Temat: Peugeot 106 PH1 daily project

Krzysiell
02-06-2017 00:20   #1
Awatar
Kierowca
Przebieg: 3 827 km
13 kwietnia br. nadeszła ta chwila i ten moment kiedy stałem się posiadaczem tego oto Peugeota 106 I generacji. Zakup dość spontaniczny, co prawda 106 znajdowała się w zakresie moich poszukiwań, ale szukałem II generacji w pakiecie Sport z silnikiem 1.4 litra... aż trafiła się ona : niebieska litrówka zakupiona
od starszego Pana, który posiadał ją od 2006 roku, był jej pierwszym właścicielem w kraju. Co ciekawe samochód nie widniał w żadnym ogłoszeniu w internecie, sam wypatrzyłem go na podwórku kilka domów od mojej dziewczyny.
Rocznik auta 1995, silnik 1.0 na wtrysku 50 KM, co przy masie 780kg daje wystarczające jak na początek osiągi Oczko [setka w 14s, maksymalnie jechałem nim 160 i miał trochę zapasu jeszcze).
Auto w limitowanej wersji New Look i kolorze Miami Blue kosztowało mnie 1500 zł (w komplecie zimówki).
Stan auta jak za te pieniądze naprawdę super, mechanicznie jest naprawdę ma się nieźle.
Podłoga robiona 3 lata temu, póki co rdzy nie ma Oczko
Co tu dużo mówić... przebieg obecnie coś około 215 500 km (w chwili zakupu bylo 213 950km),
jest autentyczny (na 99%), w bazie sprawdzałem jego
przebieg i za kadencji poprzedniego właściciela auto robiło między corocznymi przeglądami ok. 2500 km...
Mówcie, co chcecie ja jestem zadowolony Zadowolony
Pierwsza rzecz jaka była robiona to silniczek linki licznika... poprzedni był uszkodzony przez co na początku nie wiedziałem z jaką prędkością się poruszam.
Z wyposażenia poza radiem JVC, poduszką kierowcy oraz wspomaganiem nie ma praktycznie nic, no jest jeszcze ciekawy immobiliser klawiaturowy - kilka osób było zaskoczonych telefonem w moim aucie, rzeczywiście można się pomylić.
Co tu dużo pisać, plany spore, ale co z tego projektu wyjdzie nie mam pojęcia, a za dużo nie chcę obiecywać.
Oczywiście mam już z milion zdjęć tego samego auta w różnych ujęciach. Pochwalę się kilkoma z nich.
Przepraszam za składnie, ale jestem zmęczony po robocie, temat miałem założyć dawno temu (#KMWTW)
W dodatku chaos bierze się z tego że chcę przekazać 1000000 myśli w jednym zdaniu ;P

P.S hak wywalony dzisiaj w jego miejsce wpadnie tow hook
======================
FOTY [skromna część dużej kolekcji] Lol
Jak coś mi się przypomni to dopisze Oczko

Tutaj dzień zakupu, pod pracą - wtedy był na zimówkach jeszcze.
i.imgur.com/29Gu7VQ.jpg

Zaciski nawet były malowane na czerwono, obecnie w planach przemalowanie ich na żółto
i.imgur.com/6XHt4Iq.jpg

Po zamianie kół prezentował się następująco :
i.imgur.com/ReuDLB5.jpg
i.imgur.com/3Ku10jM.jpg

Nie mogło zabraknąć domowej roboty patentów jak np. drucik podtrzymujący klocek hamulcowy zastąpiony odpowiednikiem z gwoździa... (nie to nie ja jestem autorem tego)

i.imgur.com/R2YWrxn.jpg

Przy okazji sprzątania auta natrafiłem na taką oto niespodziankę :
i.imgur.com/PKfs2rS.jpg

No i reszta fotek o której długo by mówić....

i.imgur.com/5HaS8jq.jpg
i.imgur.com/Ovh8kG4.jpg
i.imgur.com/MdzXvoH.jpg
i.imgur.com/LwXZL9T.jpg
i.imgur.com/UHNJtXa.jpg
i.imgur.com/uSmzI6x.jpg
i.imgur.com/EIs9Tah.jpg
i.imgur.com/Ik8jPaS.jpg
i.imgur.com/VKvJ9m9.jpg

Spotkał kolegów Cieszy się

i.imgur.com/WLzYHDT.jpg
i.imgur.com/3vuKItQ.jpg
i.imgur.com/RgAEV6i.jpg

i.imgur.com/n9RiWuH.jpg
i.imgur.com/1uLE5gd.jpg
i.imgur.com/am6Qziy.jpg
i.imgur.com/ACih5zG.jpg

Oczywiście są i modyfikacje...

żarówki 5W5 chciałem żeby świeciły na niebiesko i klops...
obecnie zakupiłem inne z allegro, powinien być oczekiwany efekt, który przedstawię wkrótce...
i.imgur.com/thWHhrP.jpg
i.imgur.com/QutNIBb.jpg

tłumik 125p.. nie mogę znaleźć fotki odpakowanego, ale go jeszcze zobaczycie, na dniach będzie zamontowany
i.imgur.com/mQY3s8G.jpg

Wpadły nowe pióra wycieraczek - ramiona muszę pomalować ładnie, lakier kupiony Cieszy się

i.imgur.com/IHx0U0s.jpg

Oczywiście są i wlepy

i.imgur.com/MduwHlo.jpg

Dolałem nieco oleju, silniczek się ucieszył Zadowolony
Tablic nie było temu, bo w ten dzień szedłem odebrać nowy dowód rejestracyjny i musiałem zanieść tablice w celu naklejenia nowych naklejek. Przy okazji zmieniłem wkręty tablic, bo dotychczasowe wręcz się rozsypywały - tak były skorodowane.

i.imgur.com/3LOImZL.jpg
i.imgur.com/CQfuJw2.jpg

No i zakupiłem smycze, tego nie mogło zabraknąć Cieszy się

i.imgur.com/8x4IQ1n.jpg

No i dalsza część zdjęć - jedne z najnowszych Cieszy się

i.imgur.com/MeMRmJc.jpg
i.imgur.com/M3sSCRp.jpg
i.imgur.com/RnPcYAb.jpg
i.imgur.com/DRpiSDr.jpg

Plany co do auta to (pomijając drobne naprawy) - mowa o najbliższych punktach... ogółem mam całą listę...

- obniżenie
- odnowienie felg (jak na razie)
- tow strap na przód (niebieski)
- tow hook na tył w miejsce haka
- montaż tłumika 125p
- niebieskie postoje
- dołożyć obrotomierz
- swap 1.4 albo 1.6

Auto poleci w styl kanjo, prawdopodobnie będzie na nowo pomalowane, ale to jeszcze się okaże czy będzie mi się to opłacało.
CEL : zrobić na jego bazie coś z dobrym smakiem, czego nie grali Zadowolony
Edytowane przez Krzysiell dnia 02-06-2017 00:41
_________________________________________________________________________________________________________________
Workshop : #since 2014#
http://slrr.pl/fo...ost_146821

Mój vGS:
http://slrr.pl/fo...ost_135957

ZAPRASZA ///M
do góry
REJDYN
02-06-2017 08:54   #2
Awatar
Kierowca
Przebieg: 2 553 km
Fajny popierdalacz, powodzonka.
Przy sprzątaniu czy rozbieraniu zawsze się jakiś hajs znajdzie. Ja jak moją Hondę w środku rozbierałem to znalazłem łącznie 8€ i 4zł Cieszy się
Widzisz naruszenie regulaminu vGS? Nakabluj mi na PW!

rejdyn.blog.pl
Ja tu reprezentuję Amerykę!
i.imgur.com/1OXIS5m.png
do góry
rejdyn.blog.pl
kretekk
02-06-2017 09:54   #3
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 343 km
Witaj w gronie forumowych Peżotowców Chciwość
Fajna sztuka Ci się trafiła, powodzonka w planach Cieszy się
Wrzucaj 1.6 109KM, tego Tu5jp4. Dobre silniki i całkiem fajnie przyjmują turbo. Angoli jest od groma na allegro.
i.imgur.com/Mchxy8C.jpg
do góry
tyciuu
02-06-2017 10:40   #4
Awatar
Kierowca
Przebieg: 669 km
No no powodzonka. Cieszy się
ih1.redbubble.net/image.297527169.5602/flat,800x800,075,f.jpg
do góry
name_pl
02-06-2017 16:31   #5
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 295 km
Ciekawy samochód na projekt, może z tego wyjść coś naprawdę ciekawego Cieszy się

i.imgur.com/tmLX5gi.jpg
do góry
TheDrifterInCar
02-06-2017 21:54   #6
Awatar
Kierowca
Przebieg: 3 409 km
No i gratki! Cieszy się Dobra baza, po tych modach co piszesz na 100% będzie robił robotę Cieszy się Zapału, kasy na mody i cierpliwości bo sam wiem po golfie jak nieraz potrafi to nawku*wiać jak coś nie idzie po twojej myśli Język Język Zaskoczyła mnie ta masa bo nie sądziłem że waży to tylko 800kg. Po swapie to będzie pewnie zapierdzielał jak wściekły
25.media.tumblr.com/b2e788a2144eb1a9fc5e04982787eba7/tumblr_mzi1n2rKw01sbaurxo2_400.gif
do góry
djmicho
03-06-2017 08:20   #7
Awatar
Kierowca
Przebieg: 5 549 km
Krzysiowi zapału nie brakuje. Cieszy się Zajebiste wozidełko, swap to dobry pomysł. Przy tej masie nawet 80-90km będzie zapierdalać jak złe. Język

i.imgur.com/39FKSql.jpg
do góry
raVen
03-06-2017 22:12   #8
Awatar
Kierowca
Przebieg: 670 km
Krzychu wpadaj na pomorze zapakujemy tam 2.0 z 206tki stoi taka rozbita na skupie zaprzyjaźnionym Cieszy się
i.imgur.com/e6b3Dqr.jpg
do góry
Kasia
Awatar
Maszyna
Przebieg: 192 782 km
do góry  
Krzysiell
12-06-2017 20:13   #9
Awatar
Kierowca
Niestety... samochód jest krzywy :V dlatego nie będę pakował w swap, trzeba odłożyć na coś lepszego, albo przynajmniej prostego... fakt szkoda mi tego auta, no ale...
Jutro jadę po 14" felgi z parapetem <3 Na 6j szerokości jakiś zajebistych naciągów nie będzie, ale postaram się zrobić coś konkretnego... koło to niespodzianka, pokaże jutro (jedna osoba wie jakie to koło, jeśli to czyta to pozdrawiam Cieszy się).

Dobra teraz trochę zaległości...

Zacznijmy od tego, że doszły do mnie niebieskie żarówki W5W <3
W końcu jest porządany efekt Lol

i.imgur.com/5Q28yV5.jpg

Pseudo ledy wpadły na podświetlenie rejestracji, przy okazji wyczyściłem plastikowe klosze w zderzaku Zadowolony

i.imgur.com/7nO1HpP.jpg
i.imgur.com/eEFAZsf.jpg

Następnie kolejne fotki Zadowolony

i.imgur.com/DgNrwst.jpg
i.imgur.com/JuWllTp.jpg
i.imgur.com/OfadiDu.jpg

Ciekawe zjawisko... zderzak mi stopiło, a i tak tłumik był przycinany wcześniej ;P
Upiłuje to i będzie gitara Oczko

i.imgur.com/qJuvzFg.jpg

Byłem na 86 stars i chciałem mieć pamiątke, niestety 86 nie dawało wlep w sobote, ale poradziłem sobie sam Oczko

i.imgur.com/IiVlsel.jpg

Następną wlepe dostałem od kolegi za podwózkę Cieszy się

i.imgur.com/6sX1QmT.jpg

Fajny przebieg udało mi się uwiecznić Cieszy się

i.imgur.com/Rnjgpys.jpg

Dziś uprzątnałem pierdolnik w bagażniku, uwierzcie mi był prawie pełny od części Oczko

i.imgur.com/rohNibp.jpg
_________________________________________________________________________________________________________________

Mój vGS:

ZAPRASZA ///M
do góry
raVen
12-06-2017 21:13   #10
Awatar
Kierowca
Przebieg: 670 km
Przy bagażniku zauważyłem jedną rzecz, im posiadasz większy tym więcej gratów tam trzymasz. Ja niby spory ale tam nigdy nie ma miejsca xd

216k km to prawie tyle co nic.. Aż wstyd mojego prawie 300.. xd
i.imgur.com/e6b3Dqr.jpg
do góry
Cichutki
12-06-2017 21:19   #11
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 682 km
raVen napisał(a):
Przy bagażniku zauważyłem jedną rzecz, im posiadasz większy tym więcej gratów tam trzymasz. Ja niby spory ale tam nigdy nie ma miejsca xd

No kurwa logiczne bo do WIĘKSZEGO się WIĘCEJ zmieści XD
www.audi80.pl/images/smiles/quattro.gif

i.imgur.com/rdjg0XO.png
do góry
http://faketaxi1.com/
kretekk
13-06-2017 10:59   #12
Awatar
Kierowca
A co z tymi felgami masz zamiar zrobić?
i.imgur.com/Mchxy8C.jpg
do góry
Kasia
Awatar
Maszyna
Przebieg: 192 782 km
do góry  
TheDrifterInCar
14-06-2017 21:05   #13
Awatar
Kierowca
Też byłem na 86 Stars show no i też się zawiodłem że nie dawali wlepek ale za to dostałem smycz z 86 od blondyny od koszulek jak pytałem o wlepy.

Na glebe go!
25.media.tumblr.com/b2e788a2144eb1a9fc5e04982787eba7/tumblr_mzi1n2rKw01sbaurxo2_400.gif
do góry
Krzysiell
14-06-2017 22:59   #14
Awatar
Kierowca
raVen napisał(a):

Skromne 215 litrów bagażnika, no przebieg ciągle rośnie obecnie zbliżam się do 216 500 km...

kretekk napisał(a):
A co z tymi felgami masz zamiar zrobić?

Na chwilę obecną mam już moje Exip'y te wylecą... zdjęcie pogdlądowe moje kosztowały jedyne 300 zł, ale są do renowacji (mają wżery) temat do ogarnięcia samemu Zadowolony
Nie mam czasu wrzucać moich fot, więc podglądowe zdjęcie jakiejś innej aukcji, ja nabyłem swoje bez opon, do renowacji.
14 cali, 6j szerokości może pokuszę się o jakiś mały naciąg Oczko
W przyszłym msc opony, bo na chwilę obecną nie mogę sobie pozwolić na ich zakup Oczko

https://img2.sprz...140442.jpg

TheDrifterInCar napisał(a):
Też byłem na 86 Stars show no i też się zawiodłem że nie dawali wlepek ale za to dostałem smycz z 86 od blondyny od koszulek jak pytałem o wlepy.

Na glebe go!

To byłeś w Niedziele? Mój kolega dostał wlepe Oczko [był w oba dni] ja byłem tylko w sobotę i nic nie dawali :/

Będzie niżej, kwestia czasu Zadowolony jeszcze się zobaczy jak... GET LOW NO MATTER HOW jak mówi przysłowie Cieszy się

P.S fotki wkrótce

Mój vGS:

ZAPRASZA ///M
do góry
kretekk
14-06-2017 23:20   #15
Awatar
Kierowca
Źle sformułowałem pytanie. Co będziesz robił z tymi felgami sciagnietymi z samochodu, masz jakieś plany, czy chcesz sprzedać ? Cieszy się
Exipy piękna rzecz, ostatnio smignęły mi przed nosem ori BBSy, 14 4x108 w chromiku za 300zł komplet. Nie wziąłem ich ze względu na Fordowski otwór centrujac i nie byłem pewien czy RS siądzie do 206, teraz żałuję jak cholera.
Swoją drogą przy takiej rolce to już nie ma opcji, musisz zgłębić dziada. Chciwość
Edytowane przez kretekk dnia 14-06-2017 23:25
i.imgur.com/Mchxy8C.jpg
do góry
TheDrifterInCar
15-06-2017 15:23   #16
Awatar
Kierowca
Krzysiell napisał(a):
TheDrifterInCar napisał(a):

Na glebe go!

To byłeś w Niedziele? Mój kolega dostał wlepe Oczko [był w oba dni] ja byłem tylko w sobotę i nic nie dawali :/

Będzie niżej, kwestia czasu Zadowolony jeszcze się zobaczy jak... GET LOW NO MATTER HOW jak mówi przysłowie Cieszy się

P.S fotki wkrótce

No ja byłem w niedziele. Wlepy powinny być rozdawane każdemu przy kasie według mnie. Chyba w połowie sierpnia znowu coś szykują o ile dobrze słyszałem Cieszy się

A co do gleby to zamierzasz raczej ciąć sprężyny czy może jakiś custom, kit lub gwint?
Edytowane przez TheDrifterInCar dnia 15-06-2017 15:25
do góry
Krzysiell
03-08-2017 23:11   #17
Awatar
Kierowca
Auto jeździ póki co, ale nie obyło się bez problemów.. ostatnio szczeliła guma trzymająca rure wydechową, przez co cały układ wydechowy wisi.. prowizorycznie rura została podwiązana, ale nie jest to dobre rozwiązanie ponieważ wszystko jest luźne.
Oczywiście musiała też ulecieć opaska łącząca rure wydechową z tłumikiem przez co układ wydechowy jest w rozpierdzielu... obecnie jestem na etapie dokupywania potrzebnych elementów.
Praktycznie zrobiłem tym autem 4000 km i przy okazji wyszła ciekawa rzecz....

Pewnego dnia, gdy chciałem odpalić auto zakręcił raz rozrusznik, po czym wszystkie kontrolki zgasły i z autem nie było kontaktu.. po chwili się opamiętał i wszystko ożyło... kolejnego dnia miałem identyczny przypadek z tą różnicą, że już nie odpalił :/ akumulator został załadowany na prostowniku w piwnicy, po jego montażu auto nie chciało odpalić, w dodatku na kablach się błysło... oczyściłem klemy papierem ściernym oczyszczając je z nalotu - pomogło, wszystko chodziło jak trzeba - do czasu. Ale ostatnio objawy wracają... wystarczy poruszyć kablem plusowym przy aku...

Wygląda na to, że klemy z kablami mam do wymiany (tak, pod maską kręciła się kuna i mogła naruszyć jakiś kabel).

Była i akcja z tarciem w przednim prawym kole.... prawdopodobnie tłoczek się przyblokował. Skutki tego były takie, że klocek został "zjedzony" tak samo jak tarcza hamulcowa, która zeszła do grubości kartki papieru po czym poprostu szczeliła...

i.imgur.com/DtOToIV.jpg

Zdjęć pękniętej nie mam, ale mam ją "na pamiątkę"
Tutaj używana (nie było kasy na kmpl, a trzeba było coś ogarnąć - o dziwo przy mocnym hamowaniu z większych prędkości autem nie rzuca także idealnie się zgrała z drugą)

i.imgur.com/NaQZPe4.jpg

================================
Z narzekań tyle, trzeba ogarnąć temat Oczko
Przejdźmy do przyjemniejszych tematów - felgi.

Za 300 zł zakupiłem 14" felgi Exip Retro o szerokości 6". Felgi posiadały wżery - czyli nadawały się tylko do renowacji. Wszystko wykonałem sam niskim budżetem. Renowacja takich felg w profesjonalnej firmie przerosła by kwotę ich zakupu...
Także kilka dni pracy odmieniło te felgi diametralnie, aczkolwiek przyznam się, że idealnie mi nie wyszły Oczko
Obecnie na felgach siedzą już opony 185/60 R14, zostały zamontowane nowe wentyle (stare były wycięte przed renowacją), koła są wyważone. Czekają na dystanse (20mm na tył, przód może wejdzie na styk).

Po zakupie wyglądały tak...

i.imgur.com/zTcyX4E.jpg

Kilka dni pracy, które zostały uchwycone zaledwie na kilku zdjęciach...

i.imgur.com/gBdg0un.jpg
i.imgur.com/vGepS5g.jpg
i.imgur.com/tbXZS7w.jpg
i.imgur.com/TvXVxeR.jpg
i.imgur.com/XuxJGPG.jpg

Efekt finalny :

i.imgur.com/mVl7ZqY.jpg
i.imgur.com/nzMU5IG.jpg

Wrzucę jeszcze fotki z oponami, ale uważam że warto było włożyć coś od siebie w felgi Oczko

Kilka zdjęć ze wstępnych przymiarek.. na tyle za wąsko z przodu zresztą też... wyjściowe ET 106 to 20, felga ma ET33.. więc jest dość ciężko...
Dystans 20mm wymaga dłuższych śrub? Pytanie do tych, którzy mają pojęcie na ten temat

i.imgur.com/BU5DGPi.jpg
i.imgur.com/aoFafz2.jpg
i.imgur.com/sc9bqJk.jpg
i.imgur.com/ScfhjnD.jpg
i.imgur.com/0YqeCJY.jpg
i.imgur.com/ySNZcR6.jpg
i.imgur.com/0sxQY1P.jpg
i.imgur.com/63CT2vf.jpg
i.imgur.com/FJ9yZIc.jpg

Tutaj "mistrz fotoszopów" czyli jak mniej więcej to będzie wyglądało na aucie..
Na drugim wirtualne sprawdzenie jak będzie wyglądał pomarańczowy kierunek.. no nie powiem spodobało mi się to...

i.imgur.com/SBa1ffR.jpg
i.imgur.com/Pe9sv8P.jpg

Spotkałem 2-go klona... więc oprócz mojej są na mieście dwa inne "New Looki"

i.imgur.com/UMGsk8n.jpg

Za uwaga... 40 zł zakupiłem boczki drzwi z XSi (stan naprawdę super), sprzedający chciał się ich pozbyć szybko, sam znalazł boczki od Rallye do swojego 106.
Jest jeden mankament.. w jednym miejscu pękła mi na nich skóra :/ przed montażem będę musiał to ogarnąć za pomocą specjalnej łatki. Dodatkowo trzeba wywiercić dziurkę pod korbkę szyby Oczko

i.imgur.com/AKkSVJS.jpg

2 luźne fotki...

i.imgur.com/SNS3L7s.jpg
i.imgur.com/SHKgp71.jpg

Silnik... lubi olej...

i.imgur.com/IHI9ZpC.jpg

Na jutro planuje zabawę z układem dolotowym. Ostatnio dokopałem się do filtru powietrza... dosyć trzeba się pobawić żeby się do niego dostać widać że jest praktycznie nowy... jutro planuje wymontować dopływ ciepłego powietrza od kolektora (rurka i tak dziurawa), zostanie mi w przepływomierzu otwór pod który chce doprowadzić zimne powietrze spod zderzaka za pomocą rury elastycznej (prawdopodobnie wywale też klapkę w przepływce) przez co będzie miał dwa źródła dopływu powietrza - powinien stać się bardziej zrywnieszy. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie.
Edytowane przez Krzysiell dnia 03-08-2017 23:12

Mój vGS:

ZAPRASZA ///M
do góry
kretekk
05-08-2017 12:04   #18
Awatar
Kierowca
No Krzysiu nie powiem, zajebiście Ci to idzie Cieszy się
Felgi wyszły zacnie, teraz czas na poniżenie!
U siebie mam niższą sprężynę założoną i zupełnie inaczej wygląda, kozy nie ma, a i przeważnie w większość miejsc można jeszcze wjechać Język
Kieruneczek też fajnie by w pomarańczku wyglądał.
Jak będziesz coś wiedział w sprawie tych dystansów to daj znać, bo też będę dokładał w swoim Oczko
Edytowane przez kretekk dnia 05-08-2017 12:07
i.imgur.com/Mchxy8C.jpg
do góry
Murzyn
05-08-2017 14:51   #19
Awatar
Kierowca
Przebieg: 704 km
Co do śrub przy dystansach - tak, muszą być o 20mm dłuższe. Felgi ładnie wyszły, na prawdę super efekt, jestem zaskoczony, że to ręcznie tak wyszło Cieszy się
A to, że krzywy...no wybacz moje spostrzeżenie ^^
Działaj działaj.
BornFromJets
do góry
Wystawiono 1 piw(a):
Krzysiell,
Przejdź do forum: