
- aku 65Ah
Buda:
- body OEM
- klatka
- rozpórka przód
- lakier OEM
Zawias przód:
- camberkit
- amory Bilstein B14 PSS
- springi Skunk2 Pro C
- heble OEM
Zawias tył:
- camberkit
- amory HKS Hipermax III Sport
- springi Tein Circuit Master Type NI
- heble OEM
Koła:
- felgi Gram Lights 18"
- opony low-profile

I to na tyle. Następne w planach jest jakieś BMW, szukam E30, aczkolwiek jeśli trafi się coś konkretnego, to nie omieszkam wkleić się w overdrafta i kupić coś z kopytem.
Edytowane przez piotrek18 dnia 24-12-2016 13:19
do góry
http://playtrick.pl/
Kasia
Awatar
Maszyna
Przebieg: 192 782 km
do góry  
LowAndSlow
10-12-2016 16:37   #2
Awatar
Kierowca
Przebieg: 73 km
Czekam na del sól Cieszy się
Im wolniej jade, tym dluzej mnie widzisz.

i.imgur.com/Ay7lCR4.jpg
do góry
piotrek18
10-12-2016 17:10   #3
Kierowca
No to trochę poczekasz, bo Del Sol póki co na dalszym planie - aktualnie przeglądam ogłoszenia w poszukiwaniu gratów do sky'a.

i.imgur.com/AEfhL1d.jpg
Tak wygląda po wczorajszych rejsach... Jakiś patafian nieco go sfatygował bo niedoinwestował w heble i mózg... ale da się ogarnąć. Maskę wywaliłem na złom - auto jeździ tylko nocami, a odrobina chłodnego powietrza turbince nie zaszkodzi.

Przy okazji, zastanawiam się, czy zostawić czerwień i czarne akcenty (felgi, silnik), czy może przemalować Skylina na czerń, do tego białe felgi i granatowe akcenty w silniku. Co o tym sądzicie?
Edytowane przez piotrek18 dnia 10-12-2016 17:11
do góry
name_pl
10-12-2016 20:12   #4
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 285 km
Za ciemno też nie może być Oczko

i.imgur.com/tmLX5gi.jpg
do góry
piotrek18
11-12-2016 10:50   #5
Kierowca
Prawdopodobnie zostanie więc jak jest, choć auto przejdzie mały "lifting" - przeszukuję właśnie Ebaya w poszukiwaniu paru rarytaśnych fantów rodem z szybkich i wściekłych, hły hły.

i.imgur.com/ugmeLHJ.jpg

A tymczasem przez ostatnie kilka dni troszkę się pobawiłem z silnikiem. Czapka zrzucona - wpadły nowe korby i tłoki, następnie - mniam - stroker. Teraz jest już pełnoprawne RB30. Ale że ostatnimi czasy miałem dość dobrą passę, można sobie też było pozwolić na nowe kolektory i turbo.

i.imgur.com/ImdhHgq.jpg
i.imgur.com/QcwlHcS.jpg

Wóz robi coraz większe zamieszanie na ulicach - wygląda jak gówno, ale wizyta u blacharza jest już zamówiona, czekam tylko na nowe body, żeby od razu całość poszła w lakier. Potem już tylko wizyta na hamowni i zabawa z kompem, bo silnik ma dość spory potencjał - mam nadzieję że odpowiednim sterownikiem uda się uzyskać nieco lepszy wynik.

i.imgur.com/WTBsy1j.jpg

Teraz zaś czekam na kontener z Europy, bo LowAndSlow podobno wysłał mi coś fajnego... A tymczasem wracam na ulice. W mojej dzielnicy co prawda ciężko trafić już na godnego rywala, ale słyszałem, że po drugiej stronie mostu odwalają się niezłe numery. Trzeba to sprawdzić.
do góry
diesel9013
11-12-2016 12:43   #6
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 318 km
Tak troche duzy ten intercooler xd
Mówie coś źle? Nie spinaj sie wytłumacz mój błąd. Cieszy się

vGS
s3.amazonaws.com/static.carthrottle.com/workspace/uploads/memes/nissan-nissan-skyline-3243-5507ab5148223.jpg
do góry
LowAndSlow
11-12-2016 12:44   #7
Awatar
Kierowca
Przebieg: 73 km
[quote]piotrek18 napisał(a):
No to trochę poczekasz, bo Del Sol póki co na dalszym planie - aktualnie przeglądam ogłoszenia w poszukiwaniu gratów do sky'a.

Szkoda. Ale pewnie będzie warto Zadowolony
Im wolniej jade, tym dluzej mnie widzisz.

i.imgur.com/Ay7lCR4.jpg
do góry
piotrek18
11-12-2016 13:26   #8
Kierowca
diesel9013, nie taki znowu duży... ledwo wyrabia przy dwóch turbinach... kombinuję nad natryskiem, żeby go trochę odelżyć...

LowAndSlow, czy ja wiem? Solka to tylko dupowozik, szkoda mi go sprzedawać ze względu na sentyment, w końcu to dzięki niemu zaistniałem w Valo City i poznałem "ciemną" stronę miasta.

Tymczasem, na złomowisku znalazłem coś ciekawego... Stary Dodge, dość mocno sfatygowany. Podobno stoi tam od wieków, poprzedni właściciel zatrzymał się nim na drzewie... klienci auto-szrotu rozebrali już co bardziej wartościowe graty, część nie nadaje się do użytku. Na szczęście silnik wydaje się być w dość dobrym stanie - gaźnik wymaga gruntownej renowacji, brakuje też paru części, ale generalnie blok wydaje się być w nie najgorszej kondycji. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

i.imgur.com/Y8pD1uj.jpg
i.imgur.com/97wdarr.jpg
i.imgur.com/uZXeEgQ.jpg
i.imgur.com/U2xugra.jpg

Wiadomość doklejona:
Small block sprawdzony na hamowni. Jak na wiekową 318-kę nie jest źle, ale jednak wyraźnie daje o sobie znać brak kompresji. Trzeba się tym będzie zająć.

i.imgur.com/VVqHyhq.jpg

Póki co, Dodge trafił do blacharza, który powinien się z nim dość szybko uwinąć. Ja w tym czasie krążę po Ebayu. Udało mi się wyrwać ładnego ślimaka do Hondy, powoli robię też listę części, które będą potrzebne przy Dodge'u. Niektóre pierdoły już udało się znaleźć, po inne chyba będę zmuszony wybrać się do głębszych czeluści internetu - ku wielkiemu niezadowoleniu mojego portfela. Ale nie ma się co ociągać - na razie trzeba doprowadzić Dodge'a do w miarę znośnego stanu, potem będę kombinował, co dalej.

Udało mi się też kupić w dobrych pieniądzach nowe felgi do Sky'a - była przecena na Raysy, więc postanowiłem wymienić obecne 18-ki na 19". Zobaczymy, jak to się teraz będzie prowadzić, bo planuję trochę poszaleć także dniami.
Edytowane przez piotrek18 dnia 11-12-2016 15:40
do góry
PrzemekNH
11-12-2016 17:57   #9
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 735 km
19 w solce ??szanuje Cieszy się
btw jak tam z2.3.1 są crashe , jak z modami starszymi tzn na 2.2.1 chodzą ??
"Ciche samochody zabijają małe dzieci,

Pomyśl o nich i zrób przelot"
do góry
piotrek18
11-12-2016 18:39   #10
Kierowca
nieeeeeeeeee, solka na 16"kach siedzi i tak raczej pozostanie. Toż 18" w skylinie są już dość pękate, a co dopiero w Hondzinie...

i.imgur.com/CWEcb9f.jpg

Odebrałem dzisiaj paletę z chłodnicą, filtrem, kopułką i paroma innymi gratami do Dodge'a. Podjechałem do blacharza - na szybko przymierzone, wszystko śmiga, auto odpala. Jest git. Blacharz jak tylko mnie zobaczy, trochę się przeraził, bo dopiero napoczął Dodge'a, ale obiecał się z nim szybciutko obrobić. I dobrze, bo upatrzyłem sobie kolejną perełkę z tamtego okresu, która również wymagać będzie sporej ilości czasu.

Dostałem też informację, że kontener z Europy jest już w połowie drogi. Nie mogę się doczekać...

PrzemekNH, co do crashy - NIE MA. Serio. Jest mega stabilnie. Czasami mnie wywala jak w coś w dziwny sposób uderzę autem z modów itp, ale w czasie gry jako takiej crashy nie ma - można bez problemu grac wyścigi, gonić się z policją itp. Co do modów - ja mam obecnie wgrane RB26 (nissan engine pack), B16B i Chrysler V8 pak, do tego mistersir suspension i kilka samochodów - Skyline, 2xdodge, bmw e31 i honda crx. Wszystko śmiga. Jedyne co, jeśli samochody nie mają RPK specjalnie pod 2.3.1, to trzeba albo stosować RPK z 2.3.0, albo edytować RPK boratem, ale to nie jest jakaś wielka filozofia - póki co wszystko śmiga. Lepiej brać mody pod 2.3.0 niż 2.2.1, jeśli jest taka możliwość, ale jeśli mod nie jest niestabilny, to wszystko gra.

Wiadomość doklejona:
Znowu zawitałem na złomowisko. Upatrzyłem go już jakiś czas temu, ale nie mogłem się zdecydować. Teraz jednak wpadł mi do głowy szatański plan... ale o tym później. Pacjent to Dodge Monaco - mocno poturbowany i bez silnika, ale za to niepognity. No i wnętrze w idealnym stanie - przezorny złomiarz wiedział, co ma na placu i schował tapicerkę pod strzechę. Wóz nie kosztował mało, ale ma potencjał - liczę, że uda się z niego zrobić przyjemnego klasyka.

i.imgur.com/tkxowl1.jpg
i.imgur.com/um8rLw3.jpg
i.imgur.com/h4kXur9.jpg
Edytowane przez piotrek18 dnia 12-12-2016 19:26
do góry
Wystawiono 1 piw(a):
PrzemekNH,
Maxx
12-12-2016 19:42   #11
Awatar
Kierowca
Przebieg: 919 km
Toż to bedzie czterośladChciwość
R 1 3 5
╚╬╬╣
- 2 4 6
do góry
piotrek18
12-12-2016 19:47   #12
Kierowca
się zobaczy, się pochlasta :D najwyżej będę miał zabawkę do wrak-race'ów :)

Wiadomość doklejona:
Byłem pooglądać jak się ma mój Charger. Okazało się, że większość prac już zakończona - pozostała kosmetyka. Trochę szpachli jest, ale nie ma tragedii - konstrukcja jest sztywna, Dodge powinien jeszcze sporo przeżyć.

i.imgur.com/rqsjxi9.jpg
Edytowane przez piotrek18 dnia 13-12-2016 06:36
do góry
czakra
13-12-2016 09:51   #13
Awatar
Kierowca
Przebieg: 2 650 km
Jak to wszystko tak na odpierdol Cieszy się
i.imgur.com/FZytSD4.png
do góry
piotrek18
13-12-2016 21:01   #14
Kierowca
Jak to wszystko tak na odpierdol Cieszy się

tzn?

Udało się w końcu nieco ogarnąć mapy w Skylinie. Efekt nie jest zły, choć liczyłem na więcej. Ale może być - erka i tak zamiata wszystkimi na ulicach. Teraz zostało tylko ogarnąć do reszty budę i koniec zabawy... przynajmniej na razie.

i.imgur.com/wWGkoWv.jpg

No i zamówiłem resztę bebechów do Solki. Silnik powinien być gotowy lada moment, reszta budy przecież jest, więc zostanie tylko to poskładać. I skręcić gwint - bo opony też już gdzieś tam w drodze są, to się zrobi małego naciąga.
do góry
Maxx
13-12-2016 21:04   #15
Awatar
Kierowca
Przebieg: 919 km
Czekam na delsola Cieszy sięChciwość
R 1 3 5
╚╬╬╣
- 2 4 6
do góry
Kasia
Awatar
Maszyna
Przebieg: 192 782 km
do góry  
piotrek18
14-12-2016 00:00   #16
Kierowca
Blacharz ma chwilowy przestój, więc postanowiłem popracować nieco nad Dodgem w jego warsztacie. Zrzuciłem czapki w 318-ce - nie bez powodu. Kilka dni temu zamówiłem kuciznę - taki mini-stroker, który może drastycznie na pojemność nie wpłynie, ale liczę, że ugra coś na elastyczności. W międzyczasie zamówiłem parę gratów do Nissana - a konkretniej, nową maskę i panele nadwozia. Będzie koszernie i ze smakiem, ale auto wyraźnie nabierze nieco agresji.

Tymczasem Monaco się tnie. O ile przód jest w miarę znośny, tak tyłek raczej nie do odratowania... Może uda się spasować budę, ale blacharz już mnie przestrzegł, że tylna oś nie będzie leżeć tam gdzie powinna, chyba że znajdę dawcę...

i.imgur.com/9cigy75.jpg
i.imgur.com/TQVpuYe.jpg

Wiadomość doklejona:
Udało mi się dorwać kilka elementów do Chargera w dobrej cenie. Przód jest już właściwie kompletny, brakuje kilku detali, ale to tylko kosmetyka. Zamówiłem też nowe stołki, ale wpasuję je dopiero po lakierowaniu. Teraz zaś napawam się widokiem wykresów z hamowania po wymianie czapek i kolektorów Edelbrocka oraz zamontowaniu świeżego filtra powietrza - udało się przekroczyć 300HP, więc jest już całkiem znośnie. Autko powoli zaczyna się odpychać. Kolejny etap - rozrząd. Wałek miał być razem z głowicami, ale coś pochrzanili w zamówieniu. Nieco mnie to rozeźliło, bo liczyłem na szybki dobór dolotu i finał prac z tym silnikiem...

i.imgur.com/NjmlH1A.jpg
i.imgur.com/EVjbX6u.jpg
i.imgur.com/mxKshmI.jpg
Edytowane przez piotrek18 dnia 14-12-2016 19:58
do góry
diesel9013
14-12-2016 20:42   #17
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 318 km
Wałek na ostrzejszy zmien xd
Mówie coś źle? Nie spinaj sie wytłumacz mój błąd. Cieszy się

vGS
s3.amazonaws.com/static.carthrottle.com/workspace/uploads/memes/nissan-nissan-skyline-3243-5507ab5148223.jpg
do góry
piotrek18
14-12-2016 20:56   #18
Kierowca
diesel9013,

Wałek miał być razem z głowicami, ale coś pochrzanili w zamówieniu.

:P Wałek wpadnie, jak tylko w końcu do mnie dotrze :)

Wiadomość doklejona:
Przyszedł kontener od LowAndSlow. Problem? Brak silnika. A nie, to ficzer. No i LowAndSlow nie wspomniał, że tylne zawieszenie zdechło z bliżej nieznanych przyczyn. Ale to się ogarnie, zobaczymy co z tego wyjdzie. Na razie trzeba mu znaleźć silnik, także jakby ktoś miał S70B56, to chętnie przygarnę.

i.imgur.com/b7VJ9G8.jpg
i.imgur.com/lgzC97p.jpg
Edytowane przez piotrek18 dnia 14-12-2016 22:32
do góry
Krzysiell
15-12-2016 11:59   #19
Awatar
Kierowca
Przebieg: 3 800 km
Ładne E31 Zadowolony
_________________________________________________________________________________________________________________
Workshop : #since 2014#
http://slrr.pl/fo...ost_146821

Mój vGS:
http://slrr.pl/fo...ost_135957

ZAPRASZA ///M
do góry
piotrek18
15-12-2016 20:01   #20
Kierowca
Dotarł wałek Edelbrock, zaczęła się zabawa. Nie było łatwo - praca z LA to istna masakra - ale na szczęście jakoś się udało to wszystko ogarnąć. Wynik - dodatkowe 15 kucy i spory zastrzyk niuta, ale przede wszystkim udało się nieco ożywić pracę silnika - nie występuje już taki wysoki niedobór mocy na średnich obrotach. Jestem zadowolony. Teraz zostaje już tylko dolot i osprzęt. Gaźnik i podstawa już wybrane, zastanawiam się jeszcze nad filtrem, bądź filtrami... Osprzęt też już jest w drodze - powinien być lada chwila. Wybrałem już kolor nadwozia - ciekaw jestem efektu.

i.imgur.com/GoExFYI.jpg
i.imgur.com/dwv4tvs.jpg

Monaco będzie zaś poskładane jak jest. Bez kombinacji z dawcą. Cóż, legalnego przeglądu może nie przejść, ale tak po prawdzie - nie zależy mi na tym. Ma być tylko ozdobą garażu, nic poza tym.

Dotarła też do mnie paleta z gratami do Sky'a. Jadą do lakiernika na szybkie lakierowanie. Są już w podkładzie, więc pójdzie szybko.

Wiadomość doklejona:
No i jest. Wysoka podstawa Trick-Flow pod dwa czterogardzielowe gaźniki HOLLEY Dominator, do tego filtry KN i nowy osprzęt - alternator, pompa wody i 5-łopatkowy wirnik dmuchawy, wszystko od Edelbrocka (kurczę, powinienem zostać ich endorserem...), do tego kopułka MSD i sygnowany logo MOPAR filtr oleju. Efekt - powalający. Co prawda martwi mnie nieco brak momentu obrotowego, ale silnik nabrał naprawdę wiele mocy - rwie asfalt aż miło, choć do wyścigów jeszcze się nie nadaje. Ale jeździ, a skoro tak - może jechać o własnych siłach do lakiernika, gdzie wymienię go za części od mojego R34. Jak tylko wrócę, biorę się za składanie Nissana.

i.imgur.com/zdV1zZ4.jpg
i.imgur.com/U3oGBLC.jpg

Wiadomość doklejona:
Auto odebrane po lakierowaniu. Poszło szybko i gładko - jest nieźle, choć spodziewałem się uzyskać nieco inny efekt. Problem tylko taki, że nie mogę zamontować maski... Najzwyczajniej w świecie układ paliwowy się pod nią nie mieści... Ale to bez znaczenia. Silnik i tak prawdopodobnie trafi do Monaco, bo zamówiłem już coś nowego...

i.imgur.com/giBYfGP.jpg
i.imgur.com/4CJrwvU.jpg
Edytowane przez piotrek18 dnia 16-12-2016 21:07
do góry
Przejdź do forum: