Temat: [GS] sieklo in Japan

Bolec
08-11-2017 16:06   #61
Kierowca
Przebieg: 125 km
Przyjadę w sobotę!
B - Tego chce, to jest cel. L - Mieć jak najwięcej chce. A - Teraz jest na to czas. B L A S K. BLASK!

Mój VGS: http://slrr.pl/fo...onata.html
do góry
sieklo
07-01-2018 20:42   #62
Awatar
Kierowca
Przebieg: 237 km
Niedawno do moich samochodów dołączył następny Saab w końcu 2’ga generacja 9-3 nie jest to Turbo X ale też na pewno coś fajnego wyjdzie. Oczywiście nowy projekt to czas wejść z kartą na debet, kobieta oczywiście chce zabić za to Język .
Zamówiłem trochę części od chłopaków z MapTune.
Części do 9-3 II
-Kute tłoki
-Nowe Paneweczki
-Zestaw gwintowanego zawiasu
-Lekki zamach
-Nowe sprzęgło

i.imgur.com/KQBTwRP.png

Myślę że taki zestawik pozwoli na spokojne osiągnięcie 380Hp/490Nm na E85

Zdjęcie Saab’a już na podjeździe pod domem na razie będzie jeździł jako Daily myślę że 185 koni na benzynce na razie wystarczy jak nie to będę musiał poszukać w Krakowie stacji która ma E85 bo jest przyrost mocy do 200 , myślę że dzięki BioPower(taki FlexFuel) nawet po zmieszaniu zwykłej wahy z E85 będzie coś poniżej 200.
i.imgur.com/UERz9SY.png
i.imgur.com/zvmLtba.jpg
do góry
name_pl
07-01-2018 21:00   #63
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 759 km
Widzę że męczy cie ta sama choroba co mnie tylko że saaby Język
Czekam na rozwój projektu Cieszy się

i.imgur.com/tmLX5gi.jpg
do góry
Kasia
Awatar
Maszyna
Przebieg: 192 782 km
do góry  
sieklo
07-01-2018 21:18   #64
Awatar
Kierowca
name_pl napisał(a):
Widzę że męczy cie ta sama choroba co mnie tylko że saaby Język
Czekam na rozwój projektu Cieszy się

Mocno coś trzyma, ale Saab'iki są fajne bo nie ma ich aż tak dużo tylko niestety 2ga gen to już niestety GM. Ale za to części do silnika więcej.
i.imgur.com/zvmLtba.jpg
do góry
Krzysiell
08-01-2018 10:50   #65
Awatar
Kierowca
Przebieg: 4 275 km
No i ładna sztuka Cieszy się
_________________________________________________________________________________________________________________
Workshop : #since 2014#
http://slrr.pl/fo...ost_146821

Mój vGS:
http://slrr.pl/fo...ost_135957

ZAPRASZA ///M
do góry
sieklo
16-09-2018 20:38   #66
Awatar
Kierowca
Czas coś tu napisać heh, Saaby i VQ36 zostały w Polsce u kumpla a ja poleciałem do Japonii spróbować czegoś nowego Cieszy się
Nie pojechałem na pałę, przez pół roku uczyłem się dukać coś po Japońsku coś tam potrafię, na tyle że po przylocie do Fukushimy znalazłem sobie mieszkanie do wynajęcia w okolicy Stacja Minami Fukushima. Obecnie pracuje w Sanchoku Cafe(960-1101 Fukushima-ken, jak ktoś jest w okolicy to zapraszam heh), w sumie to się udało bo do pracy śmigam na nogach dzięki czemu oszczędzam trochę pieniędzy.
Z polski po sprzedaży mieszkania zostało mi trochę pieniędzy to podstawą jest samochód no nie byle jakie “w końcu kurwa mać jestem w Japonii” wybór padł na AE86 w nie najlepszym stanie, progi rude nadkola ktoś próbował lekko zabezpieczyć ale w sumie jak za AE to źle nie zapłaciłem 280 000¥

Łapcie kilka fotek:

Nie mogłem się opanować jak siedziałem przy oknie i paliłem fajkę

i.imgur.com/M0XStPf.png

i.imgur.com/lTpF7Pe.png

i.imgur.com/ONbHKvl.png

Co do samochodu, wszystko co jest na ten moment zrobił poprzedni właściciel, kierownica nardi, wybebeszone wnętrze i trochę rdzy Oczko

Plany na samochód…. znaleźć jakąś fajniejszą felgę, wrzucić na przód i może na tył rozpórkę, mały rollbar a reszta wyjdzie w praniu
Edytowane przez sieklo dnia 16-09-2018 21:28
i.imgur.com/zvmLtba.jpg
do góry
jarecki3
16-09-2018 21:44   #67
Awatar
Kierowca
Przebieg: 4 895 km
O matko aż tam Cię wywiało? No nic, pozostaje życzyć Ci powodzenia z AE86 oraz dobrze płatnej pracy żeby na mody wystarczało Oczko
Garage Story (kliknij aby zobaczyć):
Obecnie w V-GS (kliknij aby zobaczyć):
Mercedes W201 (190)
Mercedes W124
BMW E30

Jakby ktoś chciał bota na mapie a nie wie jak go dodać to zapraszam tu >>http://slrr.pl/fo...3-lt-.html <<
do góry
sieklo
16-09-2018 21:55   #68
Awatar
Kierowca
jarecki3 napisał(a):
O matko aż tam Cię wywiało? No nic, pozostaje życzyć Ci powodzenia z AE86 oraz dobrze płatnej pracy żeby na mody wystarczało ;)

Dzięki, czasami trzeba spróbować czegoś nowego :D , ale może kiedyś jeszcze wrócę do Polski ,na AE powoli plany już się kształtują ;)

Wiadomość doklejona:
Czas coś pogrzebać przy AE, zabrałem się za do czyszczenie komory silnika była tam straszny syf, udało mi się też poukładać przewody i trochę nawet pochować. Wybrałem się na wycieczkę do najbliższego UpGarage gdzie znalazłem jakąś no-name’ową rozpórkę na przód za 1600¥ czyli prawie za darmo. Przeszukałem kilka półek i znalazłem jakiś stary dolot do AE za 5500¥ i do tego za 3000¥ dobrałem jakiś stożek. Wpadł do tego nowy filtr oleju i 5L 5W-30

Zabrałem się za montowanie wszystkiego, łapcie fotki przed i po:

i.imgur.com/bu3k9e0.png

i.imgur.com/T5es8SS.png

i.imgur.com/snBYMmt.png

Po zamontowaniu wszystkiego i wymianie oleju, pojechałem na najbliższą stację i zalałem pod korek. Następnie z wielką przyjemnością ruszyłem w stronę wjazdu na Tohoku Expressway gdzie pozbyłem się 4000 ¥ za winietę czy coś w tym stylu na 2 dni.
No dobra w końcu udało mi się wjechać na Tohoku ograniczenie do 100 ale pomyślałem sobie że trzeba lekko sprawdzić AE. Będąc jeszcze na dojeździe do autostrady zrzuciłem z 4 na 2’jkę obroty wzrosły do 4,5tyś noga w podłodzę zmieniłem bieg przy około 6800 trochę się bałem ciągnąć to do 7 z kawałkiem, AE bardzo fajnie przyspiesza plus stożek dodał fajną nutkę w całym brzmieniu 4A-GE

Wiadomość doklejona:
Zabrałem się w końcu za coś bardziej poważnego przy AE :D Pojechałem do UpGarage w którym czekało moje zamówienie, niżej łapcie zdjęcia a tutaj w skrócie: Szpera TRD, Gwint nieznanej firmy i krótsze dystanse do magla(nw czy to tak się naprawdę nazywa) w sumie zapłaciłem 100 000¥.

Zamówienie :: Pokaż

i.imgur.com/JpfOkqL.png
i.imgur.com/IG5Lm7g.png
i.imgur.com/mVQHkCm.png

Wracając zahaczyłem o lokalny warsztat i zapytałem czy nie mają jakiś felg na zbyciu. Udało mi się kupić 2 zestawy po dwie szczerze mówiąc nie znam tych felg ale wyglądają fajnie na AE zresztą zobaczycie na zdjęciach niżej :D

Po powrocie do domu zabrałem się za grzebanie przy 86
Gwincik już siedzi :D

i.imgur.com/4k3Gp65.png

Teraz czas pokazać felgi na 7 letnich zimówkach

i.imgur.com/es4XmW7.png

Jak już skończyłem zakładać wszystko, zalałem dyfer nowym olejem itp, wziąłem samochód samochód na małą przejażdżkę po mieście żeby zobaczyć czy wszystko jest okej.
Następnie wbiłem sobie w maspach Ebisu i w drogę…
i.imgur.com/05blrOI.png

Mam względnie blisko, 19km z kawałkiem, dojechałem zapłaciłem. Nie miałem zamiaru jechać na Minami ani North course. Pojechałem na Skid-Pad dla początkujących.

i.imgur.com/rSbNxf4.png

Podczas wielu prób obróciło mnie, kilka razy przycinałem trawę… ale w końcu zaczęło mi to jakoś wychodzić :D

i.imgur.com/sGLO9av.png

Edytowane przez sieklo dnia 22-09-2018 13:23
do góry
jarecki3
22-09-2018 14:56   #69
Awatar
Kierowca
Nooo powiem Ci że lecisz ciekawie z tematem, ledwo wyleciał, kupił samochód a już po ebisu bokiem zamiatasz. Planujesz jakieś grubsze zmiany z AE?
Mercedes W201 (190)
Mercedes W124
BMW E30

Jakby ktoś chciał bota na mapie a nie wie jak go dodać to zapraszam tu >>http://slrr.pl/fo...3-lt-.html <<
do góry
sieklo
22-09-2018 21:56   #70
Awatar
Kierowca
jarecki3 napisał(a):
Nooo powiem Ci że lecisz ciekawie z tematem, ledwo wyleciał, kupił samochód a już po ebisu bokiem zamiatasz. Planujesz jakieś grubsze zmiany z AE?

Dzięki :D zawsze bardzo chciałem się wybrać na Ebisu więc jak samochód pozwolił to od razu popędziłem.
Co do planów, jakiś Rollbar, rozpórka na tył, silnik chce zostawiać wolnossący, na pewno wpadnie nowe sprzęgło po tym co się działo na ebisu...
Ale na oku mam samochód do uwalania bo już coś mam na oku

Wiadomość doklejona:
Przestało cały tydzień same na parkingu bo do roboty ścigałem na nałogach. Zabrałem się za zbieranie części, kupiłem adapter pod filtr i chłodnice oleju HKS’a. Z montażem było trochę zabawy ale nawet fajnie udało się ułożyć przewody.

i.imgur.com/CT18LKc.png

i.imgur.com/3GAY2VW.png

Znalazłem też nowy kolektor, bo stary wyglądał strasznie i może nowy uwolni jakieś ukryte koniki z 4AG :D Na założenie kolektora wybrałem się do zaprzyjaźnionego warsztatu, gdzie przy okazji wpadł cały nowy wydech :D

Przed:

i.imgur.com/3GAY2VW.png

Po:

i.imgur.com/Y62edUJ.png

i.imgur.com/6Thw7x6.png

No i oczywiście wyposażyłam się w bardziej dokładniejszy wskaźnik temp.

i.imgur.com/as6V9CC.png

No i nie zapomnę o najważniejszym, po wizycie na Ebisu stwierdziłem ze oryginalne fotele trzymają trochę za słabo i czas na kubełek. A przy okazji wpadł mały RollBar. Na to wszystko wydałem ponad 140 000¥

i.imgur.com/j0DbrjA.png

i.imgur.com/QIWdtmZ.png

W nocy wybrałem się na małą przejażdżkę :D

i.imgur.com/leGuldQ.png

A teraz mała zagadka :D kupiłem coś nowego.

i.imgur.com/08e3tOO.png

Edytowane przez sieklo dnia 07-10-2018 11:30
do góry
czakra
07-10-2018 11:43   #71
Awatar
Kierowca
Przebieg: 2 792 km
Ale zajebista robota! Trzymaj tak dalej! Cieszy się
i.imgur.com/FZytSD4.png
do góry
jarecki3
07-10-2018 12:31   #72
Awatar
Kierowca
A może by tak turbo? Zawsze to coś więcej mocy Zadowolony
Wskaźnik i kubelek jak najbardziej na plus
Mercedes W201 (190)
Mercedes W124
BMW E30

do góry
sieklo
07-10-2018 13:47   #73
Awatar
Kierowca
czakra napisał(a):
Ale zajebista robota! Trzymaj tak dalej! Cieszy się

Dzięki Cieszy się

jarecki3 napisał(a):
A może by tak turbo? Zawsze to coś więcej mocy Zadowolony
Wskaźnik i kubełek jak najbardziej na plus

Chciałbym zostawić 4A wolnossakiem, będę szukał ostrzejszych wałków i może tłoki wał itp żeby kompresje podciągnąć
(nw. czy takie jest model ale moje 4A-GE nie ma opcji turbo, jest kompresor ale nie mogę go znaleźć, a jak znajdę model który ma turbo no to obowiązkowo będzie Cieszy się)
i.imgur.com/zvmLtba.jpg
do góry
Yankess
07-10-2018 22:08   #74
Awatar
Kierowca
Przebieg: 467 km
Będe tu zaglądał częściej jest ciekawie Oczko Like
Naciśnij w obrazek aby zobaczyć mój garaż Cieszy się

i.imgur.com/QxKb0ju.jpg
do góry
sieklo
17-10-2018 22:16   #75
Awatar
Kierowca
Yankess napisał(a):
Będe tu zaglądał częściej jest ciekawie Oczko Like

Dzięki, i zapraszam Cieszy się

RX-7 FC 89’

Rozwiązanie zagadki! Kupiłem RX-7 z poczciwym wankielkiem nie jest to Turbo II. Jest lekki drift spec zrobiony, kupiłem ją od kolesia który pracuje w warsztacie gdzie kupiłem rolki do AE. Z tego co się dowiedziałem samochodem jeszcze nikt nie latał bokiem, śmiać mi się troszkę chciało ale dobra uznajmy że wierze…. tylko był przygotowywany do tego ale wolał kupić JZX90. Dobra dla mnie to okazja bo za 350 000¥ w samochodzie jest:

- Gwint nieznanej firmy
- Maska z Turbo II
- RS Watanabe
- Zespawany dyfer
- Rear Steer Delete kit (nie jestem pewny jak to jest po polsku Smutny )

Zostało tak naprawdę tylko wskoczyć za kółko i zacząć uwalać Cieszy się

A tak prezentuje się Madzia

i.imgur.com/xHO2FXp.png

i.imgur.com/tszi6nw.png

i.imgur.com/zrZus7r.png

Próba latania Cieszy się

i.imgur.com/STUpw9K.png

Wracając do AE zabrałem się zamontowanie kompresora z wersji montowanej w MR2 jest szansa na około 140-150 koni, kompresorek nie dmucha jakoś super dużo a dokładnie 10Psi(0.7Bara)
Edytowane przez sieklo dnia 20-10-2018 14:02
i.imgur.com/zvmLtba.jpg
do góry
Yankess
18-10-2018 15:03   #76
Awatar
Kierowca
Przebieg: 467 km
No fajnie sie zapowiada Cieszy się Like

i.imgur.com/QxKb0ju.jpg
do góry
Drag96
18-10-2018 18:39   #77
Kierowca
Przebieg: 337 km
Ciekawie CIekawie czekam na więcej Oczko
"To nie żadne TDI, golfik w benzie lepiej brzmi..."

i.imgur.com/181qw6Z.png
do góry
sieklo
25-10-2018 22:06   #78
Awatar
Kierowca
Yankess napisał(a):
No fajnie sie zapowiada :D (y)

Dzięki :D

Drag96 napisał(a):
Ciekawie CIekawie czekam na więcej ;)

Hehe, Dzięki :D

Taka mała zapowiedź tego co się będzie niedługo działo, 13B na chwilę opuści RX-7 ale szybko wróci na swoje miejsce, troszkę mocy mało.... ale coś z tym zrobię heheh

Wiadomość doklejona:
Wracając do AE zabrałem się zamontowanie kompresora z wersji montowanej w MR2 jest szansa na około 140-150 koni, kompresorek nie dmucha jakoś super dużo a dokładnie 10Psi(0.7Bara)
Ale na ten moment kompresor jeszcze nie usiadł w 86, jest kilka problemów z którymi walczę mam nadzieje że niedługo wszystko będzie fajnie śmigać :D

i.imgur.com/3xweWtp.png

RX-7 jako daily…. hahaha, ale da się jakoś żyć nie narzekam. Czyli na ten moment RX została upierdaily.
Co się zmieniło, wpadło nowe ECU z lepszą mapą i odcinką przesuniętą na 8500rpm dzięki temu na 2’jce fajniej się leci i podobno trochę wzrosła moc wg. autora o około 15koni, ale ile jest w tym prawdy….
Kubełek Recaro czerwony, od razu jak go zobaczyłem w UpGarage to wiedziałem że jest mój

i.imgur.com/oMtqVvq.png

i.imgur.com/8oS5G2t.png

Plany są już na życie, znalazłem fajny garaż blisko mnie i otworzę własny biznesik. Serwis, jakieś samochody do uwalania na ebisu itp. Więc trzeba poszukać kilka samochodów do przygotowania, coś słyszałem o jakimś W140 które w okolicy sprzedaje jakiś dziadek.
Zobaczymy co z tego wyjdzie hehe

Edytowane przez sieklo dnia 04-11-2018 20:25
do góry
jarecki3
05-11-2018 18:20   #79
Awatar
Kierowca
Jesteś chyba pierwszą osobą która rx7 ma jako daily Zadowolony
Czekam na ten warsztacik i auta do upalania Oczko
Mercedes W201 (190)
Mercedes W124
BMW E30

do góry
brzecek
06-11-2018 15:32   #80
Awatar
Kierowca
Przebieg: 71 km
Co do AE86 to dobra robota , bo turbo to by silnik trochę zabiło według mnie i dodało tego nie fajnego laga ale koni więcej ale kompresor działa na najniższych więc powodzenia życzę z wanklem i AE86.Sprawdzaj czy Twincharger wejdzie czyli turbo z kompresorem w jednym co doda ci masy ale 86 jest lekka jak nie wiem.Lżejsza od S13 i S12 na pewno jest.
Auta w GS'ie:
do góry
Kasia
Awatar
Maszyna
Przebieg: 192 782 km
do góry  
Przejdź do forum: