Temat: Peugeot 106 PH1 daily project

brzecek
26-12-2017 15:15   #21
Awatar
Kierowca
Przebieg: 71 km
Fajne brzmienie ma.
Do ilu się kręci?Ile obstawiasz?
Fajny peugeot jak nic.Zawsze uwielbiałem 106 i 206.
Auta w GS'ie:
do góry
KondzixsPL
26-12-2017 15:27   #22
Awatar
Kierowca
Przebieg: 240 km
Jak na fabrykę to chyba dobrze brzmi, nieprawdaż? Cieszy się
Naciśnij na zdjęcie aby przejść do mojego VGsu!
upload.vstanced.com/images/2018/01/29/jyy.gif
do góry
name_pl
26-12-2017 17:43   #23
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 759 km
Fajny mały popierdalacz, jak go posadzisz niżej to może być ciekawie Cieszy się

i.imgur.com/tmLX5gi.jpg
do góry
Kasia
Awatar
Maszyna
Przebieg: 192 782 km
do góry  
Drag96
26-12-2017 17:44   #24
Kierowca
Przebieg: 333 km
No konkretny popierdalacz Cieszy się Ten alus ładnie będzie siedział Język
"To nie żadne TDI, golfik w benzie lepiej brzmi..."

Naciśnij w obrazek aby zobaczyć mój garaż Cieszy się

i.imgur.com/181qw6Z.png
do góry
TheDrifterInCar
27-12-2017 12:22   #25
Awatar
Kierowca
Przebieg: 3 510 km
Jak tylko pójdzie niżej to na tym kole będzie robił srogą robotę. Brzmi też całkiem nieźle. Wydech masz zostawiony tylko końcowy czy jak? Nie myślałeś może zrobić coś z lampami? Ja tu bym widział z przodu jakiś żółty akcent jak to we francuskich autach. Czekam na następne apdejty z niecierpliwością! Cieszy się Cieszy się
25.media.tumblr.com/b2e788a2144eb1a9fc5e04982787eba7/tumblr_mzi1n2rKw01sbaurxo2_400.gif
do góry
Krzysiell
27-12-2017 16:48   #26
Awatar
Kierowca
Przebieg: 4 275 km
brzecek napisał(a):
Fajne brzmienie ma.
Do ilu się kręci?Ile obstawiasz?
Fajny peugeot jak nic.Zawsze uwielbiałem 106 i 206.

Obrotomierza co prawda nie mam, ale wg internetów 6200/6500 obrotów odcina Cieszy się

TheDrifterInCar napisał(a):
Jak tylko pójdzie niżej to na tym kole będzie robił srogą robotę. Brzmi też całkiem nieźle. Wydech masz zostawiony tylko końcowy czy jak? Nie myślałeś może zrobić coś z lampami? Ja tu bym widział z przodu jakiś żółty akcent jak to we francuskich autach. Czekam na następne apdejty z niecierpliwością! Cieszy się Cieszy się

Koła mają otwór centrujący 57,1 oraz ET33 (są pod Audi 80 b3/b4) ja mam otwór 65,1 - więc wiekszy, co za tym idzie trzeba roztoczyć felgę oraz ET wynosi u mnie 18/20 coś - czyli dystans + dłuższe śruby, póki co nie opłaca mi się to... koła są na sprzedaż, w planach rolka od Peugeota 405 Mi16 w białym kolorze <3

Co do lamp przednich.. próbowałem z pomarańczową folią, ale ciężko siadała, mogę zrobić podejście numer 2, bo został mi jeden arkusz A4 tej folii - tym razem zrobię to w domu z użyciem suszarki... zobaczymy co wyjdzie Cieszy się

Obecnie siedzi stożek, czeka mnie jeszcze masa prac w dolocie, wkrótce pokaże progress Cieszy się
_________________________________________________________________________________________________________________
Workshop : #since 2014#
http://slrr.pl/fo...ost_146821

Mój vGS:
http://slrr.pl/fo...ost_135957

ZAPRASZA ///M
do góry
TheDrifterInCar
27-12-2017 21:43   #27
Awatar
Kierowca
a może ronal teddy? Tak naprawdę można je na dzień dzisiejszy dopaść w niezłych pieniądzach a napewno by się wyróżniały Cieszy się Co do folii to z tym jest troszkę ciężko... to znaczy jak się ma wprawę to owszem, idzie to spoko ale ogólnie nie jest to taka fajna robota. Próbowałeś lakiery do lamp? Mogę Ci je polecić bo efekt jest całkiem niezły i łatwiej nałożyć lakier niz nakleić folie. Potem ewentualnie lekko spolerować na szmatce i efekt jest sztos
25.media.tumblr.com/b2e788a2144eb1a9fc5e04982787eba7/tumblr_mzi1n2rKw01sbaurxo2_400.gif
do góry
Krzysiell
04-01-2018 20:58   #28
Awatar
Kierowca
TheDrifterInCar napisał(a):
a może ronal teddy? Tak naprawdę można je na dzień dzisiejszy dopaść w niezłych pieniądzach a napewno by się wyróżniały Cieszy się Co do folii to z tym jest troszkę ciężko... to znaczy jak się ma wprawę to owszem, idzie to spoko ale ogólnie nie jest to taka fajna robota. Próbowałeś lakiery do lamp? Mogę Ci je polecić bo efekt jest całkiem niezły i łatwiej nałożyć lakier niz nakleić folie. Potem ewentualnie lekko spolerować na szmatce i efekt jest sztos

Właśnie pomyślę nad tym tematem jeszcze Cieszy się
=============================================

Ogólnie czas odrobić zaległości...

Początkiem sierpnia przyszedł czas na wymianę uszczelki pokrywy zaworów, bo poprzednia była sparciała i pękała.
Ogólnie całą operację udało się wykonać idealnie przy przebiegu 217 950 KM - czyli licznikowo dokładnie 3000 KM wtedy zrobiłem od momentu zakupu Cieszy się (licznikowo, bo przypominam że po zakupie jakieś ~100-120KM zrobione było z niedziałającym licznikiem).
O dziwo nie mam kompletnej dokumentacji zdjęciowej :/
Ogólnie tęsknie za wakacjami, a te zdjęcia wzbudzają we mnie wiele pozytywnych wspomnień <3

i.imgur.com/l5p3L9B.jpg

Przy okazji wyrzuciłem dolot ciepłego powietrza...

i.imgur.com/ib8Yl8u.jpg
i.imgur.com/8Zq8Gjh.jpg

Poniżej zdjęcie nowej usczelki oraz gumowego wieszaka rury wydechowej i nowej obejmy tłumika (poprzednią źle skręciłem przy montażu tłumika ze 125p i uleciała, obecna trzyma się do dziś, czyli już prawie 5msc).
Wracając do wymiany uszczelki.. następnie wziąłem się za odkręcenie wężyka od pokrywy zaworów, następnie usunąłem wszystkie blokujące mnie śruby....
Po zdjęciu pokrywy ukazał mi się taki widok Cieszy się

i.imgur.com/ttvL1cw.jpg
i.imgur.com/LENVReP.jpg
i.imgur.com/OXXgbot.jpg

Uszczelka szybko wskoczyła na swoje miejsce Cieszy się

i.imgur.com/F1AhB4h.jpg

Od tego czasu brak problemów z wyciekami Cieszy się
Przy okazji uzupełniłem płyn do spryskiwaczy i dolałem trochę Borygo do chłodnicy Cieszy się

i.imgur.com/gVkMY0x.jpg

Przy okazji dorwałem w dobrej cenie ramki tablic... poprzednie wyleciały, dokładnie powodem była pęknięta tylna ramka po stłuczce.. Nie wiem czy opowiadałem.
Pewnego deszczowego dnia jechałem do pracy i czekał mnie zjazd w lewo, zatrzymałem się by puścić TIRa, nie zdążyłem ruszyć jeszcze gdy nagle usłyszałem potężny huk z tyłu, zdążyłem się tylko obejrzeć. Moim oczom ukazał się złoty Fiat Punto II z totalnie rozwalonym przodem.. myślałem że po aucie.. jednak skończyło się tylko na ramce, poza tym 0 zadrapań Cieszy się Podłożnice też całe, bo oglądałem Oczko

i.imgur.com/Nj0dWJQ.jpg

Wkurzało mnie terkotanie plastikowych kieszeni w drzwiach... było spowodowane wyrobionymi otworami... pomogły mi wkręty, nieco szersze od ori śrub... niby głupia inwestycja za złotówkę z groszami, ale było warto - w końcu cisza i od razu przyjemniej się jeździ Cieszy się

i.imgur.com/DdC6A7T.jpg

I tutaj kilka luźnych fot ostatnia pokazuje klosz po polerce pastą do zębów XD faktycznie dało to coś - nie wiele, ale.. jednak nie mam zdjęcia sprzed :/ Tak naprawdę więcej z tym pracy niż efektów :V
Z czego pamiętam na tej fotce chciałem uchwycić efekt nowego podświetlenia tablicy na żarówkach W5W blue vision philips, które tak naprawdę dają białe światło.

i.imgur.com/WkLx6Xr.jpg
i.imgur.com/RIRyrUO.jpgi.imgur.com/lQ8GXjP.jpg

Teraz pochwalę się kołami...

14" Exip Retro 4x108, niestety jednak otwór centrujący 57,1 (pod Audi 80 b4) u siebie mam 65,1 więc ni kija nie wejdzie :/ trzeba roztoczyć, a nie chce mi się szukać tokarza.. druga kwestia ET33, gdzie mój Peugeot ma ET18 czy tam 20.. Czyli z 20/25mm dystansu bym potrzebował + wiadomo dłuższe śruby, czyli jesczcze minimum 200 zł trzeba włożyć w te koła abym mógł je zamontować...
Naciągnięte są opony 185/60 R14 używki, ale w dobrym stanie... ogólnie dokupiłem nowe wentyle z chromowanymi kapturkami. Koła wyważone wszystko gotowe do jazdy. Wyszło mnie to coś 520 zł wraz z ceną tych felg.... wszystko robione samemu prócz wyważania i nałożenia opon.
Idealnie nie są fakt, ale robiłem to pod siebie.

i.imgur.com/UyBDoLJ.jpg
i.imgur.com/qqNvdkA.jpg
i.imgur.com/sQOwbzC.jpg
i.imgur.com/EbUNQ3C.jpg
i.imgur.com/KnR4o2X.jpg
i.imgur.com/S1QwXde.jpg

Przeskakując w czasie... początkiem września w końcu wymieniłem łożysko koła przedniego, nie posiadam jednak galerii z tego wydarzenia, jednak zajęło nam to z kolegą dwa popołudnia Cieszy się

i.imgur.com/97CXofv.jpg

Ogólnie czas na reklamę Cieszy się Polecam preparat do mebli.. ten z Kauflanda za coś ok 3 zł naprawdę pomaga zderzakom - po jego aplikacji plastiki zewnętrzne stają się jak nowe Cieszy się

i.imgur.com/fKnqF99.jpg

Chyba nawet widać efekt

i.imgur.com/d5fwG3j.jpg

Koniec reklamy :V XD
==============================
Wjechał zima set - stal, i jakiś randomowy przebieg Cieszy się Chyba wtedy uchwycony nawet Oczko

i.imgur.com/jgUllqA.jpg
i.imgur.com/vkGbBUA.jpg

W końcu wziąłem się za montaż paska holowniczego OMP.. w sumie jest zamocowany w sposób, że jedyne co można wyciągnąć z rowu za niego to zderzak przedni, ale ma za zadanie wyglądać Cieszy się

i.imgur.com/76vTZg6.jpg

Okazało się, że miałem za dużo taśmy izolacyjnej i mocno udzieliło mi się przeglądanie strony tanidrift.pl i zaowocowało to tym...
No i wpadły diody W5W niebieskie, dają radę w porównaniu do niebieskich żarówek, z których pod wpływem ciepła zeszła farba i zaczęły świecić na zółto... te dają dobrze *.* Na ostatnim zdjęciu efekt, który w końcu mnie zadowala

i.imgur.com/bpM3Oav.jpg
i.imgur.com/141pPPg.jpg
i.imgur.com/T3kx8Ol.jpg
i.imgur.com/hPySA9P.jpg
i.imgur.com/86sLokv.jpg
i.imgur.com/L1J1dHr.jpg

I z serii przebieg... pod komisaratem taki przebieg... przypadek?

i.imgur.com/S4c5uDM.jpg
i.imgur.com/dffzNwF.jpg

Później była naturalna kolej rzeczy... 221k Cieszy się

i.imgur.com/oUuspAW.jpg

No i oczywiście musiało się stać pewnego pięknego dnia Cieszy się
Filmiki mam, sukcesywnie wrzucę na yt i udostępnie Cieszy się

i.imgur.com/bt3iC0P.jpg
i.imgur.com/975WcYt.jpg
i.imgur.com/xLcTeOz.jpg
i.imgur.com/bWQjWMX.jpg

I po lataniu Cieszy się Spokojnie ta maska swoje przeżyła XD Może uda się zmienić na czarną Cieszy się

i.imgur.com/Awt24D5.jpg

I musiało być świątecznie, więc na święta wpadła ozdoba Cieszy się

i.imgur.com/DWNdn8v.jpg

Potem było tak... (co ja mam z tym przebiegiem? XD Spokojnie to 3 ostatnie zdjęcia przebiegu). Aktualnie 2221xx KM

i.imgur.com/RD28gwa.jpg
i.imgur.com/PlINT9U.jpg
i.imgur.com/Im3QDE9.jpg

Ogólnie tak wygląda moje majsterkowanie "od kuchni" oraz zdjęcie środeczka Cieszy się Niby prosty, ale jednak wygodny, przytulny i dobrze wykonany Cieszy się

i.imgur.com/cNQHKE4.jpg
i.imgur.com/P10Cqai.jpg

Ostatnio usuwałem awarie... nie wiem jakim cudem, ale wypadła sprężynka klocka hamulcowego i klocek zaczął ocierać o tarczę Język
Zdjęć końca operacji wymiany nie mam, ponieważ podczas wymiany mój telefon uległ wypadkowi w wyniku czego ekran przestał działać :/
W sumie to są najświeższe zdjęcia...Ogólnie taki zestaw na dwa koła to 32 zł wydatku...

i.imgur.com/T0RXLzq.jpg
i.imgur.com/ebKS55K.jpg
i.imgur.com/kewXSR3.jpg
i.imgur.com/UA1qLe3.jpg

I tu telefon R.I.P [*]

Wpadło kilka wlep <3

i.imgur.com/mCUg60A.jpg
i.imgur.com/igRwzM2.jpg

Silniczek doczekał się stożka... ale o tym CDN... musi Wam wystarczyć zdjęcie sprzed montażu Cieszy się

i.imgur.com/ms73RA8.jpg

Ale to nie koniec Up'a... pokaże Wam miskę, na żywo bardziej wyciorana trudem życia i wieloma uderzeniami... niby koza a jednak - jest szansa, że za niedługo auto siądzie, także będzie miała jeszcze bardziej przewalone Cieszy się

i.imgur.com/FTGa7eg.jpg

Tutaj odwiedziny stacji i idealnie za 50 zł, kolega - pracownik stacji uważał że za 50 zł się nie da idealnie... to go zagiąłem Cieszy się

i.imgur.com/ZSKapXO.jpg

No i izolacje ostatnio wyleciały i jest znowu potulny Cieszy się

i.imgur.com/G6n9yhJ.jpg

Na zakończenie - klasyk - kilka luźnych fot Cieszy się
Nie są chronologiczne, z różnych okresów życia auta Cieszy się

i.imgur.com/9YAinJ0.jpg
i.imgur.com/p6XZJ8Z.jpg
i.imgur.com/DCmNi8H.jpg
i.imgur.com/9XVro2D.jpg
i.imgur.com/xMG17UG.jpg
i.imgur.com/FjQdlW3.jpg
i.imgur.com/K28FLdN.jpg
i.imgur.com/b2VC4jG.jpg

I sesyjka wykonana przeze mnie, wbrew pozorom ładne zdjęcia się trafiły <3

i.imgur.com/HvmoxJW.jpg
i.imgur.com/IVNeiKY.jpg
i.imgur.com/JZ28UpP.jpg
i.imgur.com/7sb6NwV.jpg
i.imgur.com/27Rcr3e.jpg
i.imgur.com/aGdwPMu.jpg

Dziękuje tym, którzy przeczytali wszystko Cieszy się Ogółem autko dzielnie daję radę i nie narzeka, a często lekko nie ma Cieszy się
Kolejne rzeczy będę wrzucał sukcesywnie, po wypłacie wpadnie subwoofer, będę kombinował z obniżeniem oraz dopracować stożkowy dolot na igiełke Cieszy się 12.01 jadę na złom może wyrwe fajne części, także szykuje się kolejna bogata relacja Cieszy się
Całość napisania tego wszystkiego, by było logicznie + wrzuta fot to jakieś 2 godziny zabawy mi to zajęło Cieszy się

Bodajże 69 zdjęć tu jest Cieszy się Liczba zupełnie przypadkowa Cieszy się
Pozdro i do następnego! Cieszy się
_________________________________________________________________________________________________________________

Mój vGS:

ZAPRASZA ///M
do góry
Kasia
Awatar
Maszyna
Przebieg: 192 782 km
do góry  
name_pl
04-01-2018 21:24   #29
Awatar
Kierowca
Nieźle się rozpisałeś, wg. mnie dobrze ze wywaliłeś tą taśmę, do ładnej serii to raczej niepasuje Oczko Co do straphooka jestem zdania że skoro jest to powinien spełniać swoją funkcję Oczko A skoro szukasz felgi to może po prostu szeroką? Ceny chyba aż takie wysokie nie są, a jeżeli uda ci się zejść z nim niżej to będzie robił robotę Like

i.imgur.com/tmLX5gi.jpg
do góry
jarecki3
04-01-2018 21:50   #30
Awatar
Kierowca
Przebieg: 4 879 km
Dużo tego ale to dobrze Like

Auto będziesz obniżał za pomocą jakiegoś kitu typu sprężyny -40 czy będzie stara szkoła czyli cięcie zwojów sprężyn ? Cieszy się

Powodzenia w dalszych pracach Zadowolony
Garage Story (kliknij aby zobaczyć):
Obecnie w V-GS (kliknij aby zobaczyć):
Mercedes W201 (190)
Mercedes W124
BMW E30

Jakby ktoś chciał bota na mapie a nie wie jak go dodać to zapraszam tu >>http://slrr.pl/fo...3-lt-.html <<
do góry
TheDrifterInCar
05-01-2018 22:20   #31
Awatar
Kierowca
jarecki3 napisał(a):
Dużo tego ale to dobrze Like

Auto będziesz obniżał za pomocą jakiegoś kitu typu sprężyny -40 czy będzie stara szkoła czyli cięcie zwojów sprężyn ? Cieszy się

Powodzenia w dalszych pracach Zadowolony

Ja bym tu widział tylko i wyłącznie starą szkołę Język Język

---------------

No powiem Ci że efekt końcowy felg mnie mega pozytywnie zaskoczył. Pełen podziw że udało Ci się samemu odnowić tak zniszczone felgi. Naprawdę sztos Zadowolony Nie myślisz otworzyć jakiegoś zakładu renowacji felg? hehe Cieszy się Cieszy się Peugeot wygląda coraz lepiej a jakby zrobić z niego takiego małego popierdalaczka? Gleba, szeroka stal, podkładki powkładać żeby lekki negatyw zrobić? Cieszy się Cieszy się W tym kolorze mogło by robić niezłą robotę gdyby go tylko odpowiednio skontrastować głęboką czernią.
do góry
Krzysiell
06-01-2018 13:15   #32
Awatar
Kierowca
Zakładu renowacji felg nie planuje póki co, bo wszystko było robione "gościnnie" na zapleczu warsztatu blacharsko lakierniczego :D Póki co to obniżyć myślę jakoś tanio, mam na oku sprężyny za 100 zł, auto i tak za niedługo leci, bo nie opłaca mi się go ubezpieczać a i może być problem z przeglądem :/
Btw. cięcie sprężyn odpada :V Tylko jak zwykle musiały się zrobić komplikacje, bo rozwaliłem ekran w telefonie, więc zobaczę jak to będzie w tym msc.
Ogólnie 12.01 wspomniany wypad na złomowisko to może wyciągne dokładke zderzaka z czegoś ciekawego :D

Wiadomość doklejona:
No niestety auto zostało rozbite... wkrótce UP, gdzie zaprezentuje wszystkie zmiany i pokaże jak skończyło auto :V
Edytowane przez Krzysiell dnia 20-03-2018 10:58
do góry
jarecki3
20-03-2018 19:55   #33
Awatar
Kierowca
Przebieg: 4 879 km
Jak to rozbite ? co się stało ?
Garage Story (kliknij aby zobaczyć):
Obecnie w V-GS (kliknij aby zobaczyć):
Mercedes W201 (190)
Mercedes W124
BMW E30

Jakby ktoś chciał bota na mapie a nie wie jak go dodać to zapraszam tu >>http://slrr.pl/fo...3-lt-.html <<
do góry
MichaloPL
21-03-2018 21:07   #34
Awatar
Kierowca
Przebieg: 113 km
R.I.P Peugeot

[*]
do góry
name_pl
22-03-2018 16:36   #35
Awatar
Kierowca
Niektórzy mówią, że pierwszy samochód trzeba gdzieś rozjebać Język

i.imgur.com/tmLX5gi.jpg
do góry
Krzysiell
17-08-2018 00:55   #36
Awatar
Kierowca
No i wypada zakończyć temat mojego pierwszego autka... fakt faktem wydarzyło się to już prawie pół roku temu, a mam wrażenie że było to tak niedawno...

Otóż co się wydarzyło... wiozłem do akcji kolege strażaka, prędkość była dobra, ale zakręt okazał się zbyt ciasny i samochód spotkał się z grubym metalowym słupem wypełnionym betonem przy okazji zaliczył siatkę ogrodzenia i obrócił się prawie o 180* do kierunku jazdy... R.I.P [*]
Prawdopodobnie przyczyną był wahacz, który pękł na dziurze w trakcie pokonywania zakrętu ;P Morał? Naprawdę warto dbać o idealny stan mechaniczny samochodu Oczko oraz pamiętać o tym, że 23 letni samochód nie jest nowy ;P

i.imgur.com/zbGddXH.jpg
i.imgur.com/MTvvApm.jpg
i.imgur.com/KfIrpkl.jpg
i.imgur.com/ibkHURE.jpg
i.imgur.com/7XeAwwK.jpg

I ostatnie jego zdjęcie jakie posiadam :V

i.imgur.com/9Zps3mO.jpg

I ostatnie zdjęcie gałgana jakie wykonałem kilka dni przed wypadkiem.. [*]

i.imgur.com/YoKfSk9.jpg

Zbyt przywiązuje się do rzeczy chyba, bo czasem brakuje mi brutalności tego samochodu... tak, śmiejcie się, ale był bardziej wymagający w prowadzeniu niż ten którego posiadam teraz Oczko

Mój vGS:

ZAPRASZA ///M
do góry
Przejdź do forum: