Temat: Garage by Monster

michalekMonsterek
24-07-2017 19:03   #1
Awatar
Kierowca
Przebieg: 17 km
Witam. Mam na imię Michał, mam 24 lata i pracuje jako kamieniarz. Pewnego dnia jadąc z moim przyjacielem z pracy stawiać pomnik w woj.mazowieckim, po drodze zobaczyliśmy nietypowe auta na sprzedaż. Z ciekawości podjechaliśmy pod dom, pod którym stał samochód i podeszliśmy pod samochód. Z kartki na szybie wynikało, że jest to Nissan Cefiro A31 2.0 z 1992 roku, przebieg jak na ten rocznik był dosyć niski, bo wynosił 156tyś km. Po paru minutach oglądania samochodu podeszliśmy pod drzwi i zapukaliśmy do drzwi, drzwi otworzył nam 72-letni mężczyzna, spytaliśmy, czy samochód jest nadal na sprzedaż, odpowiedział, że tak i trochę opowiedział nam o historii tego samochodu, że sprowadzał go z zagranicy, dlatego kierownica jest po prawej stronie itp. Cena wynosiła 26tyś zł, potargowaliśmy się ze sprzedającym i ostateczna cena to 25,400 zł. Zadzwoniłem po kumpla, który miał lawetę, żeby przyjechał po ten samochód i zawiózł go do mojego garażu, po drodze miał zajechać do mojego domu, gdzie była moja żona, która miała mu przekazać pieniądze. Po paru godzinach przyjechał, zapłaciliśmy i wciągnęliśmy auto na lawetę i przyjaciel zawiózł je do garażu, a ja pojechałem stawiać pomniki. Następnego dnia była to sobota, miałem urlop, więc zacząłem dłubać przy aucie. Zacząłem od zdemontowania zawieszenia, bo mam zamiar wstawić inne zawieszenie. Po paru godzinach udało się zdemontować całe zawieszenie. Po zdemontowaniu zawieszenia wróciłem do domu i zacząłem szukać części do tego auta, zamówiłem kilka części głównie zawieszenie oraz światła i grill, muszę poczekać parę dni na przyjazd kuriera.
Auto w garażu po zakupie:
i.imgur.com/JSXIqor.jpg
Auto po zdemontowaniu zawieszenia:
i.imgur.com/wxFs6ds.jpg

Co chcę zrobić:
- Wymiana zawieszenia
- Zmiana felg
- Nowe zderzaki
- Inny kolor
- Jakiś spojler
- Gleba
Edytowane przez michalekMonsterek dnia 26-07-2017 18:14
do góry
Kasia
Awatar
Maszyna
Przebieg: 192 782 km
do góry  
guardo
25-07-2017 01:37   #2
Awatar
Kierowca
Przebieg: 829 km
Nie głupie wozidło, życzę powodzenia Zadowolony
media.giphy.com/media/DMNqE0oBP2BEY/giphy.gif
do góry
KondzixsPL
25-07-2017 01:42   #3
Awatar
Kierowca
Przebieg: 89 km
No naa forum Cefiro A31 jeszcze nie widziałem
A poza tym życzę powodzenia Zadowolony
Edytowane przez KondzixsPL dnia 25-07-2017 01:42
do góry
michalekMonsterek
25-07-2017 16:12   #4
Awatar
Kierowca
Po zamontowaniu nowego zawieszenia postanowiliśmy pojechać na tor, żeby przetestować zawieszenie oraz jak auto radzi sobie z driftowaniem. Wszystko było pięknie, ale nagle auto wpadło w poślizg i uderzyliśmy w betonowe barierki, cały przód został zniszczony, zastanawiamy się teraz czy opłaca się naprawić auto i kontynuować projekt, czy kupić jakieś inne auto.
Efekt wypadku:
i.imgur.com/5Ni3XAd.jpg
do góry
KondzixsPL
25-07-2017 16:15   #5
Awatar
Kierowca
Przebieg: 89 km
Postaraj się znaleźć dawcę i rób "przeszczep"
do góry
michalekMonsterek
26-07-2017 11:25   #6
Awatar
Kierowca
Po wypadku Nissana jeździłem po komisach, szukałem w internecie, pytałem znajomych, czy nie widzieli gdzieś takiego Nissana na sprzedaż. Po paru dniach dzwoni do mnie brat i mówi, że znalazł takiego Nissana, podał mi adres, wsiadłem do Fiata Bravo żony i pojechałem pod adres, który podał mi brat. Na miejscu zastałem mojego brata obok tego auta, auto było praktycznie wrakiem, nie było zderzaków, maski, klapy bagażnika i paneli nad kołami, ale było wnętrze zawieszenie i całkiem mocny silnik. Jako że auto było w niskiej cenie, bo tylko 6700zł to je kupiłem. Zastanawiam się, czy z tamtego rozbitego nie przenieść zawieszenia i paru części karoserii do tego kupionego teraz.
Zdjęcie znalezionego modelu:
i.imgur.com/OIoCdSa.jpg

Wiadomość doklejona:
Zdecydowałem się na przełożenie części z rozbitego Nissana do nowego. Teraz Nissana czeka malowanie na inny kolor, który wybiorę w lakierni. O ile tylne zawieszenie w rozbitym było dobre, to z przednim było źle, musiałem zamawiać nowe, na szczęście felgi zostały tylko trochę porysowane i muszę je pomalować. Po przełożeniu części spróbowałem pojeździć po garażu, auto dobrze jeździ teraz tylko pojechać do lakierni, pomalować auto i dokończyć wnętrze oraz wygląd zewnętrzny. Części do wyglądu zewnętrznego przyjadą jutro, więc odrazy po pomalowaniu samochodu zacznę zakładać nowe części i zdecyduje czy sprzedamy auto, czy je zostawimy i obkleimy firmowymi naklejkami.
Tak wygląda auto po przełożeniu części:
i.imgur.com/vQlc9Zp.jpg

Wiadomość doklejona:
Auto pomalowane, w międzyczasie przyjechał kurier z częściami, wszystko zostało założone, było trochę problemów z montażem niektórych rzeczy, ale młotek w rękę i udało się zamontować. Efekt jest o wiele lepszy niż sobie to wyobrażałem. Postanowiłem, że auto zostanie u nas i będzie reprezentowało nasz warsztat na różnych wyścigach i zlotach.
Oto efekty tuningu:
i.imgur.com/S3YwdUM.jpg
Auto gotowe więc pakuje rzeczy i jadę z rodziną na wakacje.
Edytowane przez michalekMonsterek dnia 29-07-2017 08:45
do góry
Aqu
30-07-2017 11:50   #7
Kierowca
Przebieg: 31 km
Fajnie fajnie Zadowolony

Czekam na dalsze postępy z garażem Zadowolony
Wpadnij do mnie ! Cieszy się Pjona ! Cieszy się
Jeżeli robię coś źle, Napisz do mnie na PW Zadowolony
do góry
michalekMonsterek
29-08-2017 17:46   #8
Awatar
Kierowca
Po powrocie z wakacji postanowiłem kupić sobie nowy dupowóz. Długo rozmyślałem nad tym, jaki wybrać, zdecydowałem się na jakieś BMW. Długo szukałem, ale w końcu znalazłem. Auto, jakie kupiłem to BMW E36 318i Coupe 1.8 o mocy 140 KM z silnikiem M43 i przebiegiem 230tyś KM, auto jest z 1992 roku. Auto blacharsko, jak i mechanicznie jest bardzo dobre. Na auto wydałem 4,4tyś ZŁ. Jako iż to ma być dupowóz, to nie będę robił jakieś wielkie tuningu, mam zamiar zmienić zawieszenie, felgi, nowe lampy i nowe zderzaki może zrobię jeszcze swap silnika. Zawieszenie i felgi już zamówione sprzedawca mówł, że jutro do mnie dotrą. Jak dotrą, to od razu zabieram się za montowanie nowego zawieszenia i nowych felg.
A oto zdjęcia Auta:
i.imgur.com/Q6njTUR.jpg

Wiadomość doklejona:
Dzisiaj w południe przyjechała paczka z nowym zawieszeniem i felgami. Auto teraz wygląda trochę lepiej, lecz to jeszcze nie koniec tuningowania tego auta, mam zamiar zmienić klosze kierunkowskazów z pomarańczowych na przeźroczyste oraz wstawić inne lampy z tylu i założyć jakiś mały spojler. Jutro jadę do kumpla, który zbiera auta po wypadkach, na warsztacie ma parę BMW E36 318i, więc coś się z nich wyciągnie i wsadzi do mojej BMW.
Auto po zamontowaniu nowego zawieszenia i felg:
i.imgur.com/iDkI20d.jpg
P.S Możecie pisać co mógł bym waszym zdaniem zmienić w tym aucie.
Edytowane przez michalekMonsterek dnia 31-08-2017 16:44
do góry
kretekk
31-08-2017 17:23   #9
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 343 km
Wygląda jak zwykłe E36.
Pokusiłbym się o jakieś fajniejsze koło Zadowolony
i.imgur.com/Mchxy8C.jpg
do góry
michalekMonsterek
01-09-2017 13:37   #10
Awatar
Kierowca
Wróciłem od kolegi z nowymi lampami i zderzakami M3 do BMW. Auto wygląda teraz owiele lepiej, zastanawiam się nad przemalowaniem auta na inny kolor. Auto czeka na swap silnika, po którym zarejestruje auta. Oprócz zderzaków M3 jest też całe wnętrze od M3.
Zdjęcia auta po modyfikacjach:
i.imgur.com/IuEjiSD.jpg

i.imgur.com/1tXkXaM.jpg

i.imgur.com/oVLtcqN.jpg
P.S Piszcie na jaki kolor mógłbym przemalować samochód i co w nim zmienić?

Wiadomość doklejona:
BMK-a została pomalowana oraz został wykonany swap silnika na M54B30. Auto zostało zarejestrowane i zmienione w nim felgi. Uważam, że zakończyłem tuning auta, nie oznacza to, że nie będę czegoś dodawał ależ oczywiście, że będę, ale to jakieś drobnostki.
i.imgur.com/qJvyjsq.jpg
i.imgur.com/1O8syBI.jpg
i.imgur.com/qE03oyk.jpg
Edytowane przez michalekMonsterek dnia 04-09-2017 18:07
do góry
piotrek18
04-09-2017 21:19   #11
Kierowca
Przebieg: 1 418 km
ja wiem że to kwestia gustu, ale jak dla mnie to za bardzo krzywisz tylne koła. Powo
playtrick.pl/wp-content/uploads/2017/02/logo.png

http://playtrick.pl
do góry
http://playtrick.pl/
michalekMonsterek
05-09-2017 12:45   #12
Awatar
Kierowca
piotrek18 napisał(a):
ja wiem że to kwestia gustu, ale jak dla mnie to za bardzo krzywisz tylne koła. Powo

Możliwe że są za bardzo krzywe ale nie wiedziałem jak je najlepiej ustawić.
do góry
Drag96
10-09-2017 11:13   #13
Awatar
Kierowca
Przebieg: 103 km
Fajnie Zadowolony
Zmienił bym w tej Ecie camber bo za bardzo dojebany. Delikatnie mówiąc wsią leci.Felga taka sobie ale to już kwestia gustu.Wpadnij do mnie na Garage Zadowolony Pozdrówka.
"To nie żadne TDI, golfik w benzie lepiej brzmi..."

Naciśnij w obrazek aby zobaczyć mój garaż Cieszy się

i.imgur.com/h2NxeZo.png
do góry
michalekMonsterek
10-09-2017 13:23   #14
Awatar
Kierowca
Wczoraj wieczorem zadzwonił do mnie mój przyjaciel Tomek i spytał się mnie czy może teraz do mnie przyjechać do warsztatu, oczywiście się zgodziłem. Po około 30 minutach przyjechał, przywitaliśmy się i spytałem się o co chodzi, odpowiedział, że chciałby zmienić felgi i kolor auta oczywiście, że się na to zgodziłem. Po krótkiej rozmowie odwiozłem go do domu i wróciłem do swojego. Jutro rano mam zamiar jechać do znajomego, który ma sklep z felgami i oponami do aut.
i.imgur.com/VqXdOhr.jpg
i.imgur.com/vmLTRHm.jpg
i.imgur.com/Lr0lgdi.jpg

Wiadomość doklejona:

Dzisiaj rano pojechałem kupić nowe felgi i opony, wybór był wielki, spodobały mi się 3 różne felgi, zrobiłem zdjęcia i wysłałem je do Tomka, żeby zobaczył, które mu się podobają. Wybór padł na drugie zdjęcie, więc tak jak on zdecydował, tak zrobiłem, kupiłem felgi z drugiego zdjęcia, gdy kupowałem felgi, od razu kupiłem nowe opony. Po zapłaceniu udałem się do warsztatu, gdzie przymierzyłem koła, pasowały tak, jak by były seryjne w tym aucie. Po przymiarkach pojechałem do lakiernika, tam spotkałem się z Tomkiem i razem wybraliśmy kolor, wybór padł na czerwony. Po 3 dniach auto było gotowe, więc zabrałem auto od lakiernika i pojechałem na warsztat, gdzie założyłem nowe felgi i ustawiłem trochę zawieszenie. Wszystko skończyłem robić około godziny 12:10, Tomek kończył pracę o 12:45, więc postanowiłem pojechać po niego Seatem i od razu mu go pokazać, podczas jazdy mogłem sprawdzić maksymalną prędkość auta. Pod zakładem gdzie pracował tomek, byłem około 12:35, zaparkowałem koło bramy i czekałem aż Tomek wyjdzie. Po chwili czekania Tomek wyszedł, na jego twarzy było widać uśmiech i zaskoczenie. Podszedł do mnie i zapytał się, czy to jego auto odpowiedziałem, że tak. Zaczął oglądać auto z każdej strony i podziękował mi, za to, co zrobiłem. Wsiedliśmy razem do auta i pojechaliśmy razem do niego do domu.
i.imgur.com/mGy93Q2.jpg
i.imgur.com/98NavOL.jpg
P.S.Przepraszam że tak długo nie było ale miałem problemy ze sprzętem.
Edytowane przez michalekMonsterek dnia 24-09-2017 18:26
do góry
Przejdź do forum: