Temat: Garaż by Krzysiell v2

Marcinek
16-06-2020 11:11   #41
Awatar
Kierowca
Przebieg: 147 km
Ciekawie sie dzieje z E34. Czekam na więcej
do góry
Krzysiell
20-06-2020 17:04   #42
Awatar
Kierowca
Przebieg: 4 325 km
I kolejny etap zabawy, czyli E34 sprowadzone na ziemie. Niezbędna była opona z niskim profilem. W tym wypadku wybór padł na nowiutkie Zeetexy. Po wymianie całego zawieszenia oraz sworzni wahacza ustawiona została geometria i kąty - można jeździć bez obaw o zniszczenie opon. Udało się posprzedawać sporo gratów po Vento i E34 w wyniku czego kupiłem w dość okazyjnej cenie oryginały Black Hella na tył <3
Jednak prawdziwy rarytasik już wkrótce...
Dodatkowo zdjąłem bagażnik dachowy.

i.imgur.com/koqwgyp.png
i.imgur.com/b8jc0yS.png

I z Black Hella na tyle....

i.imgur.com/4G96MP7.png

Wkrótce dojdzie paczka z dalekiej zagranicy z częściami do E34, potem remont blacharski i rozbieranie auta do malowania... :D

Vento powoli, ale do przodu - jak to mówią ewolucja, a nie rewolucja. Listwy boczne zostały pomalowane w kolor auta. Wkrótce góry zderzaków zostaną pomalowane w kolor nadwozia. Jeśli zmiany się przyjmą pomaluje również doły zderzaków oraz nakładki progowe. I póki co to będzie koniec zmian wizualnych w Vento na ten czas. Potem planuje modyfikacje silnika. A na sam koniec znowu nadwozie oraz środek. Zapowiada się dość ciekawie.

i.imgur.com/0v6mN1a.png
i.imgur.com/GpA4s5n.png

Wiadomość doklejona:
No to czas na kolejny aptejd! Dojechała tajemnicza paczka zza granicy :D A w niej pakiet AC Schnitzer... tak oryginał, odmalowany w podkład. Był naprawiany, tzn spawano plastik. Ale wszystkie zaczepy i mocowania są. Brakuje jedynie halogenów... ale mam nadzieje, że również dokupie :D
Kolejny etap to wymiana drzwi na nie zgnite, potrzeba nowej klapy i maski. Nadkola przednie również można wymienić. Potem spawanie całej podłogi. Ostatecznie na auto wpadnie nowy lakier... trzymajcie kciuki :D

i.imgur.com/luC3g9H.png
i.imgur.com/Gf2hVXC.png
i.imgur.com/Md1EcVi.png

Wiadomość doklejona:
Szybko ogarnięta podmiana zjedzonych elementów na nowe/bądź w "lepszym stanie". Zrobił się nieco Harlequin... ale co tam, za niedługo i tak nowy lakier.

i.imgur.com/aR9dPo2.png
i.imgur.com/CMgfuVb.png

Czeka mnie rozbiórka całości, wyjęcie silnika, wyspawanie całej podłogi, usunięcie anteny i dziury po niej... ogólnie sporo pracy. Auto będzie mało pomalowane nadwozie wraz z wnękami oraz komorą. Będzie zrobione kompleksowo i profesjonalnie.

Więcej już wkrótce...

Edytowane przez Krzysiell dnia 28-06-2020 22:38
do góry
Marcinek
28-06-2020 23:09   #43
Awatar
Kierowca
Widze, że była bardzo mocno zaprzyjaźniona z rudym xd
do góry
Krzysiell
29-06-2020 11:50   #44
Awatar
Kierowca
Marcinek napisał(a):
Widze, że była bardzo mocno zaprzyjaźniona z rudym xd

Bazą był sedan o wartości ok 3k zł więc cudów nie było...
No niestety.. klapa standardowo.. doły drzwi, maska na bokach (zgrzewy dwóch warstw) nosek bo był obity od kamieni. Nadkola przód ranty.
Przynajmniej jest kolorowo xd

i.imgur.com/10ERxYY.png

Usunięta antena, zrobione błotniki tył. Czas spawać podłogę i rozbierać to do końca...
_________________________________________________________________________________________________________________
Workshop : #since 2014#
http://slrr.pl/fo...ost_146821

Mój vGS:
http://slrr.pl/fo...ost_135957

ZAPRASZA ///M
do góry
sieklo
29-06-2020 22:55   #45
Awatar
Kierowca
Przebieg: 326 km
O cholera! Niezły postęp z E34, AC wygląda świetnie nawet jeszcze niepomalowane, nie mogę się doczekać koloru.
Venciak też fajnie, trochę z pomalowanymi listwami brakuje mi tej linii łączącej przód z tyłem, ale i tak fajnie to wygląda
i.imgur.com/zvmLtba.jpg
do góry
Krzysiell
03-07-2020 10:43   #46
Awatar
Kierowca
sieklo napisał(a):
O cholera! Niezły postęp z E34, AC wygląda świetnie nawet jeszcze niepomalowane, nie mogę się doczekać koloru.
Venciak też fajnie, trochę z pomalowanymi listwami brakuje mi tej linii łączącej przód z tyłem, ale i tak fajnie to wygląda

Zderzaki też będą domalowane w całości, z tym że na razie ładuje kasę mocno w E34, a wydatki nie chcą maleć póki co. Teraz koszt malowania całości, zakup kompletnego swapa itp.

Gdyby ktoś był zainteresowany, to tak obecnie wygląda E34 :D
Ostatnie zdjęcie w tym stanie, bo od wczoraj się maluje :D Więcej już wkrótce...

i.imgur.com/cnVugDv.png

Wiadomość doklejona:
I myyyyk kto by się spodziewał <3

i.imgur.com/B013xQd.png
i.imgur.com/9RaZTVI.png

Myślę, że jest ogień. Wieczorem zostanie przetransportowana pod dom i od jutra zaczynam składać nadwozie. Pod maską i w środku na razie będzie pusto... szykuje bombe <3

Wiadomość doklejona:
Złożone na szybko na tym, co posiadam. Jak widać zawitały lusterka z M5, a raczej ich repliki - również zostały pomalowane w kolor nadwozia. Wkótce będą kompletowane części do nowego wnętrza oraz wpadnie swap silnika. Zmianę przejdzie też front. Wylecą żółte lampy, ich miejsce zastąpią ori Black Hella...
Szału nie ma, ale spokojnie będzie tylko lepiej <3

i.imgur.com/KYlfiqi.png
i.imgur.com/BO2y5Io.png
Edytowane przez Krzysiell dnia 08-07-2020 22:21
do góry
jarecki3
05-07-2020 21:46   #47
Awatar
Kierowca
Przebieg: 5 118 km
Kurde chwilę mnie nie było a tu takie zmiany - Mega dobrze to wygląda Zadowolony
Garage Story (kliknij aby zobaczyć):
VGS (RP) (kliknij aby zobaczyć):

Jakby ktoś chciał bota na mapie a nie wie jak go dodać to zapraszam tu >>http://slrr.pl/fo...3-lt-.html <<
do góry
Krzysiell
08-07-2020 22:20   #48
Awatar
Kierowca
jarecki3 napisał(a):
Kurde chwilę mnie nie było a tu takie zmiany - Mega dobrze to wygląda :)

A to jeszcze nic w stosunku do tego, co planuje osiągnąć całokształtem.. :D
A więc.. Vento otrzymało felgi z E34, więc reszte się domyślcie gdzie wylądowały felgi AC Schnitzera które jeździły na Vento...

i.imgur.com/u0RxoiC.png

Wiem wiem spas słaby, może i szału nie ma, ale to aktualne daily. Na razie jestem na etapie zaawansowanych prac nad E34 i Vento musi trochę poczekać na swoją przebudowę... aczkolwiek czas pokaże czy się jej podejme (brak plików max utrudnia mocno przeróbki).
Wkrótce zawita na moim placu ciekawy egzemplarz E34 - dawca swapa oraz środka do mojej :D
Jak na razie E34 nie pojawi się póki nie zostanie złożone.. taki efekt wow chcę wywołać :)

Wiadomość doklejona:
Myślę, że jednak mogę uchylić rąbka tajemnicy i pokazać obecny wygląd E34...

i.imgur.com/RvLbBWh.png

Skoro po odbudowie blacharskiej oryginalnie występujące M51D25 nie wróciło na swoje miejsce oznaczać może to tylko jedno... swap. A skoro poskładane auto (w celu zobaczenia jak prezentuje się całokształt) na nowo jest rozbierane tzn. że wspomniany swap nadchodzi. Samochód dawca został już również zakupiony. Jutro dawca pojawi się na moim podjeździe. Tutaj już auto gotowe na nowy silnik. Więcej już jutro :)
Dodam, że włożony będzie silnik na benzyne - mianowicie M50B25 na vanosie.

Wiadomość doklejona:
Samochód dawca już u mnie. Jeździć nie można, ponieważ został wyrejestrowany bez możliwości ponownej rejestracji przez co kupiłem go dużo taniej. Oryginalne 525i - M50B25 na vanosie. Mechanicznie sprawny i zdrowy jak na ten rocznik, ale na pewno znajdzie się coś do roboty. Buda średnio, głównie ruda. Widać przód cały malowany. Czerwony środek, brakuje jedynie foteli... z fajniejszych gratów to swap, czerwony środek, owiewka szyberdachu oraz brewki.

i.imgur.com/SKAHTJY.png
i.imgur.com/oZAcDsB.png

No i jej czas nadszedł szybko, bo chcę już jeździć czarną....

i.imgur.com/AoTpDdx.png

Aktualnie postęp prac jest taki :

i.imgur.com/YrlfU8I.png

Zostało wyjąć silnik oraz rozebrać resztę gratów. Reszta na handel lub złom.
Edytowane przez Krzysiell dnia 13-07-2020 18:22
do góry
Kasia
Awatar
Maszyna
Przebieg: 192 782 km
do góry  
Marcinek
15-07-2020 19:18   #49
Awatar
Kierowca
Pokazuj mi to w całości Język
do góry
Krzysiell
15-07-2020 22:21   #50
Awatar
Kierowca
Marcinek napisał(a):
Pokazuj mi to w całości Język

Do całości jeszcze długa droga. Pokaże prace cząstkowe... a roboty sporo zostało zrobionej ;P Silnik siedzi w komorze, elektronika ogarnięta. Dodatkowo wraz z silnikiem wpadła skrzynia, wał i dyfer wraz z półosiami od 525i - nowe oleje do dyfra i skrzyni, nowe przeguby półosi i nowa podpora wału, więc z napędami kompleksowo zrobione wszystko jak należy.
525i została bez silnika i napedów, ale za to buda z dawnego tds'a otrzymała mocniejsze serce.

Pozostało wyciągnąć czerwony środek i można złomować Zadowolony

i.imgur.com/jvr3czv.png

Tutaj jak widać siedzi wszystko elegancko. Odpala, jeździ na razie po placu - daleko bez frontu nie zajedzie. Pozostało zmienić kolor pokrywy zaworów na oryginalny i wrzucić pod nią nową uszczelkę, także rozpórka z 525i wpadnie tutaj, tylko pomaluje się na czerwono. Powoli do przodu, bez pośpiechu. Kompleksowy remont silnika jest niezbędny (ale to za jakieś 8-10k km)... w przyszłości myśle również nad uturbieniem tego M50B25.....
Wrzucone :
*nowa chłodnica
*nowy termostat
*nowe płyny (wspomagania, hamulcowy, chłodniczy, olej)

i.imgur.com/qHOjQGi.png
i.imgur.com/Rzn4olI.png

Teraz zostało przerzucić czerwony środek i znaleźć czerwone fotele i za niedługo auto być może wyjedzie z garażu Zadowolony
_________________________________________________________________________________________________________________

Mój vGS:

ZAPRASZA ///M
do góry
Marcinek
16-07-2020 15:13   #51
Awatar
Kierowca
Eleegancko to wygląda
do góry
Krzysiell
18-07-2020 12:41   #52
Awatar
Kierowca
Forum śpi - ja tymczasem nabieram tempa prac przy E34!
Czerwony środek przełożony. Pilnie poszukuje czerwonych foteli i kanapy.
Rozpórka w malowaniu, pokrywa zaworów (kupiłem inną) również.
Front został włożony. Oryginalne kompletne Black Hella z krzyżami wraz z kierunkowskazami to ciekawy rarytas jaki zagościł u mnie. W końcu udało się dostać halogeny do zderzaka AC Schnitzer. Ich zdobycie graniczyło z cudem. O dziwo szybko zbyłem zrobione przeze mnie repliki Yellow Hella.
Także czekam na fanty z malowania, zakładam je oraz maske i mogę ruszać w świat złożonym E34 <3

i.imgur.com/crAYTeo.png

Do wyjazdu naprawdę blisko! A gdy wyjazd okaże się faktem, to będę zmuszony sprzedać Vento... E34 pochłania spore nakłady gotówki, aktualnie nie jestem w stanie budować dwóch projektów jednocześnie, gdzie przy E34 została naprawdę masa pracy...

Mój vGS:

ZAPRASZA ///M
do góry
Marcinek
18-07-2020 14:55   #53
Awatar
Kierowca
Daaamn, jaki gangus z niej
do góry
Krzysiell
19-07-2020 12:57   #54
Awatar
Kierowca
Marcinek napisał(a):
Daaamn, jaki gangus z niej

Gangus dopiero będzie Cieszy się Syndykacik w starym stylu z pakietem rarytasów czyli coś na czym się wychowałem <3
Pokrywa i rozpórka doszły z malowania. Od razu zostały założone... efekt? Dla mnie miazga <3

i.imgur.com/d9PNQtW.png

Po założeniu maski postanowiłem wyjechać na dłuższą przejażdżkę Cieszy się
Myślę, że jest grubo *.*

i.imgur.com/PFAinE5.png
i.imgur.com/TATsgtl.png
i.imgur.com/AVo7IVr.png

A poza tym to mam dobrą wiadomość! Udało się nabyć komplet foteli wraz z kanapą w czerwonej skórze z grzaniem, więc na dniach wpadną do wnętrza. Niestety, bo będzie trzeba znowu rozpruć cały środek, aby założyć instalację grzanych foteli. Być może i uda zmienić się cały sufit na czarny odpowiednik Zadowolony
Edytowane przez Krzysiell dnia 19-07-2020 12:59

Mój vGS:

ZAPRASZA ///M
do góry
Marcinek
19-07-2020 18:55   #55
Awatar
Kierowca
piękna <3
Edytowane przez Marcinek dnia 19-07-2020 18:55
do góry
Krzysiell
20-07-2020 22:27   #56
Awatar
Kierowca
Marcinek napisał(a):
piękna <3

Dziękuję :D Nieco się zmieniła :D Efekt przeszedł moje oczekiwania <3
Wkrótce więcej fotek. Aktualnie uważam ją za ukończoną jeśli chodzi o całkoształt. Teraz będą zmieniać się tylko drobne detale. Zarys już mam, widzice go na screenie poniżej :)

i.imgur.com/MNQbyc2.png

Wiadomość doklejona:
Wrzucona została czerwona deska jeszcze <3 Od razu wpadła zakupiona przeze mnie kierownica MT1 z E30.
Jest też coś dla wielbicieli detali - mianowicie emblemat AC Schnitzer na grillu przednim :D Planuje jeszcze sporo detali, ale na razie pozostanie to tajemnicą. Wprawne oko dostrzeże wiele niedoróbek, ale ciągle z tym walczę. Szczegóły w kolejnych postach.

i.imgur.com/aGOQeMQ.png
i.imgur.com/sAAK5ZR.png
i.imgur.com/BQWYLID.png
i.imgur.com/Pbe7Vh4.png
i.imgur.com/HpLbjNT.png
i.imgur.com/Yplg20Y.png
i.imgur.com/c2gK9Hp.png
i.imgur.com/Ot8CHQa.png

Wiadomość doklejona:
Front przeszedł małe, aczkolwiek widoczne zmiany. Zderzak przedni otrzymał spryskiwacze. Oczywiście wraz z tym fantem wpadł zbiorniczek spryskiwaczy z 2 pompkami, kompletne węże oraz dysze z osłonami. Brewki z E34 dawcy w końcu pomalowałem w kolor mojej E34. Całość dopełnia rarytasowy emblemat AC Schnitzer z E34 (tak oryginał).

i.imgur.com/z94ejMM.png
i.imgur.com/EF0qw3j.png

Tył samochodu otrzymał lotkę AC Schnitzera. Wpadła też wlepka emblemacik AC Schnitzer.

i.imgur.com/kAEreG0.png

No i jak widać wydeszek zmieniłem. Używka z innej E34 custom, po polerce.
Praktycznie jak nóweczka <3

i.imgur.com/ySjRUCO.png

Także zostało malować lotkę w kolor, znaleźć blende do klapy Black Hella. Więcęj nie powiem, ale planuje jeszcze kilka ciekawostek z zewnątrz :)
Nastepnie zajme się dopieszczaniem wnętrza ;)

Wiadomość doklejona:
I lotka AC Schnitzera już w kolorze :D Dostała nawet owiewkę. Myślę, że fajnie to siedzi. Na dniach więcej z E34 :)

i.imgur.com/OnjupQH.png
Edytowane przez Krzysiell dnia 09-08-2020 14:10
do góry
Marcinek
11-08-2020 20:34   #57
Awatar
Kierowca
Perfekcyjna jest, tylko ta czerowna deska mi nie siedzi jakoś
do góry
sieklo
11-08-2020 22:26   #58
Awatar
Kierowca
Przebieg: 326 km
Chyba oficjalnie można powiedzieć że Krzysiell jest królem E34'ek hehe
Tak jak z szewską pasją nienawidzę czerwonych wnętrz to w tym projekcie wygląda to kozacko plus lotka z owiewką i felunia <3
Ten biedny TDS ma jakieś szczególne miejsce w moim sercu XD ale swap na M5025 na duży plus
i.imgur.com/zvmLtba.jpg
do góry
Krzysiell
17-08-2020 23:16   #59
Awatar
Kierowca
Dziękuję za opinie Cieszy się Projekt mimo iż zaawansowany to wciąż jest rozwijany i poddawany kolejnym ulepszeniom.
Wpadła kwadratowa blenda US przerobiona tak, by pasowała do lamp Black Hella. Wsm to full custom. Myślę, że czarne blaszki dodają jej uroku.
Z przodu natomiast halogeny zostały delikatnie przyciemnione.

i.imgur.com/4V20QrS.png
i.imgur.com/Fg8kZTa.png
i.imgur.com/uxNrleu.png
i.imgur.com/uQlqO8i.png

Mój vGS:

ZAPRASZA ///M
do góry
Marcinek
22-08-2020 13:03   #60
Awatar
Kierowca
śliczna