Temat: AquStyczny Garage

Aqu
30-05-2017 17:04   #1
Kierowca
Przebieg: 31 km
Cześć mam na imię Mateusz i mam 21 lat Zadowolony Wpadłem do was pobawić się w super tuning Cieszy się A teraz Historyjka.

A więc tak od najmłodszych lat wraz z tatą naprawiałem samochody w jego garażu który był bardzo ceniony ze względu na profesionalność która panowała w warsztacie. Tata miał spory warsztat który został później przez kogoś spalony. Wzieliśmy odszkodowanie ale tata już nie powrócił do postawienia nowego warsztatu. Mając swój życiowy cel że również chcę być Mechanikiem wziąłem się ostro za naukę i po szkole chodziłem do pracy by uzbierać jakąś sumę na warsztat. Gdy uzbierałem większą sumę pieniędzy postawiłem garaż. Następnie zarobiłem pieniądze by kupić swoje pierwsze auto. Wybór padł by poszukać Hondy Civic VI, Oczekiwania nie były żeby kupić zamęczoną przez młodego Drivera Hanię. Wybór padł na auto z Anglii. Znaleziona i sprowadzona przez znajomego który sprowadza auta z Anglii na handel. Koszt sprowadzenia do PL z wszelakim transportem wyniósł mnie 5.700 ale było warto. Honda nie jest zmęczona a wręcz utrzymana. Kupiona od jakiegoś starszego Pana który jeździł pełną serią bez zbędnych modyfikacji. Silnik jaki ma to D14A3 z mocą którą dysponuje to 75KM,Szału nie ma,dupy nie urywa Cieszy się A więc przejdźmy do sedna sprawy. Hania musi zostać odmalowana nie leży mi czerwony kolor. im czarne zderzaki. Felgi które ma założone to jakieś dziwne z dobrym parapetem na postawienie piwa. Przeszedłem do sedna sprawy i hania została rozebrana zdekompletowałem caluśkie wnętrze oraz zderzaki maski itp pod malowanie. Kolor niespodzianka. Oceńcie sami Hanię i podajcie pomysły. (Jeżeli robię coś źle napisz/pomóz utrzymać mi Garage) Pozdrawiam !

[b]Zdjęcia z Garażu po wprowadzeniu

i.imgur.com/FGL76AE.jpg
i.imgur.com/gm7BfqP.jpg
i.imgur.com/vVDOAiA.jpg
i.imgur.com/UFbVeSd.jpg

Plany dotyczące hani :
Lakier
Delikatna gleba
Swap
jakieś buciki
I reszta się okaże w praniu.

Macie pomysły dot SWAPA ? Zadowolony Z góry dzięki za pomoc Zadowolony
do góry
djmicho
30-05-2017 21:26   #2
Awatar
Kierowca
Przebieg: 5 549 km
Wypierdol zwężkę z dolotu, zrobi Ci się 90km. Dalej tyle co nic ale lepsze niż 75. Język

i.imgur.com/39FKSql.jpg
do góry
Kasia
Awatar
Maszyna
Przebieg: 192 782 km
do góry  
piotrek18
31-05-2017 01:26   #3
Kierowca
Przebieg: 1 418 km
f20b6 turbo, czyli jak tanim kosztem zrobić 280 kucy w civicu Język
playtrick.pl/wp-content/uploads/2017/02/logo.png

http://playtrick.pl
do góry
http://playtrick.pl/
Aqu
31-05-2017 08:51   #4
Kierowca
Hej Oczko Dzisiejsza pobudka była dość męcząca ale myśląc że jadę po Hanię do lakierni od razu dzień stał się lepszy. Honda dostała nowy lakier,gwint i nowe zaciski hamulcowe wraz z klockami. Wszystko to zasila mnie do dalszych działań. Chwilowo zostaje felga od starego właściciela bo nie mogę nic fajnego znaleźć..Szukamy SWAPA do Hani planuje wsadzić K20 + Delikatne turbo by nie dawać na taką budę mocy z mustanga ;p Honda stoi i prosi się o serce aż żal patrzeć że chwilowo go nie będzie... Łapcie zdjęcia Hondy z gwintem na starej feldze oraz w nowej barwie Zadowolony

i.imgur.com/4aoGS2f.png
i.imgur.com/9AIhhmq.png
i.imgur.com/Q5tzv1g.png
i.imgur.com/Auw5Si9.png

Powiem szczerze że ta felga zaczyna mi się podobać ^^ Oczko

Może jak by ją odnowił i dał troszkę większy rancik ? hmm ?Oczko Chyba że macie jakieś fajne koło w sell ??
Jeżeli robię coś źle, Napisz do mnie na PW Zadowolony
do góry
name_pl
31-05-2017 17:03   #5
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 295 km
Hola hola, trochę za szybko idziesz 6 vdni to trochę mało na rozebranie całego samochodu, pomalowanie go, zamontowanie gwintu i nowych hamulców. Nie uważasz?

i.imgur.com/tmLX5gi.jpg
do góry
rogal
31-05-2017 21:58   #6
Awatar
Kierowca
Przebieg: 983 km
name_pl napisał(a):
Hola hola, trochę za szybko idziesz 6 vdni to trochę mało na rozebranie całego samochodu, pomalowanie go, zamontowanie gwintu i nowych hamulców. Nie uważasz?

Nie uważam Zadowolony
i.imgur.com/KDprKuj.jpg
nismo
do góry
Kasia
Awatar
Maszyna
Przebieg: 192 782 km
do góry  
Aqu
01-06-2017 17:28   #7
Kierowca
No i następne dni zapowiedziały się dosyć fajnie. Hania prawie poskładana a co najlepsze zadzwonił do mnie kolega Karol co sprowadza samochody i części z Anglii z wiadomością że jego kolega ma do sprzedania silnik K20 z nowo założoną turbiną od razu kazałem mu zaklepać.

[K]: Siema Mati !
[M]: No siemanko,co tam ?? Kiedy wracasz ??
[K]: W porządku, dzwonię do ciebie w sprawię silnika do hondy, Znajomy ma K20 na sprzedaż z nową założoną turbiną bo sprowadził mu brat z Japonii ale jednak nie będzie go swapował i chciał bym mu go sprzedał. A wracam za 2 tygodnie.
[M]: Stary tyle czasu szukam K20 nawet bez turbo. Zaklep ten silnik i daj mi cynka ile chce za silnik podaj mi od razu do niego kontakt. Jadę po kase i od razu zawinę silnik.
[K]: Zaraz ci podeślę SMS`m to zadzwoń i się dopytaj.
[M]: Ok wielkie dzięki za 2 tygodnie masz dobrego Whisky za załatwienie sprawy.

Po rozmowie z kolegą Karola dowiedziałem się że ten silnik siedział w Civicu i przejechane podobno ma 92k kilometrów - Nie mal nowy. Turbo zamontowane ale nawet nie zdążył zapalić samochodu i wyciągną silnik by wsadzić seryjne 1.4 90KM. Romowa z Kolegą karola.

[M]: Witam dzwonię w sprawię silnika do Hondy K20 sprzedajesz ?? Cynka dał mi Karol że posiadasz na sprzedaż owy silnik Zadowolony

[K.K]: Hej,Cześć Tak mam prosiłem Karola by go wziął odemnie i gdzieś sprzedał ale cieszę się że wieść o silniku szybko się rozeszłaZadowolony
[M]: Heh no tak akurat planowałem kupić K20 zależy mi na tym silniku by wylądował w moim civic`u Zadowolony Powiedz mi stan mechaniczny silnika i przybliżony przebieg Zadowolony
[K.K]: W moich rękach K20 jest już 2 rok ale przesiądę się na serie. Silnik z wniosku dobrych mechaników ma ok 92-95k przejechanych kilometrów. Wszystko robione na okrągło nigdy nic nie było spóźnione z naprawami czy tam z wymianą Zadowolony
[M]: Yhym rozumie jaka cena za silnik ?
[K.K]: Chciałem 4500 ale jak jesteś od Karola to 4000 i do zabrania.
[M]: Daje 3600 i zabieram. Nie mam pewności że silnik ma owy przebieg,
[K.K] Nie sprzedam za tyle. 3800 ostatecznie.
[M]: Hmm mi chodzi o 200zł i tobie więc podzielmy to na pół więc 3700 i zabieram silnik.
[K.K]: Heh dobrze umiesz się targować hehe. Ok niech będzie. Wpadnij po silnik i weź po browarku na dobry interes. Zadowolony
[M]: Ok ja jadę do bankomatu i będę za jakieś 30 minut. Do zobaczenia.
[K.K) Ok czekam.

Tak został zakupiony silnik do Civica Zadowolony Następnie spotkałem pod bankomatem znajomego który pytał gdzie jadę więc postaliśmy, pogadaliśmy i pojechałem. jakieś 1.5 godziny później chlopaki czekali na mnie pod garażem by pomóż mi od razu swapować hanie. Silnik siadł jak ulał szybki montaż by sprawdzić czy silnik zapala. Pali od tyku. Sprawdźcie zdjęcie w komorze.

i.imgur.com/IoU1yLM.png

Po wsadzeniu silnika zamontowaliśmy lampy i zderzaki z tylu.
Hania jutro będzie dalej składana bo dziś już nie mam sily. Pozdrawiam Zadowolony
do góry
fredzur
01-06-2017 18:58   #8
Awatar
Kierowca
Przebieg: 2 295 km
rogal napisał(a):
name_pl napisał(a):

Nie uważam Zadowolony

Z tym że to GS, a nie VGS Zadowolony
do góry
Aqu
01-06-2017 19:12   #9
Kierowca
Reaktywacja.
Z racji że nie mogłem ogarnąć VGS`u postanowiłem wrócić do GS Zadowolony

Hanunia została złożona serce w niej zadrżało aż moc mnie porwała. Niestety Honda została rozbita podczas wyprzedzania w zakręcie coś w Hondzie strzeliło. Obróciło mnie kilka razy po całej drodze i wy dachowałem. Leżałem 1,5 miesiąca w szpitalu połamany. Będąc w szpitalu pomyślałem że i tak Honda pójdzie na złom więc postanowiłem poszukać nowego dupowozu na czas obecny. Znalazłem pięknego Nissana 200sx z jednostką która go napędza to 1.8T, w pierwszej chwili miałem mieszane uczucia do tego samochodu czytając w internecie ciągle czytałem jaki jest to wadliwy silnik. Ale wziąłem to na klatę. Zadzwoniłem do brata by przyjechał do mnie do szpitala oraz wziął z banku oświadczenie o upoważnieniu do wybrania pieniędzy z banku. Cenę jaką zaśpiewali za nissana była 17.300 do delikatnej negocjacji. Powiedziałem bratu że to co obniżą jest dla niego. Brat wyrwał nissanka za 15.700 i przyprowadził go do domu. Od razu jak wróciłem do domu ze szpitala postanowiłem się przejechać. zrobiłem również delikatną sesję. Aktualnie silnik wyciągnięty z Nissana ponieważ okazało się że po kilku butach obróciło panewke Zadowolony Silnik już zamówiony więc zobaczymy co i jak wyjdzie.

Zdjęcia Nissana Zadowolony

i.imgur.com/QeYCwQs.png
i.imgur.com/V4E1Mc7.png
i.imgur.com/NTx8lyC.png

Zapraszam do Oceny.
Edytowane przez Aqu dnia 11-07-2017 11:26
do góry
Drag96
11-07-2017 15:33   #10
Awatar
Kierowca
Przebieg: 105 km
Fajnie że reaktywujesz. Szkoda że mi się bawić nie chce w GS`y i VGS`y Zadowolony

Powodzenia z Nissanem mam nadzieje że go nie zepsujesz bo inaczej zepsują cię chłopaki na forum.;p
"To nie żadne TDI, golfik w benzie lepiej brzmi..."

Naciśnij w obrazek aby zobaczyć mój garaż Cieszy się

i.imgur.com/h2NxeZo.png
do góry
Aqu
11-07-2017 15:40   #11
Kierowca
No i jest ! Cieszy się Silnik dojechał. Poprosiłem chłopaków o pomoc w przekładce silnika. Mam nadzieje że dupę urwie Zadowolony Zdjęcia nissanka ze zdemontowanym silnikiem Oczko
Silnik :
Moc około 330 km
2JZ-GTE 3.0 twin turbo
Przebieg 95 000.
Wyciągnięty z toyoty cressida w Japonii .
Kupiony w Krakowie w Japan Korea Moto.

Bierzemy się za montowanie serduszka Cieszy się

i.imgur.com/vBFEylS.png

Zapomniałem napisać o planach jakie są dot nissana. :

-Nowy rozrząd oryginalny TOYOTA ,
-skrzynia biegów od nissana 350Z 6biegów
-Sprzęgło ACT spiekowe 6 łapek heavy duty
-Nowe świece NGK iridium 7,
-Wszystkie przewody wodne i olejowe silikonowe.
- filtr powietrza K&N 35 cm ,
- Olej motul 300v,
-gruba chłodnica wody,
-chłodnica oleju 15rzędów i przewody w stalowym oplocie
- wentylatory od scorpio
- intercooler duży do 800km ,
- zawór upustowy blitz super sound,
-rozpórka kielichów
-bardzo solidne łapy silnika i poduszki
-wskaźniki auto gauge clear:temp wody, temp oleju, ciśnienie oleju, temp spalin egt, turbo boost.
-Zawieszenie gwintowane
-Lepszy alus (Aktualnie pożyczone od znajomego żeby serią nie śmierdziało.)
Edytowane przez Aqu dnia 11-07-2017 16:01
do góry
Drag96
13-07-2017 17:43   #12
Awatar
Kierowca
Przebieg: 105 km
Ładnie z tematem lecisz Zadowolony Czekam na 200sx Zadowolony A cisza u ciebie aż boli Zadowolony
"To nie żadne TDI, golfik w benzie lepiej brzmi..."

Naciśnij w obrazek aby zobaczyć mój garaż Cieszy się

i.imgur.com/h2NxeZo.png
do góry
Aqu
16-07-2017 20:13   #13
Kierowca
No urlopik zaliczony nad morzem było super.
W czasie mojego urlopu chłopaki działali z Nissanem. Mianowicie wsadzili zawias i poskładali przód. Wracając z urlopu zakupiłem alusy do nissana. Od razu po powrocie poleciałem do garażu by je założyć Nissan od razu nabrał lepszego efektu. Przy okazji zrobiłem zdjęcie nowych hamulców i zacisków 6 tłoczkowych z firmy brembo.

i.imgur.com/2SSFinf.png
i.imgur.com/cMcPIhy.png
i.imgur.com/C1SiOAJ.png
Przed wyjazdem z garażu :
i.imgur.com/WIsh7je.png
i.imgur.com/TFVJ9z3.png

I pod garażem :

i.imgur.com/BZoRpz0.png
i.imgur.com/jjCP8Zp.png
i.imgur.com/wan4qFP.png
i.imgur.com/ECYd0vc.png
i.imgur.com/9O9kVzt.png
i.imgur.com/Lfxzsnn.jpg
i.imgur.com/Xw0tGOv.png

Są również i złe chwile spotkane z moim urlopem..
Pojechałem zatankować nyskę lecz gościu przy CPN`ie dojechał zbyt blisko i uszkodził mi zderzak. Fakt że nie chcący ale nie stety został uszkodzony. W raz z chłopakami długo nie czekając przycisnęliśmy go do oddania pieniędzy za zderzak albo wezwiemy Policję. Gość kazał sprawdzić na internecie po ile chodzą zderzaki aktualnie zderzak był tani więc zamówiliśmy go. A typ dorzucił jeszcze stówkę na zderzak.

Zdjęcia nissana po stłuczce :
i.imgur.com/6Ahw1gV.png
i.imgur.com/KD2zDs0.png

Oceniajcie :)

Wiadomość doklejona:
Kolejne dni i tak mija tydzień za tygodniem. Chwilowe bezrobocie nie dawało mi spokoju. Nissan został sprzedany bo potrzebowałem czegoś co na chwilę obecną nie zrobi zemnie bankruta.Brak wypłaty a 2jz wołał ciągle pić.

Postanowienie było jedno ! kupić coś co nie będzie łykało 100/100 lecz ekonomicznie. Patrzyłem za jakimś gruzem by jeździło nie wyglądało...Znalazłem MK3 z silnikiem VR6 który był strasznie zmęczony...przebieg na liczniku wskazywał 319 tysięcy kilometrów a silnik przejechane miał tylko niby 190km...Postanowiłem że zakup tego golfa będzie dobrym wyborem na moje dłuższe wolne.

Golfik był strasznie zmęczony...
W środku śmierdziało wilgocią i grzybem...
Silnik strasznie spocony i rozregulowany...
Zewnętrznie nawet się na niego spojrzeć nie chciało. Brudny i te stalowe felgi które były wyżarte rdzą...Na jedno mnie to cieszyło że stan MK3 jest taki a nie inny... Miałem okazję posiedzieć i dopieścić maszynę...mimo wszystko kosztowała 700zł nie było przeglądu ani ubezpieczenia...Dowód zabrany przez policje za głośny wydech i pękniętą szybę... łapcie zdjęcia golfa. A ja zabieram się do pracy przy MK3...

i.imgur.com/bD0SpTV.png
i.imgur.com/V3gqwgP.png
i.imgur.com/8JCL9Ay.png
i.imgur.com/PSezZp6.png
i.imgur.com/7Grmk30.png
i.imgur.com/epGBHIe.png
Edytowane przez Aqu dnia 10-08-2017 14:40
do góry
MichaloPL
10-08-2017 22:29   #14
Awatar
Kierowca
Przebieg: 110 km
Golf wygląda strasznie, ale lakierek, fele i nowe serducho sprawi, że będzie nie do poznania Oczko
http://slrr.pl/fo...ost_203941

media.giphy.com/media/whNK1SAMSQjwQ/giphy.gif
Lubię ciastka i się tego nie wstydzę.
do góry
Aqu
11-08-2017 10:22   #15
Kierowca
No z golfem jesteśmy już po za epoką średniowiecza Zadowolony

Golfik został pomalowany na czarno i komora silnika jest w kolorze wpadającym w brąz na wysokim połysku. Teraz biorę się za wymianę zawieszenia. Raczej wpadną sprężyny KW 5.5 i amorki HKS 6300NM. Chwilowo auto stanie na pniakach bo muszę zdemontować kompletnie całe zawieszenie do gołej budy. w celu sprawdzenia kpl zawiechy.

Chwilowo felga zostanie stalowa bo trzeba coś ładnego u patrzeć dziś wyczyszczę i wypiaskuje felgi jeśli zdarzę.

łapcie fotkę MK3 :
i.imgur.com/4LwrsA4.png

podsyłajcie pomysły co do MK3
do góry
Przejdź do forum: