Temat: Peugeot 106 PH2 daily project

Krzysiell
18-04-2018 00:52   #1
Awatar
Kierowca
Przebieg: 4 244 km
No więc czas napisać nową historię...

Po nieszczęśliwym wypadku po którym poprzednie 106 nadawało się tylko do kasacji przyszedł czas na zakup nowego auta... Tym razem zakładany budżet był wyższy niż poprzednim razem, a i krąg samochodów będących w zainteresowaniu i możliwościach finansowych był większy Cieszy się
Ostateczny wybór rozchodził się między Peugeotem 106 z silnikiem minimum 1.4 lub 306 z min 1.6, choć i turbodieslem 2.0 HDI bym nie pogardził. Opisywany samochód znalazłem na olx i od razu wpadł mi w oko... srebrny Peugeot 106 po liftingu, rocznik '97 - dobrze wyposażona i usportowiona wersja XS. Niepozorne zderzaki - takie jakie spotkamy w 1.0 i 1.1 plus sportowe zawieszenie i oryginalnie dołożona lotka (tak wyszło z fabryki, VIN nie kłamie). Z pozoru zwykły srebrny Peugeot..

Pod maską siedzi silnik o oznaczeniu TU3JP legitymujący się mocą 75KM, przy masie niespełna 900 kg (dużo, bo poprzedni miał 780 kg) silnik daje radę. Setka w ok. 10s pozwala na próbowanie się z większymi i mocniejszymy konstrukcjami bez większych obaw. Poprzedni właściciel wyciął katalizator i tłumik środkowy, a końcowy tłumik zastąpił odpowiednikiem z Fiata 125p... czy może być lepiej? <3

Przebieg przed zakupem wynosił ok. 204 930 km, kupiłem go w poniedziałek 9.04.2018r. Na chwilę obecną wynosi grubo ponad 205 000 km - dorzuciłem już ponad 500 km. Jechałem po niego do Chorzowa czyli jakieś 60 km od domu, miałem pewne obawy, ale gdy obejrzałem auto minęły.

Ogólnie samochód przywieziony z Włoch w 2010 roku, mam wszystkie papiery łącznie z wydrukiem specyfikacji wyposażenia wg VIN, w Polsce jestem jego 3 właścicielem. Od spodu wygląda bardzo ładnie, byłem pozytywnie zaskoczony, podłoga bagażnika nie spawana, nawet na całym aucie jest ponoć 90 mikronów lakieru - no z tym różnie bywa, ale nie wygląda na bitego. Ruda jedynie na klapie w okolicach tylnej szyby, ale to normalka w tym modelu.

Zrobiony rozrząd i termostat w lipcu tamtego roku, progi robione 2 lata temu, olej do wymiany, belka tylna regenerowana 1,5 roku temu, zawieszenie ciche nie stuka, ładnie wchodzi na obroty silnik. Zawory wyregulowane, nowy aku z marca tego roku, nowe świece.

Co jeszcze mogę dodać... z wyposażenia posiada :

- ori zawieszenie sportowe, twardszy amor i grubszy stabilizator (trzyma się zakrętów)
- halogeny
- zderzaki w kolorze nadwozia
- lotkę sport
- centalny zamek z pilota
- uchylne szyby tylne
- przednie szyby elektryczne
- immo, tym razem z kluczyka
- wspomaganie
- kubełkowe fotele jak w GTI (naprawdę zajebiste)
- grzane dupy
- pakiet oświetlenie (dodatkowa lampka do czytania i ośw. bagażnika)
- airbagi (chyba 2)
- obrotomierz
- i pewnie coś o czym jeszcze zapomniałem

Z mankamentów :

- drzwi pasażera się nie otwierały z pilota (dziś rano wróciłem z pracy i o dziwo działają.. ale za niedługo pewnie przestaną)
- liczne otarcia i zarysowania, klar złazi zderzaków
- zapalniczka nie działa (obecnie ją wywaliłem)
- hamulce troszkę piszczą i trochę słabo hamuje, ale może mi się wydaje
- klamra pasa kierowcy się blokuje czasem
- schodzi oklejenie słupków b w drzwiach
- nie świeci lewa strona podświetlenia zegarów

Poza tym jeździ, skręca, hamuje i ryczy Cieszy się

==========================================

Koniec gadania czas na foty :

Pierwsza po zakupie, jakieś 10km trasy i wizyta na stacji benzynowej Cieszy się

i.imgur.com/QaDlyKx.jpg

Po trasie gdy zaparkowałem i zgasiłem silnik zobaczyłem że spod zderzaka kapie płyn... płyn chłodniczy - obejrzałem - kapało spod korka.. na szczęście okazało się, że korek źle jest wkręcony (i to korek wgl nie z tego auta chyba), po dokręceniu mam spokój. Nie posiadam zdjęcia Język ..

Jak w wypadku poprzedniego.. zdjęcia pełnych tys. km Cieszy się tutaj 205 000 km... ciekawe który już raz XD Bo rocznie poniżej 10 000 KM to tak średnio możliwe przy 4 właścicielach...

i.imgur.com/7O1Q00E.jpg

No i jak nie trudno się domyślić wpakowałem w postoje niebieskie żarówki W5W, są to żarówki klasyczne - za niedługo wstawie niebieskie LED'y

i.imgur.com/EwesaUn.jpg
i.imgur.com/A6BbGHT.jpg
i.imgur.com/ubix3ic.jpg

Trochę nudów i taśmy izolacyjnej i mamy ciekawy motyw na zderzaczku Cieszy się

i.imgur.com/hUZCHR3.jpg
i.imgur.com/WCBsXQM.jpg
i.imgur.com/9zgoTsk.jpg

Ogólnie drzwi pasażera nie otwierały się wgl z powodu siłownika zamka... aż pewnego dnia otworzyły się i już kilka dni działają normalnie..

i.imgur.com/w0PN8ZF.jpg

Z drobnostek to naprawiłem kabelek od lampki oświetlenia bagażnika, bo raz działało raz nie, dodatkowo wstawiłem tam diodę led - teraz oświetla cały bagażnik, zdążyłem wymienić pióra wycieraczek na przodzie - stare już były nieskuteczne :V

I tu kilka luźnych fot Cieszy się

i.imgur.com/iOKGRcd.jpg
i.imgur.com/xzUWIWA.jpg
i.imgur.com/6eTdLL9.jpg
i.imgur.com/I3ShUnP.jpg
i.imgur.com/o6Easmw.jpg
i.imgur.com/YaBRL1u.jpg
i.imgur.com/u21ZyO1.jpg

Oczywiście musiały wpaść i wlepy... <3

i.imgur.com/gqIDI72.png
i.imgur.com/scjhI5U.jpg
i.imgur.com/apliXO2.jpg
i.imgur.com/rlAjXdk.jpg
i.imgur.com/OryE024.jpg

Wkrótce prace przy aucie ruszą pełną parą i na pewno będę wstawiał postępy z prac, bo roboty mam naprawdę dużo żeby ogarnąć go do porządku - jak mówię : najważniejsze czyli dobra baza jest Cieszy się
Oczywiście będzie i filmik HQ z tego jak drze jape Cieszy się
Z góry przepraszam za błędy - późna godzina i dużo tekstu pisanego na szybko :/
Edytowane przez Krzysiell dnia 18-04-2018 00:55
_________________________________________________________________________________________________________________
Workshop : #since 2014#
http://slrr.pl/fo...ost_146821

Mój vGS:
http://slrr.pl/fo...ost_135957

ZAPRASZA ///M
do góry
TheDrifterInCar
18-04-2018 16:24   #2
Awatar
Kierowca
Przebieg: 3 502 km
Wreszcie jest nowa zabawka Cieszy się Na początku myślałem bardziej że będziesz celował w starą kanciatą 205 a tu zaskoczenie bo coś nowszego Cieszy się 106 naprawdę fajna baza, a w dodatku z tym wyposażeniem które wymieniłeś to jest naprawdę bardzo spoko autko Cieszy się Czekam na kolejne fotorelacje z niecierpliwością oraz na jakieś mody bo pole do popisu jest spore. Może jakieś mody z silniczkiem? Przy tej masie każdy jeden koń będzie odczuwalny i niekoniecznie trzeba na to wydawać jakieś ogromne pieniądze Cieszy się Także ponownie, wytrwałości w modach, szerokości i bezpiecznej jazdy oraz pełnej skarbonki na mody Cieszy się
25.media.tumblr.com/b2e788a2144eb1a9fc5e04982787eba7/tumblr_mzi1n2rKw01sbaurxo2_400.gif
do góry
Krzysiell
19-04-2018 00:10   #3
Awatar
Kierowca
TheDrifterInCar napisał(a):
Wreszcie jest nowa zabawka Cieszy się Na początku myślałem bardziej że będziesz celował w starą kanciatą 205 a tu zaskoczenie bo coś nowszego Cieszy się 106 naprawdę fajna baza, a w dodatku z tym wyposażeniem które wymieniłeś to jest naprawdę bardzo spoko autko Cieszy się Czekam na kolejne fotorelacje z niecierpliwością oraz na jakieś mody bo pole do popisu jest spore. Może jakieś mody z silniczkiem? Przy tej masie każdy jeden koń będzie odczuwalny i niekoniecznie trzeba na to wydawać jakieś ogromne pieniądze Cieszy się Także ponownie, wytrwałości w modach, szerokości i bezpiecznej jazdy oraz pełnej skarbonki na mody Cieszy się

Dzięki dzięki za 1 komentarz Cieszy się Lecimy dalej z tematem.
Apropos to na żywo możesz zobaczyć mojego Puga już za 2msc o ile się nie myle - na 86 stars show, bo planuje być tam przez 2 dni Cieszy się
Co do modów silnika planuje wstawienie dolotu Simota dedykowanego do 1.6 16v Cieszy się

===================================================

Obecnie bawię się w drobne naprawy oraz zmianę oświetlenia i poprawe audio. Ogólnie ostatnio prace skupiły się na odkurzaniu i czyszczeniu środka, udało mi się nawet umyć szyby od środka XD

W miejsce starego, wysłużonego radia Sony, które czytało jedynie płyty CD wjechał nowiutki, aczkolwiek budżetowy Blaupunkt Tokyo 110.. miał być do poprzedniego auta, ale tam było tak najebane w okablowaniu, że nie byłem w stanie go podłączyć nawet za pomocą przejściówek.. także radio czekało jakieś 3 msc, ale już działa Cieszy się
Wiadomo, posiada USB, AUX oraz wejście na karty SD znajdujące się pod zdejmowalnym panelem. Głośniki mam jakieś niestandardowe i nie powiem - 4x50W z tego radyjka daje na nich łupnia <3

i.imgur.com/RQD7KMS.jpg
i.imgur.com/d7fF3NN.jpg

Lampka bagażnika działała jak chciała - kabel stykał jak mu się podobało - obecnie temat ogarnięty raz, a dobrze + dioda led z 5 punktami świetlnymi, daje radę Cieszy się

i.imgur.com/uSoffOz.jpg

I znów kilka fotek Cieszy się

i.imgur.com/dsFjg5W.jpg
i.imgur.com/JULFSKc.jpg
i.imgur.com/KdeZrvd.jpg
i.imgur.com/qEpM0Vx.jpg
i.imgur.com/AkIU8kl.jpg
i.imgur.com/E2YF2EU.jpg
i.imgur.com/0C8u6ZI.jpg
i.imgur.com/LdVZnw6.jpg

Tak, komora zdecydowanie nadaje się do czyszczenia.. niech ja tylko znajdę więcej czasu...

i.imgur.com/cA4qw1o.jpg

W kolejnych update'ach będę wciąż walczył z oświetleniem auta oraz przywracaniem go do czystości i stanu pierwotnego Oczko
Nie zapomnę pochwalić się rolką jaka szykuje się do niego, tym razem ori BBS Cieszy się

Z planów.. ogarnięcie budy i środka do igły, posadzenie auta niżej i montaż sztosowego koła oraz wiele drobnych dupereli wizualnych oraz coś większego jak np. zderzaki z GTI <3
_________________________________________________________________________________________________________________

Mój vGS:

ZAPRASZA ///M
do góry
TheDrifterInCar
19-04-2018 15:47   #4
Awatar
Kierowca
Myślę że uda mi się skończyć temat swapu w golfie którego wreszcie się podjąłem do czerwca także powinniśmy się zobaczyć na 86 Cieszy się Cieszy się

Komorze obowiązkowy przydałoby sie dobre czyszczenie. Zresztą czyste auto to podstawa Zadowolony Pochwal się lepiej jak najszybciej jakie te bbs chcesz tu wrzucić! Czyżby RZ?? Cieszy się

A co do dolotu, nie myślałeś może żeby coś samemu zrobić? Zestaw simoty nie powiem, jest zajebisty ale jednak w wielu przypadkach jego cena też jest kosmiczna. Może lepiej byłoby kupić dobry stożek, zrobić jakiegoś air box który by go izolował, rurę wymienić na polerowaną w odpowiedniej średnicy i doprowadzić powietrze gdzieś z kratki w zderzaku?
Chociaż jak tak patrzę to jednak nie ma tam aż tak dużo miejsca żeby coś takiego zrobić :/
Edytowane przez TheDrifterInCar dnia 19-04-2018 15:48
25.media.tumblr.com/b2e788a2144eb1a9fc5e04982787eba7/tumblr_mzi1n2rKw01sbaurxo2_400.gif
do góry
Krzysiell
19-04-2018 22:57   #5
Awatar
Kierowca
Dziś kupiłem płyn do mycia silnika... taki najzwyklejszy za 4 zł... i sprawdziłem go na kielichu - jestem pod wrażeniem efektów Cieszy się Także jak na dniach wypicuje komorę to na pewno zaprezentuje efekty prac Oczko

Co do dolotu.. w poprzednim pierwotnie była elastyczna rura kominkowa z Castoramy XD ale szybko się połamała dlatego została zastąpiona rurą dedykowaną pod 1.6, tam trochę przerobiłem to rozwiązanie - tu będzie niestety za krótka w poprzek komory :V
Co do doprowadzenia zimnego powietrza w tym wypadku, to miejsca między zderzakiem a chłodnicą jest naprawdę sporo, ale między pasem przednim a chłodnicą jest niewiele miejsca na wyprowadzenie rury żeby szło na stożek :V

Mój vGS:

ZAPRASZA ///M
do góry
name_pl
20-04-2018 21:35   #6
Awatar
Kierowca
Przebieg: 1 748 km
Uwielbiam twoje podejście do samochodów, najpierw porządne czyszczenie, potem mody Cieszy się

i.imgur.com/tmLX5gi.jpg
do góry
Krzysiell
20-04-2018 23:03   #7
Awatar
Kierowca
Dzięki dzięki Cieszy się
A teraz wrzucam filmik jak to chodzi Oczko

https://youtu.be/...
Edytowane przez Krzysiell dnia 20-04-2018 23:04

Mój vGS:

ZAPRASZA ///M
do góry
Kasia
Awatar
Maszyna
Przebieg: 192 782 km
do góry  
TheDrifterInCar
22-04-2018 11:01   #8
Awatar
Kierowca
Dobrze brzmi Cieszy się Co do tego dolotu to może by zrobić jakiś tunel z blachy (coś na wzór tego kosza z simoty) między pasem a chłodnicą skoro mówisz że na rure jest za mało miejsca? Fakt że ta simota pasowała by tam najlepiej ale cene to mają też nie małą Język
do góry
Krzysiell
24-05-2018 14:41   #9
Awatar
Kierowca
TheDrifterInCar napisał(a):
Dobrze brzmi Cieszy się Co do tego dolotu to może by zrobić jakiś tunel z blachy (coś na wzór tego kosza z simoty) między pasem a chłodnicą skoro mówisz że na rure jest za mało miejsca? Fakt że ta simota pasowała by tam najlepiej ale cene to mają też nie małą Język

No właśnie kminie, ostatnio robiłem podejścia z samym stożkiem i kiepsko to widzę :/ osiągi się pogorszyły dlatego wywaliłem stożek.
Przy okazji oczyściłem trochę ori filtr powietrza, zdarzało się że auto dławiło się, stawiałem na pompe paliwa lub syf w baku. Po czyszczeniu filtra, który jest dość mocno zużyty objawy ustąpiły.

===========================================

Wracając do tematu... z ciekawości zmierzyłem setkę, rezultat 11,16s przy normalnym starcie bez "rolówy" to zadowalający wynik jak na 75 koni i niespełna 900kg masy, oczywiście wynik uzyskany na prawie rezerwie XD

Przechodząc do sedna, Peugeot jeździ, nabiłem od zakupu praktycznie 3000 km i samochód spisuje się świetnie jak na razie Cieszy się Także z zakupu jestem zadowolony <3

i.imgur.com/pBSrzkf.jpg
i.imgur.com/QqV7xWJ.jpg
i.imgur.com/nGYWg2s.jpg
i.imgur.com/VGrR1Vm.jpg
i.imgur.com/QAp3shy.jpg
i.imgur.com/vAN9rhG.jpg
i.imgur.com/RlKlL4k.jpg
i.imgur.com/AfJRu0z.jpg

Tak, razi mnie ten zderzak tylny z którego złazi lakier. Brak tylnego znaczka też boli, planowałem montaż zderzaków od wersji sport/s16/rallye/GTI jednak czy byłyby boczne poszerzki to nie wiem, bo buda we wspomnianych wcześniej modelach jest nieco inna jeśli chodzi o kształt nadkoli tylnych :/ w sumie w tych zderzakach jest niezły sleeper, bo można pomyśleć że to 1.0 lub 1.1 w któremu ktoś dokleił spoiler....

Tu prawie gleba.. dwóch ziomków po ok. 110KG od głowy na tylnej kanapie... biedna belka :/

i.imgur.com/yKJDLF0.jpg

Kupiłem za 4 zł pierwszy lepszy środek w płynie "do czyszczenia silnika". Efekty są zadowalające Cieszy się
W poprzednim poście prezentowałem komorę, prawda? Więc ten magiczny środek za całe 4 zł wywołał takie efekty...

i.imgur.com/ch5o1EY.jpg
i.imgur.com/4mA1Fbc.jpg

Dla porównania spód maski... widać chyba gdzie przetarłem szmatką...
P.S maska się czyści, bo nie miałem wtedy tyle czasu by ją skończyć dokładnie.

i.imgur.com/55mG9hI.jpg

Przy okazji czyszczenia komory trafiłem na takie naklejeczki... ogólnie samochód nie nosi śladów napraw powypadkowych, elementy są równo spasowane. Poprzedni właściciel twierdził że wszędzie jest równo lakieru, co sprawdzał sam miernikiem, ja tej okazji jeszcze nie miałem ;V

i.imgur.com/C1PTVKg.jpg
i.imgur.com/bVk65f5.jpg

Całe 8,50 zł znalazłem w standardowym schowku na pieniądze... czyli pod szyną fotela pasażera Cieszy się Także jeśli będziecie mieli jakąś styczność ze 106, to popatrzcie tam, może uzbiera Wam się na piwo, a może nawet dwa! ;P

Temat oświetlenia auta... no więc do przodu jak już pisałem wpadły ledy w postoje, podoba mi się jak świeci front Cieszy się

i.imgur.com/ZuB4uPc.jpg

Jeśli chodzi o lampy tylne było bardzo ciekawie... świeciły tylko krańce lamp jak na zdjęciu poniżej...

i.imgur.com/HTHCN9z.jpg

Raczej mało kto zwraca na to uwagę, ale ja szczerze nie pamiętam żebym widział 106 w którym świecą 2/3 tylnej lampy.. ludzie nawet nie wiedzą jak powinno to wyglądać...
Po zdjęciu lampy, tutaj trochę musiałem pokombinować zanim rozgryzłem jak wyjąć lampe tylną, w necie na ten temat cisza... jeden zaczep jest schowany za kratką ścianki bagażnika, przypadkiem to odkryłem :V
W każdym bądź razie, światła stop i pozycyjne krańcowe (że tak to nazwę) są na żarówce P21W, natomiast środkowe pozycyjne tylne jest już na żarówce R5W.. a ktoś nie czytał oznaczeń i wpakował wszędzie P21W... po założeniu właściwych żarówek osiągnąłem takie coś... przypomina bardzo Clio I generacji Cieszy się

i.imgur.com/LkVnBQY.jpg

Nie świeciły tylne światła przeciwmgłowe, taki sam myk jak w wypadku pozycyjnych tylnych R5W i tadam! :

i.imgur.com/I4fbRUu.jpg
i.imgur.com/PPxLkjl.jpg
i.imgur.com/i5sQk5i.jpg
i.imgur.com/wT2FxUZ.jpg

W kwestii oświetlenia poruszyłem też temat oświetlenia tablicy, wpadły również LED'y o barwie białej Cieszy się Jak zauważy bystry obserwator auto zostało przerejestrowane Cieszy się

i.imgur.com/6FxT1a7.jpg

Zastosowałem patent na oświetlenie nóg.. kto zgadnie na czym to jest zrobione i jaki jest koszt tej instalacji? Cieszy się

i.imgur.com/nbBW8jN.jpg

Standardowo byly przymiareczki felg BBS z 206, pozostał mi zakup opon 175 żeby zrobić lekki naciąg na tych 7" i muszę wyczarować śruby z głębszym łbem, bo część gwintu nie przechodzi przez kołnierz felgi :/

i.imgur.com/DVpvu6y.jpg
i.imgur.com/84M6ga2.jpg
i.imgur.com/Q0SZE1r.jpg
i.imgur.com/tBkyK3G.jpg
i.imgur.com/Pda9MGb.jpg
i.imgur.com/FYFiigh.jpg
i.imgur.com/viWIvMq.jpg
i.imgur.com/sVNVeCM.jpg
i.imgur.com/e2YO3RH.jpg
i.imgur.com/0NRoLhz.jpg
i.imgur.com/Co00WY9.jpg

Zobaczymy na razie felgi zostaną zamontowane w takim nieco zmęczonym secie :/ po sezonie albo zostaną profesjonalnie zregenerowane i odmalowane na biało lub srebrno. Chyba że znajdę coś ciekawszego w 14" to wtedy je sprzedam Oczko
Na zimę myślę poszerzyć stal (14" nie 13" jak w tamtym 106). Polecą do
7,5j na tył i 7j na przód. Ewentualnie na zimę kupię "pucharówki" od Rallye w rozmiarze 14" <3

Lecimy dalej.. moje biuro wygląda tak :

i.imgur.com/YKNXWwN.jpg
i.imgur.com/GnxLz4f.jpg
i.imgur.com/DO27MWy.jpg
i.imgur.com/ycGTDJb.jpg

Tak, znaczek "turbo dokleiłem ja" i pochodzi on z 405 znalezionego na Radostowicach Cieszy się Pasuje jak świni siodło, ale niech na razie tam jest

Wpadł pasek OMP, zmienię go na czerwony prawdopodobnie

i.imgur.com/pLwt6YO.jpg
i.imgur.com/uk40b7R.jpg

Kolejna wlepka, tym razem klubowa

i.imgur.com/YRUuTya.jpg

Z ciekawszych rzeczy na tyle...
W następnym update będzie znaczek pomalowany na czarno, zespojleruje tyle że wyszedł naprawdę dobrze, a lakier na nim przeżył pierwszy raz na myjni ciśnieniowej Cieszy się
W najbliższym czasie wymiana oleju z filtrem, jednak zostanę przy 10W40, planuje okleić halogeny na żółto, będzie ciąg dalszy czyszczenia i detailowania samochodu, a także jakieś inne ciekawe pierdoły Cieszy się

Tutaj kilka ciekawszych fot...

i.imgur.com/OPcfnz2.jpg
i.imgur.com/gV7D323.jpg
i.imgur.com/fbw9S5h.jpg
i.imgur.com/xEpMWra.jpg

Powiem tak, w przyszłości planuje swap na TU5j4 <3
Oczywiście będzie lekko podkręcony, znalazłem za 3k zł swap

https://www.olx.p...05d163fda7

Będzie miał jakieś 150/160 KM, co zapewniłoby mojemu 106 dobre osiągi... pewnie część z Was zna tą 106... no to właśnie mój odpychałby się podobnie po swapie jaki planuje Zadowolony
Więcej na kanale pod dołem :

https://www.youtu...u-27rQj2OA

Mój vGS:

ZAPRASZA ///M
do góry
KondzixsPL
24-05-2018 23:03   #10
Awatar
Kierowca
Przebieg: 229 km
z ta flagą francji troche lepiej wyglądało imo ale i tak jest git Like
Naciśnij na zdjęcie aby przejść do mojego VGsu!
upload.vstanced.com/images/2018/01/29/jyy.gif
do góry
Przejdź do forum: