Temat: Garaż by sieklo

sieklo
01-03-2017 21:15   #21
Awatar
Kierowca
Przebieg: 56 km
Szczurr napisał(a):
sieklo napisał(a):
[...]Koszty tylko w vGS'ie trzeba pisać?[...]

Ogólnie tak, ale w GS nikt ci nie broni pisać sobie kosztów Zadowolony Wręcz przeciwnie to całkiem dobre przygotowanie do vGS. Tyle że w vGS musisz mieć wszystko realnie udokumentowane a tutaj możesz sobie nawet i wypłate 100k dać ;p.

Co do saaba, fajna machina Cieszy się Chcę zobaczyć jak to będzie zrywać asfalt Cieszy się

Dzięki za info co do vGS właśnie po woli się do niego przygotowuję

A na Saaba plan jest do 550KM tylko do tego to już tłoki zmieniam na pewno,już jest nawet nieźle bo 210KM,ale jednak będzie więcej bo czasami trzeba pokazać jakiemuś BMW czy Audi co stary Szwedzik potrafi (nie miałem zamiaru nikogo obrazić)
do góry
name_pl
01-03-2017 21:35   #22
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 295 km
Saab i jego silniki to rzecz piękna, tylko czekać aż skończysz Oczko

i.imgur.com/tmLX5gi.jpg
do góry
koza123
01-03-2017 21:45   #23
Awatar
Kierowca
Przebieg: 187 km
Szkoda ze nie AWD, wtedy by robiło robotę , przy 500km będzie ciężko mu trakcje złapać :/ Ale no zobaczymy ;D
i.imgur.com/fYpDYcU.gif
VGShttp://slrr.pl/fo...adzia.html
do góry
Kasia
Awatar
Maszyna
Przebieg: 192 782 km
do góry  
sieklo
01-03-2017 21:46   #24
Awatar
Kierowca
name_pl napisał(a):
Saab i jego silniki to rzecz piękna, tylko czekać aż skończysz Oczko

Są piękne i myślę że 550KM wyciśniemy albo więcej,ja też nie mogę się doczekać aż skończę Cieszy się
do góry
Krzysiell
02-03-2017 09:19   #25
Awatar
Kierowca
Przebieg: 3 819 km
To jest 9-3 a nie 9-5 Oczko w pierwszym poście pisałeś że to 9-5
_________________________________________________________________________________________________________________
Workshop : #since 2014#
http://slrr.pl/fo...ost_146821

Mój vGS:
http://slrr.pl/fo...ost_135957

ZAPRASZA ///M
do góry
sieklo
02-03-2017 10:46   #26
Awatar
Kierowca
Krzysiell napisał(a):
To jest 9-3 a nie 9-5 Oczko w pierwszym poście pisałeś że to 9-5

Wiem ze to 9-3 ,w pierwszym poście pisze ze moim obecnym samochodem jest 9-5 a tym do projektu jest 9-3,sorry jak jest nie zrozumiałe napisane postaram się dzisiaj przeredagować

koza123 napisał(a):
Szkoda ze nie AWD, wtedy by robiło robotę , przy 500km będzie ciężko mu trakcje złapać :/ Ale no zobaczymy ;D

Będzie zabawnie jak będzie 500KM,pewnie będzie przód trochę kręcił zanim złapie przyczepność ale myśle ze będę spoko jeździć
do góry
Krzysiell
02-03-2017 11:42   #27
Awatar
Kierowca
No spoko ;) co nie zmienia faktu, że mi się podoba i ma spory potencjał :D

Wiadomość doklejona:
Nic nie trzeba zmieniać, wczytałem się i jest jak mówisz :D
Edytowane przez Krzysiell dnia 02-03-2017 11:43
do góry
sieklo
02-03-2017 18:43   #28
Awatar
Kierowca
Saab już po chipie w Vtech'u udało się wyciągnąć 235KM

przed chipem
i.imgur.com/RjLy9Uj.png

po chipie
i.imgur.com/2xe5y5r.png

teraz plany na nowe nowe turbo, wtryski i nowe wzmocnione pół osie bo myślę że te oryginalne mogą nie wytrzymać wraz z wzrostem mocy

A to nowe zakupy tłoki przyjdą z opóźnieniem bo nie ma ich na stanie czyli jakoś wszystko będzie za 6dni a tłoki za 15 więc chwilkę będzie trzeba poczekać a potem tylko sama przyjemność z coraz większej mocy
i.imgur.com/t87CG6i.png
do góry
name_pl
02-03-2017 21:37   #29
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 295 km
Sprzęgło, półośki żeby skrzynia wytrzymała! Oczko

i.imgur.com/tmLX5gi.jpg
do góry
raVen
04-03-2017 13:37   #30
Awatar
Kierowca
Przebieg: 670 km
Robisz coś ze skrzynią? Przełożenia? Hamulce? Przydałoby się wstawić cały zestaw od mocniejszej wersji ewentualnie przeswapować cały zawias z innego modelu który jest przygotowany na mocniejsze obciążenia. Takie rzeczy jak grubszy stabilizator chyba byłby obowiązkiem

Tematyka dowolna zostaje tylko Twoja ingerencja jednakże nie sądze by seryjniak z zawiasem dawał radę dźwignąć dużo większe obciążenia niż seria skoro piszesz że będzie ponad 500 reniferów
i.imgur.com/e6b3Dqr.jpg
do góry
Krzysiell
05-03-2017 08:31   #31
Awatar
Kierowca
W sumie nie dużo dał ten chip Język
_________________________________________________________________________________________________________________
Workshop : #since 2014#
http://slrr.pl/fo...ost_146821

Mój vGS:
http://slrr.pl/fo...ost_135957

ZAPRASZA ///M
do góry
sieklo
05-03-2017 18:51   #32
Awatar
Kierowca
raVen napisał(a):
Robisz coś ze skrzynią? Przełożenia? Hamulce? Przydałoby się wstawić cały zestaw od mocniejszej wersji ewentualnie przeswapować cały zawias z innego modelu który jest przygotowany na mocniejsze obciążenia. Takie rzeczy jak grubszy stabilizator chyba byłby obowiązkiem

Tematyka dowolna zostaje tylko Twoja ingerencja jednakże nie sądze by seryjniak z zawiasem dawał radę dźwignąć dużo większe obciążenia niż seria skoro piszesz że będzie ponad 500 reniferów

Tak będę zakładał skrzynię z B235R + sprzęgło stage 3 i może jakiś zestaw wzmacniający.Co do hamulców zakładam na przód Tar-Ox SJ 308MM a na tył Stock z Viggena,co do zawiasu myślę jeszcze ale jak masz jakąś propozycje to chętnie zobaczę.

Krzysiell napisał(a):
W sumie nie dużo dał ten chip Język

Trochę mało ale niedługo nowe wtryski,turbina,tłoki i będzie fajnie

Wiadomo¶ć doklejona:
No to czas na Update trochę popracowałem nad Saab'em przyszły:
-wtryski 630cc
-dolot z 9-5
-adapter CCV
-nowe turbo TD04HL-XT

Wszystko zamontowane zmodyfikowane oprogramowanie żeby 630 działały poprawnie i lekki tuning samego oprogramowania i wyciskamy 405-407 na hamowni

Sam chip
i.imgur.com/2xe5y5r.png
Nowe turbo,wtryski i dolot
i.imgur.com/LLt6ivI.png

nawet fajnie przyspiesza oczywiście na niemieckiej autostradzie
https://youtu.be/...

Zawias wzięty z viggena,sprzęgło też,na razie czekam na tłoki i zobaczymy ile wyciśnie
A teraz mam pytanie jak myślcie która felga
Ta co jest
i.imgur.com/4vUqIZB.png
2
i.imgur.com/bsY1Jcu.png
3
i.imgur.com/gAl3Qcb.png
Edytowane przez sieklo dnia 11-03-2017 14:17
do góry
tyciuu
11-03-2017 14:25   #33
Awatar
Kierowca
Przebieg: 669 km
3
do góry
sieklo
18-03-2017 20:07   #34
Awatar
Kierowca
tyciuu napisał(a):
3

Jednak wybór padł na coś zupełnie innego bo na ADV.1
i.imgur.com/1bDdSi1.png

A tu kilka zdjęć z Nuerburgring
i.imgur.com/o2WgSg8.png

i.imgur.com/BHmLVAv.png

Saab prowadzi się bardzo przyjemnie,ma swoje uroki jak to wszystkie z przednim napędem

Myślę już trochę nad nowym projektem na pewno robimy zastanawiam się nad kolejną 9-3 99-02 albo Volvo 850 ale w tedy postaram się iść w stronę wyglądu mniej grzebania przy silniku
Edytowane przez sieklo dnia 18-03-2017 20:09
do góry
koza123
18-03-2017 21:04   #35
Awatar
Kierowca
Przebieg: 187 km
Wygląda okej, kolor mi za cholere nie podchodzi , ale to kwestia gustu ;D 407hp i 380nm na przedniej osi Zaskoczony, bałbym się tym jeździć po torze ;D Bardziej drag, ale jak panujesz nad nim to wielki szacun ;D
i.imgur.com/fYpDYcU.gif
VGShttp://slrr.pl/fo...adzia.html
do góry
Kasia
Awatar
Maszyna
Przebieg: 192 782 km
do góry  
sieklo
18-03-2017 21:31   #36
Awatar
Kierowca
koza123 napisał(a):
Wygląda okej, kolor mi za cholere nie podchodzi , ale to kwestia gustu ;D 407hp i 380nm na przedniej osi Zaskoczony, bałbym się tym jeździć po torze ;D Bardziej drag, ale jak panujesz nad nim to wielki szacun ;D

Tańczy trochę jak go dociśniesz Cieszy się ,ale nie radzę mocno go dociskać na zakrętach,jest dość trudny w prowadzeniu,ale jak już opanujesz to jazda jest dość przyjemna,plan był na więcej bo na 515hp ale boję się że blok by już rozwaliło
do góry
guardo
18-03-2017 21:44   #37
Awatar
Kierowca
Przebieg: 829 km
Bardzo przyjemny garażyk, bardzo realistycznie, podoba mi się bardzo :v
media.giphy.com/media/DMNqE0oBP2BEY/giphy.gif
do góry
sieklo
18-03-2017 22:06   #38
Awatar
Kierowca
guardo napisał(a):
Bardzo przyjemny garażyk, bardzo realistycznie, podoba mi się bardzo :v

Dzięki :) ,trochę rzeczy jest jeszcze do pod szlifowania,staram się z realnym czasem pracy i dostaw części

Wiadomość doklejona:
No to oficjalnie uważam projekt 9-3 407HP za zakończony jestem zadowolony z efektu który osiągnąłem postanowiłem zrobić małe podsumowanie ile wydałem i jak zmienił się saab,niżej już czeka was początek następnego projektu no to nie zwlekam:
Kosztorys Saab'a 93 99'
Saab 93 -5500zł
LOWTEC (SPORT) Sprężyny obniżające -750zł
Naprawa B205 -1700zł
Momo PRO35BK2B Prototipo Black 350 mm -550zł
TD04HL-XT (turbina) 4500zł
Chip i późniejsza regulacja -2000zł
Części MapTun (wtrysk,dolot,itp) 4500zł
świece NGK 6290 160zł
Felgi -4550zł

W sumie 24 210zł

i.imgur.com/7jt4YX9.png

A teraz zajmijmy się nowym projektem od soboty szukałem nowego samochodu do projektu bo zostało mi trochę pieniędzy a drugie miejsce w garażu się marnuje więc wczoraj rano (5:30) wskoczyłem w Polskiego Busa i pojechałem do warszawy oglądnąć kolejnego Saab'a 93 tym razem rocznik 01' więc jest najmłodszy z moich wszystkich saab'ów powrót z Warszawy do Karkowa zajął mi 4h30min więc nie tak źle.Saab spisał się dobrze odrazu przeszedł test dość długiej podróży.Saab był wstawiony za 9600 ale jako rodowity Krakus nie mogłem tyle za niego zapłacić :) więc cena zeszła do 9100 i jestem zadowolony z tej ceny jedyny minus to stal a nie aluminium ale i tak będę zmieniał
Teraz kilka zdjęć nowego nabytku
i.imgur.com/wOVyH08.png

i.imgur.com/Nq7QAn9.png

i.imgur.com/IC6NVS6.png

Teraz trochę od technicznej strony
Siedzi w nim B205E 2.0 z lekkim nadmuchem 0,4bara
Skrzynia w dość dobrym stanie nic nie chrupie przy zmianie biegów sprzęgło się nie ślizga
Zawieszenie powiedział bym takie 6/10 ale i tak je zmienię

Plany są takie Swap na V6 które leży mi z poprzedniego projektu nie wykorzystane,konwersja z automatu na manual używając części z omegi
i.imgur.com/k3pExGQ.png
doładowanie lekkie V6 może uzwajać turbiny z B205E
Nowe Felgi,Co najmniej 4cm w dół cały samochód

Wiadomość doklejona:
Czas na update
Skończyłem swap silnika i skrzyni wszystko działa oprócz tempomatu ale jest jeden duży plus jest manualna skrzynia a nie automat 23.03 skończyłem robić swap
i.imgur.com/jTQE1Zm.png
Na następny dzień zabrałem się za zmianę zawieszenia,było trochę męczenia się ale nie zajeło mi to już tyle co przy poprzednim saabie bo przy tym oprócz mnie pracują jeszcze 3 osoby
i.imgur.com/5BC1gbW.png
Rano 24.03 przyszły moje wymarzone felgi ADV5.1 i opony
i.imgur.com/Or0UkrN.png
Po 14 jakoś zacząłem grzebać przy komputerze w saabie i udało mi się dostroić trochę ecu
Pojechaliśmy zhamować saaba i wyniki nie są takie złe 216HP i 318NM
25.03 zawiozłem Saab'a do Glossy Garage - Detailing
Samochód odebrałem dopiero dzisiaj rano (8:40) ale warto było czekać na efekt
i.imgur.com/LlnXHGo.png
i.imgur.com/Q4nqvl2.png
i.imgur.com/z7n3yad.png

Jestem bardzo zadowolony z efektu mojej dość krótkiej pracy ale tym razem samochodu nie robiłem sam więc było troszkę szybciej
Czekam na wasze opinie ,zastanawiam się jeszcze czy jest sens uturbiania ,i przyznaje rację raVen'owi z tym co mówił mi z v6 było dużo pierzenia się z zamontowaniem silnika i jest przód trochę cięższy niż był

Wiadomość doklejona:
Czas na Update z Saab'em 93 robionym pod performance
Mała Lista zmian:
-Zawieszenie zmienione na Blisterin B14
-Tarcze z przodu na Wilwood 310mm
-Felgi na CST Hyper Zero-1
-Opony Toyo Prores R888 R17 245/25
Ale najważniejsze żeby nie zabić się we własnym samochodzie zainwestowałem w klatkę
i.imgur.com/V8Ty3UY.png
A teraz kilka zdjęć samego Saab'a
i.imgur.com/ij6FRfI.png
i.imgur.com/485C3Ez.png
i.imgur.com/FpOXWSL.png
Zbieram się do pozbycia się szarego Saab'a 93 z V6 bo nie są mi potrzebne dwa takie same samochody
Edytowane przez sieklo dnia 20-04-2017 12:39
do góry
Mckubol
20-04-2017 01:02   #39
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 449 km
SAAB w sumie fajny, ale popracuj nad kadrami bo jak ktoś mi kiedyś powiedział, dobre kadry to połowa sukcesu w dobrym projekcie. Zwiększ chociaz FOV
do góry
sieklo
20-04-2017 12:36   #40
Awatar
Kierowca
Mckubol napisał(a):
SAAB w sumie fajny, ale popracuj nad kadrami bo jak ktoś mi kiedyś powiedział, dobre kadry to połowa sukcesu w dobrym projekcie. Zwiększ chociaz FOV

Dzięki za rady,staram się pracować na kadrami i jakością.

Wiadomość doklejona:
Czas w końcu coś napisać po długiej przerwie,zmieniłem mieszkanie na dom i teraz w końcu mam miejsce dla mojej pociechy nie będzie już stała pod chmurką,i oczywiście będzie gdzie pracować a nie na parkingu pod blokiem
i.imgur.com/YuUS63o.png
Czekałem trochę na kubełki ale warto było,genialnie trzymają cię na miejscu. Saabowskie orginalne fotele aero też są niczego sobie ale jednak po kilku przejażdżkach po Nürburgring stwierdziłem że czas na kubełki się zbliża.Wybór padł na Bride Zeta 3 + pasy recaro
Kupiłem je na evasivemotorsports.com
i.imgur.com/eS50Rma.png
i.imgur.com/e1H6Tsm.png
Edytowane przez sieklo dnia 01-06-2017 23:26
do góry
Przejdź do forum: