Temat: Garage by Monster

michalekMonsterek
24-07-2017 19:03   #1
Kierowca
Przebieg: 9 km
Witam. Mam na imię Michał, mam 24 lata i pracuje jako kamieniarz. Pewnego dnia jadąc z moim przyjacielem z pracy stawiać pomnik w woj.mazowieckim, po drodze zobaczyliśmy nietypowe auta na sprzedaż. Z ciekawości podjechaliśmy pod dom, pod którym stał samochód i podeszliśmy pod samochód. Z kartki na szybie wynikało, że jest to Nissan Cefiro A31 2.0 z 1992 roku, przebieg jak na ten rocznik był dosyć niski, bo wynosił 156tyś km. Po paru minutach oglądania samochodu podeszliśmy pod drzwi i zapukaliśmy do drzwi, drzwi otworzył nam 72-letni mężczyzna, spytaliśmy, czy samochód jest nadal na sprzedaż, odpowiedział, że tak i trochę opowiedział nam o historii tego samochodu, że sprowadzał go z zagranicy, dlatego kierownica jest po prawej stronie itp. Cena wynosiła 26tyś zł, potargowaliśmy się ze sprzedającym i ostateczna cena to 25,400 zł. Zadzwoniłem po kumpla, który miał lawetę, żeby przyjechał po ten samochód i zawiózł go do mojego garażu, po drodze miał zajechać do mojego domu, gdzie była moja żona, która miała mu przekazać pieniądze. Po paru godzinach przyjechał, zapłaciliśmy i wciągnęliśmy auto na lawetę i przyjaciel zawiózł je do garażu, a ja pojechałem stawiać pomniki. Następnego dnia była to sobota, miałem urlop, więc zacząłem dłubać przy aucie. Zacząłem od zdemontowania zawieszenia, bo mam zamiar wstawić inne zawieszenie. Po paru godzinach udało się zdemontować całe zawieszenie. Po zdemontowaniu zawieszenia wróciłem do domu i zacząłem szukać części do tego auta, zamówiłem kilka części głównie zawieszenie oraz światła i grill, muszę poczekać parę dni na przyjazd kuriera.
Auto w garażu po zakupie:
i.imgur.com/JSXIqor.jpg
Auto po zdemontowaniu zawieszenia:
i.imgur.com/wxFs6ds.jpg

Co chcę zrobić:
- Wymiana zawieszenia
- Zmiana felg
- Nowe zderzaki
- Inny kolor
- Jakiś spojler
- Gleba
Edytowane przez michalekMonsterek dnia 26-07-2017 18:14
do góry
guardo
25-07-2017 01:37   #2
Awatar
Kierowca
Przebieg: 812 km
Nie głupie wozidło, życzę powodzenia Zadowolony
media.giphy.com/media/DMNqE0oBP2BEY/giphy.gif
do góry
KondzixsPL
25-07-2017 01:42   #3
Awatar
Kierowca
Przebieg: 78 km
No naa forum Cefiro A31 jeszcze nie widziałem
A poza tym życzę powodzenia Zadowolony
Edytowane przez KondzixsPL dnia 25-07-2017 01:42
do góry
Kasia
Awatar
Maszyna
Przebieg: 192 782 km
do góry  
michalekMonsterek
25-07-2017 16:12   #4
Kierowca
Przebieg: 9 km
Po zamontowaniu nowego zawieszenia postanowiliśmy pojechać na tor, żeby przetestować zawieszenie oraz jak auto radzi sobie z driftowaniem. Wszystko było pięknie, ale nagle auto wpadło w poślizg i uderzyliśmy w betonowe barierki, cały przód został zniszczony, zastanawiamy się teraz czy opłaca się naprawić auto i kontynuować projekt, czy kupić jakieś inne auto.
Efekt wypadku:
i.imgur.com/5Ni3XAd.jpg
do góry
KondzixsPL
25-07-2017 16:15   #5
Awatar
Kierowca
Przebieg: 78 km
Postaraj się znaleźć dawcę i rób "przeszczep"
do góry
michalekMonsterek
26-07-2017 11:25   #6
Kierowca
Przebieg: 9 km
Po wypadku Nissana jeździłem po komisach, szukałem w internecie, pytałem znajomych, czy nie widzieli gdzieś takiego Nissana na sprzedaż. Po paru dniach dzwoni do mnie brat i mówi, że znalazł takiego Nissana, podał mi adres, wsiadłem do Fiata Bravo żony i pojechałem pod adres, który podał mi brat. Na miejscu zastałem mojego brata obok tego auta, auto było praktycznie wrakiem, nie było zderzaków, maski, klapy bagażnika i paneli nad kołami, ale było wnętrze zawieszenie i całkiem mocny silnik. Jako że auto było w niskiej cenie, bo tylko 6700zł to je kupiłem. Zastanawiam się, czy z tamtego rozbitego nie przenieść zawieszenia i paru części karoserii do tego kupionego teraz.
Zdjęcie znalezionego modelu:
i.imgur.com/OIoCdSa.jpg

Wiadomość doklejona:
Zdecydowałem się na przełożenie części z rozbitego Nissana do nowego. Teraz Nissana czeka malowanie na inny kolor, który wybiorę w lakierni. O ile tylne zawieszenie w rozbitym było dobre, to z przednim było źle, musiałem zamawiać nowe, na szczęście felgi zostały tylko trochę porysowane i muszę je pomalować. Po przełożeniu części spróbowałem pojeździć po garażu, auto dobrze jeździ teraz tylko pojechać do lakierni, pomalować auto i dokończyć wnętrze oraz wygląd zewnętrzny. Części do wyglądu zewnętrznego przyjadą jutro, więc odrazy po pomalowaniu samochodu zacznę zakładać nowe części i zdecyduje czy sprzedamy auto, czy je zostawimy i obkleimy firmowymi naklejkami.
Tak wygląda auto po przełożeniu części:
i.imgur.com/vQlc9Zp.jpg

Wiadomość doklejona:
Auto pomalowane, w międzyczasie przyjechał kurier z częściami, wszystko zostało założone, było trochę problemów z montażem niektórych rzeczy, ale młotek w rękę i udało się zamontować. Efekt jest o wiele lepszy niż sobie to wyobrażałem. Postanowiłem, że auto zostanie u nas i będzie reprezentowało nasz warsztat na różnych wyścigach i zlotach.
Oto efekty tuningu:
i.imgur.com/S3YwdUM.jpg
Auto gotowe więc pakuje rzeczy i jadę z rodziną na wakacje.
Edytowane przez michalekMonsterek dnia 29-07-2017 08:45
do góry
Kasia
Awatar
Maszyna
Przebieg: 192 782 km
do góry  
Aqu
30-07-2017 11:50   #7
Kierowca
Przebieg: 30 km
Fajnie fajnie Zadowolony


Czekam na dalsze postępy z garażem Zadowolony
Wpadnij do mnie ! Cieszy się Pjona ! Cieszy się
Jeżeli robię coś źle, Napisz do mnie na PW Zadowolony
do góry
Przejdź do forum: